emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu (Aylık 250 TL) Yardım

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu (Aylık 250 TL) Yardım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan aile destek paketi başvurusu ile siz de aylık 250 TL yardım alabilirsiniz. İBB Aile Destek Paketi başvurusu, şartları ve merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda hazırladık.

Devlet yardımları dışında belediyeler tarafından da ihtiyaç sahiplerine birçok destek paketi sunuluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan yardımlardan birkaçına daha önceki yazılarımızda değinmiştik:

Bugünkü yazımızdaysa İBB Aile Destek Paketi hakkındaki tüm ayrıntıları ele aldık. İhtiyaç sahibiyseniz ve belediye tarafından maddi desteğe ihtiyacınız varsa SGK Haberleri sitesi olarak sizlere hazırladığımız adım adım anlatımı takip ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İBB AİLE DESTEK PAKETİ NEDİR?

İBB Aile Destek Paketi, yardımsever vatandaşlarla ihtiyaç sahibi aileleri bir araya getiren bir platformdur. İsteyenler “İBB Askıda Fatura” adresinden ihtiyaç sahibi ailelere 100 TL ya da 250 TL yardımda bulunabilir.

İBB AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? (ADIM ADIM)

İBB aile destek paketi kapsamında verilen aylık 250 TL yardım başvurusu adımları şöyledir:

#ADIM-1: Başvuru için “İBB Beyaz Masa Portal” adresine giriş yapınız.

#ADIM-2: Sayfada yer alan ‘Sosyal Yardım Başvuru’’ butonuna tıklayınız.

#ADIM-3: Bu kısımda sizden bilgiler istenecektir. İstenen bilgileri eksiksiz şekilde doldurunuz.

#ADIM-4: İletişim bilgileri ve ön tespit bilgileri kısımlarını da doldurarak ‘’Başvur’’ butonuna tıklayınız.

İBB AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İBB Aile Destek Paketi yardımı alabilmek için belediye tarafından yapılan incelemede ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir. Belediyeye başvurunuz neticesinde Sosyal Yardım bölümünden gelecek yetkililerin yapacakları incelemelerde yardıma muhtaç olduğunuz tespit edilirse siz de yardımlardan faydalanabilirsiniz.

İBB AİLE DESTEK PAKETİ YARDIMI NE KADAR?

İBB Aile Destek Paketi yardımı bir kampanyadır ve 100 TL ile 250 TL arasında yardımları kapsamaktadır. Bu platform üzerinden hayırseverlerin maddi destekleri toplanmaktadır ve günlük olarak yapılan yardımların verileri sistemde güncellenmektedir.

Devlet tarafından verilen diğer aylık yardımlar hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz:

İBB BAŞKA HANGİ YARDIMLARI YAPIYOR?

 1. Tersine Göç Hizmeti
 2. İhtiyaç Sahiplerine Nakdi Destekler
 3. Halk Süt Desteği
 4. Eşya Desteği
 5. Genç Üniversiteli Desteği
 6. Sen Oku Diye Eğitim Desteği

İBB SOSYAL YARDIM TELEFON NUMARASI NEDİR?

İBB sosyal yardımları için arayabileceğiniz numaralar şöyledir:

BÖLÜMTELEFON NUMARASI
Beyaz Masa153
Sosyal Yardım Destek0212 153 00 00

Beyaz Masa Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Beyaz Masa için başvurunuzu “İBB Web Portal” adresinden gerçekleştirebilirsiniz. Beyaz Masa ALO 153 üzerinden de belediyenin yetkilileriyle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

İBB tarafından İstanbul’da ikamet edenler için sürekli olarak sunulan memnuniyet anketineyse buradan ulaşabilirsiniz.

İBB SOSYAL YARDIM RESMİ SOSYAL MEDYA SAYFALARI VE UYGULAMALAR

BELEDİYELERİN YARDIMLARI NELERDİR?

Daha önceki yazılarımızda diğer belediyeler tarafından yapılan yardımları da işlemiştik:

Bursa ve Antalya’da yaşayan vatandaşlar da bu yardımlara başvuruda bulunabilir. Önümüzdeki dönemde diğer belediyelerin de yardımlarını burada işleyeceğiz. Yardımlar sayfamızdan Engelliler, İŞKUR ve PTT yardımları hakkında bilgilere de erişebilirsiniz.

NOT: İhtiyaç sahipleri için ayrıca mülkü idari amirlikler ve bakanlıklara bağlı il müdürlükleri tarafından da yardımlar sunulmaktadır. Kaymakamlıklar aracılığıyla yapılan para yardımlarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bakanlık tarafından yapılan SED yardımıyla alakalı başvuru, şartlar ve evraklarla alakalı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Habibe Talan dedi ki:

  Merhaba hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum şey yardım başvurusunda bulunucaktim da hocam benim erken doğan bir kızım var kızım erken dodugu için 3 ay küvezde kaldı durumu çok kötüydü Allah’a şükür biraz iyi oldu bir aya yakındır taburcu edildi ama durumu iyiye gitmiyor çünkü maddi durumum olmadığı için kızıma iyi bakamıyorum mamasidir bezidir islak mendilidir bide benim 3 yaşında bir oğlum var onunda bezini ıslak mendilini alamıyorum evimde hicbirsey kalmamıs temizlik esyasindan tutun erzagima kada eşim elaman olarak kardeşinin yanında çalışıyor haftalık 50 TL ye ama o parayı da kayinbabam evin kira parası diye bizden aliyor kiar sözleşmesi yok ama her ay bizden 750 TL kira parası alıyor elektirktir Audi evin erzagintemizlik malzemesi elbise deterjanı gıdasi meyesidir sebzesidir erişir elektirik su faturasiydi hiç yapamıyoruz alamıyoruz az olsa biraz yardım edin lütfen hasta kızımın hatırı için lütfen kızımın resmini atarsam belki inanirsiniz

 2. Kadriye dedi ki:

  3cocugum var evim kira luftn yardim istiyorum aylik kart istuyirum yada sut yardimi

 3. Çağla dedi ki:

  Küçük bebeğim var. Eşim tek çalışıyor maaş yetmiyor