• HGS Sorgulama


  Karayolları Müdürlüğü kontrolü altında olan otoyollar ve köprülerde geçişler için alınan geçiş ücretlendirmesinde pek çok yöntem denenmiştir. Çok önceleri elle ücret alımı yapılıyordu. Sonrasında araç sayısının artması ile kartlı geçiş uygulaması hayata geçirildi ama yine trafiğin önüne geçilemedi. Teknolojinin de gelişmesi ile cihazla otomatik geçiş uygulamasına geçildi. Fakat cihazların pahalılığı gibi sebeplerden dolayı çok tutmadı. Kartlı geçiş ile otomatik geçişin verimli yanlarını alıp Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile yeni bir uygulamaya geçildi. PTT ile anlaşmalı olarak dolum yapılabilir olup araçlara takılan çipler ile geçiş sırasında çipin bağlı olduğu hesaptan düşülerek işleyen bir sistemdir. HGS sorgulama işlemi ile HGS cezaları, bakiye bilgisi gibi daha pek çok şeye erişebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmek hiç de zor değildir. İki farklı sistem ile HGS sorgulama işleminizi yapabilme imkanınız vardır. Bunlardan bir tanesi PTT’nin resmi web sitesi üzerinden sunduğu HGS Müşteri Hizmetleri sistemi olup üye olarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise e-Devlet sistemidir. Biliyorsunuz ki bünyesinde anlaşmalı pek çok kurum ile sorgulama işlemleri ile hizmet vermektedir. Bu hizmetlerden bir tanesi de HGS sorgulama işlemi olup E-Devlet şifresi ile kolaylıkla yapılabilir. Yazımızın devamında sizlere her iki sistem ile işlemin nasıl yapıldığı konusunda görsel olarak anlatım yapacağız.


  HGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Hızlı Geçiş Sistemi ile ilgili pek çok bilgiye PTT resmi web sitesi üzerinden HGS Müşteri Hizmetleri sayesinde erişebilirsiniz. Sisteme giriş yapabilmeniz için üye olmuş olmanız gerekmektedir. HGS sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın devamındaki bağlantı linkine tıklayınız. Sonrasında açılan sayfada sağ üst tarafta bulunan kısımdan dilerseniz üyelik girişi yapmadan geçiş ihlali sorgulama yapabilirsiniz.

  hgs ceza sorgulama

  Daha fazla bilgi için sisteme e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapmanız gerekir. Gelen sayfada HGS ile ilgili gerekli bilgilere erişebilirsiniz.

  HGS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Sistemi Üzerinden HGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet üzerinden PTT Genel Müdürlüğü ile anlaşmalı olarak bu sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz için olanak sağlanmıştır. Sorgulama işleminizi yapmak çok kolay. İlk olarak aşağıda bulunan linke tıklamanız gerekir. Linke tıkladığınızda karşınıza gelecek olan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanız gerekir. Sonrasında sizden T.C. kimlik numaranız ile birlikte E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir. Eğer ki E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. İstenen bilgileri resimde gösterilen alanlara giriniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  e-devlet hgs,

  Bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkladığınızda işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

  e-devlet1111

  E-Devlet Sistemi Üzerinden HGS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  HGS Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın