Genel

İçişleri Bakanlığı 81 İle Türkiye Güven Huzur Genelgesi Gönderdi!

İçişleri Bakanlığı 81 İle Türkiye Güven Huzur Genelgesi Gönderdi! Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine denetim için genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge kapsamında berber, kuaför, taksi, pazar yeri ve toplu ulaşım araçlarında korona virüsüne karşı uygulanan kuralların denetimi için gönderilmiş bulunmaktadır. 81 il genelinde bu gün belirtilen alanlarda eş zamanlı korona virüsü denetimleri yapılacaktır.

81 İl Valiliğine Gönderilen Genelge İçeriğinde Yer Alan Bilgiler Nelerdir?

81 İl Valiliğine Gönderilen Genelge İçeriğinde Yer Alan Bilgiler Nelerdir? Gönderilen genelge içeriğine göre ülke genelinde eş zamanlı olarak 15.00 – 24.00 saatleri arasında 51.885 adet personelin katılımı ile birlikte Türkiye Güven Huzur Uygulaması gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Denetimlerden bir tanesi İçişleri Bakanlığı talimatı kapsamında tüm valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan denetim timleri ile berber, kuaför, güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım faaliyetleri ve ayrıca seyahat kısıtlaması getirilen illerde şehir giriş ve çıkışlarında gerçekleştirilecek.

Korona virüsü kapsamında belirlenen bu alanlarda çalışma usul ve esasları ile sosyal mesafe, maske takma zorunluluğu ve hijyen kurallarına uygunluğu tespit edilecektir.

Gerçekleştirilecek olan ikinci denetim işlemi ise Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ile eş zamanlı 15.00 – 24.00 saatleri arasında 51 bin 885 adet personelin katılımı ile Türkiye Güven Huzur Uygulaması gerçekleştirilecek.

Bankalardan Bayram Kredisi Müjdesi! 3 Ay Ertelemeli Bayram Kredisi

Son Dakika 10 İlimizde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu