• İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır Ve Başvuru Şartları 2018


  2018 yılında kendi iş yerini açmak isteyen 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 50 bin TL.’ye hibe kredisi veren tek kurum Kosgeb olarak bilinmektedir. Kosgeb’in sağladığı bu kolaylıkla iş kurmak için kredi nasıl alınır sorunu bir nebze hafiflemiş olmaktadır. İşyeri kurmak için kredi alarak, kurmak istenilen işyeri için devlet destekli ihtiyaçlara binaen tüm gereksinimleri hibe ve faizsiz kredi ile tahsis etme olanağı bulunmaktadır. İş kurmak için kredi başvurusu 2018’de Kosgeb’le birlikte özel faaliyet gösteren bankalara da başvuru yapılmaktadır. Yeni iş yeri açmak isteyenlere kredi veren bankalar: Halk Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, engellilere özel kredi veren T.C. Ziraat Bankasıdır. Engelli T.C vatandaşları için İŞKUR tarafından daha  önce 30 bin TL. hibe desteği 2018 yılında 50 bin TL.’ye çıkarılmıştır. Bu kredi için tüm İŞKUR şubelerine başvuru yapılabilmektedir.


  İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır Ve Başvuru Şartları 2018

  İnsanların kendilerine ait işyerlerinin olmasını istemesi gayet doğal fakat kurma işlemi oldukça zordur. Zor hayat şartları pahalı hayat bu hayalin ne kadar önüne geçse de her zaman açık kapı bulmak mümkündür. Yeni iş yeri kuranların ilk başta önem verdiği konulardan biri iş yerinin ucuz maliyetli olmasıdır. Bu doğrultuda Türkiye’de düşük faizli kredi veren veya hibe eden tek kurum Kosgeb’dir. Bu kurum Türk ekonomisinin canlı kalması için özellikle genç girimcilere geri ödemesiz ve faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Kosgeb Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olarak çalışmaktadır. 2018 yılında gerekli şartları sağlayan bütün girişimcilere ortalama 50 TL. hibe, ve 100 TL. faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

  Kosgeb Hibe veya Faizsiz Kredi İmkanından Faydalanmak İçin

  İş kurmak için kredi nasıl alınır diyorsanız Kosgeb ile  iş yeri açma kredisinden faydalanmak  oldukça kolaydır. Kosgeb üzerinden iş fikrine yönelik girişim yapılacaksa ilk şart “Girişimcilik Belgesi’ almaktadır. Bu belge ücretsiz olarak Türkiye’nin her ilinde hatta ilçesinde alınabilmektedir. Belgeyi alabilmek için “Uygulama Girişimcilik Eğitimleri” eğitimine katılmaktır. Eğitime katılmak için Kosgeb internet sitesi üzerinde yer alan listede belirtilen illerde girmek istenilen il seçilip daha sonra seçilen eğitim takvimine göre kursa müracaat etmek gerekmektedir. Başvurunun kabul görmesinin ardından düzenlenen eğitim  sonrasında ortalama 30 iş gününde hak edilen sertifika verilmektedir.

  İş Yeri Açma Destekli Başvuru Yapmak İçin

  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarılı bir şekilde bitirmenin ardından iş yeri açmak oldukça kolay hale gelmektedir. İş yeri kurulma aşamasında tüm harcamaların faturalandırılması gerekmektedir. Yapılan bu harcamaları devletten geri almak için yapılması gerekenler ise:

  • Kosgeb veri tabanına kayıt olmak gerekmektedir.
  • Kayıt işleminin ardından e – mail adresine gelen kullanıcı adı ve şifresi ile KBS sistemine giriş Yeni Girişimcilik Destek Programına başvuru yapılmaktadır.
  • Başvuru da alınan form ve işletme giderlerinin gösterildiği harcama faturaları ile iş yeri kurucusu kendi kurumuna müracaat etmek durumundadır.
  • İş yeri kurucusuna verilen gün geldiğinde işyerine özel hazırlanan iş planı projesi sunumu yapılmakta ve ardından onaylanmaktadır.
  • İş planı projesinin onaylanmasının ardından kobi beyannamesi ve bilgi dökümanı oluşturulmalı ve çıktısı alınmalıdır.

  Yeni iş yeri Açmak İsteyenlere Kosgeb Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

  • C. Vatandaşı olmak.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.
  • Yeni iş yeri kurulma aşamasında ise daha önce Kosgeb kredisi kullanmamak gerekmektedir.
  • Genel Bayilik başvuru formu. Formda:

  -İsim ve soyisim .

  Sponsorlu Bağlantılar

  -Telefon numarası.

  -E- mail adresi.

  -Yatırım bütçesi.

  -İl/İlçe.

  -İlgilendiğiniz sektörler ve marka

  Yeni İş Yeri Açmak İsteyenlere Halkbank Tarafından Verilen Özel Krediler

  Türkiye Halk Bankası tarafından 2018 yılında başlatılan bu uygulama yeni girişimcilere büyük kolaylık sağlamaktadır.  iş kurmak için kredi başvurusu 2018’de tek şart okuduğu üniversite veya çıraklık Halk Eğitim Merkezi diploması gerekmektedir. Bu diplomaların üzerine iş kurmak isteyenlere 75 bin  TL.’ye kadar kredi olanağı sağlanmaktadır. Bu krediler 3 ayrı alan için oluşturulmuştur. Bunlar:

  • Bu krediden faydalanmanın ilk  şartı 36 yaşından gün almamaktır. İkinci şart ise yüksek okul mezunu olmak yada üniversitede okumuş oldukları alana ait iş yeri kurmaları durumunda 75 bin TL. kredi olanağı sağlanmaktadır. Kredi geri ödemesinde ise 12 ay  erteleme ve 48 ay da eşit aralıklar ile taksit imkanları bulunmaktadır.
  • Diğer kredi ise: 30 yaşını doldurmamış ayın zamanda okur yazar olmak ve en az 60 ay çalıştığı meslekte ustalık yapmaktır. Bu girişimcilere 30 bin TL. kredi imkanı sunulmaktadır. Geri ödemelerde bir yıl erteleme kolaylığı sunulmaktadır.
  • Bir diğer kredi mucit adayları için TUBİTAK gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış ve icat ettiği buluş için patent almış genç girişimciler için 75 bin TL. kredi imkanı bulunmaktadır.

  TEB Bankası tarafından 2018 Yılında Yeni İş Yeri Kurmak İsteyenler İçin Verilen Kredi

  Hangi bankadan olursa olsun iş yeri kurmak için kredi alınacağı vakit suret ve KKB kredi notu değerinin yüksek olması gerekmektedir. Aynı zamanda kefil veya ipotek ile yıllık mali bilanço istenebilmektedir.

  Türkiye Ekonomi Bankası tarafından 12 ayın altında hizmet sunan girişimciler için kredi imkanı sunulmaktadır. 50 bin TL. kefilsiz kredi olanağı bulunurken, teminat kapsamında 100 bin TL. kredi verilmektedir. Geri ödemelerde 1 yıl geri ödemesiz sonrasında eşit aralıklarla ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

  Esnafa Faizsiz Kredi Müjdesi

  Kosgeb Kredi Danışma ve Destek Hattı

  2018 – Faizsiz Çiftçi Kredileri  tıkla sorunu sor

  İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır Ve Başvuru Şartları 2018 İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın