İŞKUR

İŞKUR BORCU SORGULAMA

Günümüzde yaygın kullanılan internet sayesinde birçok işlemi online olarak hızlı bir şekilde yapabiliyoruz. Buna iş arama ve iş bulma işlemleri de dahildir. İŞKUR, işletmecilerin, kuruluşların işçi aradığı, iş arayanların da iş başvurusu yaptığı bir sistemdir. E-Devlet sayesinde bu İŞKUR’la ilgili olan sorgulamalarınızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İŞKUR borcu sorgulama işlemi de bu saydıklarımıza dahil olan bir işlemdir. Şimdi size İŞKUR borcu sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatalım.


İŞKUR Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifreniz size her sorgulama işleminde gerekecektir.

Şifrenizi aldıktan sonra aşağıda size vermiş olduğumuz linke tıklayarak açılan sayfada ”kimliğimi şimdi doğrula” bölümünde kimliğinizi doğrulayınız. Bu işlemi yaptıktan sonra ”E-Devlet şifresi” kısmına tıklayınız. Sonra T.C kimlik numaranızı ve aldığınız E-Devlet şifresini seçeneklere doğru olarak kodlayınız ve gönder butonuna basınız. Bu işlemlerin ardından İŞKUR borcu sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet sistemiyle sadece İŞKUR borcu sorgulama işlemi değil bunun yanında SSK sorgulama, emeklilik maaşı hesaplama, Bağ-Kur borcu sorgulama gibi aklınıza takılanları da yapabilirsiniz.

İŞKUR Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu