• HGS Para Yükleme

  Hızlı Geçiş Sistemi, köprü ve otoyollarda ücret tahsilatını sağlamak için kullanılan sistemler arasındadır. Eylül 2013 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanan HGS ile birlikte trafikte oluşan sıkışıklığı önlemek, dur kalk yaparak sürücülerin vakit kaybının önüne geçmek ve maliyetinin az olması sebebi ile sürücülerin geçişlerini daha ucuz ve daha konforlu yapmaları amaçlanmıştır. HGS’nin uygulandığı gişelerden geçiş yapabilmek için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün PTT ile anlaşmalı olarak yürütülen HGS’den yaralanabilmek için PTT şubelerine gidip başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Başvurunuz sonucunda size verilen etiketi aracınızın ön camına yapıştırmanız gerekir. Geçişleriniz sırasında gişede bulunan cihazlar tarafından HGS etiketi algılanıp ücret tahsilatı bu şekilde yapılır. HGS para yükleme işlemi için yapmanız gereken de çok kolaydır. PTT şubeleri haricinde internet üzerinden de işlemlerinizi yapabilirsiniz. PTT resmi sitesi üzerinden HGS kullanan araç sürücülerine sunulan online hizmeti sayesinde kolay bir şekilde HGS para yükleme işleminizi yapabilirsiniz. Düzenli olarak gerçekleştirmeniz gereken para yükleme işlemi ile birlikte bakiye sorgulama işlemini de gerçekleştirmek önemlidir. Hesabınızda para olmadığı taktirde cezai yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yazımızın devamında HGS para yükleme işleminizi nereden ve nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgileri paylaşacağız.


  HGS Para Yükleme İşlemi Nereden Yapılır?

  PTT resmi sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz HGS para yüklemeden önce HGS bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirilmesi gerekir. Sorgulama işlemi için sizden bazı bilgiler istenir. Sorgulama işleminizi dilerseniz sisteme giriş yaparak dilerseniz sisteme giriş yapmadan gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak şifresiz sorgulama yapmak için yazımızın devamında bulunan bağlantı linkine tıklayarak sorgulama yapacağınız sayfaya erişebilirsiniz. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada plaka no, TC no, vergi no, HGS ürün no kategorilerinden biri ile sorgulama seçenekleri sunulmaktadır. Bu seçeneklerden dilediğinizi seçerek aşağıda belirtilen alana seçtiğiniz bilgiyi girmeniz gerekir. Daha sonrasında “Sorgula” butonuna tıklayarak sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

  hgs bakiye yükleme

  HGS para yükleme işleminizi şifreli olarak sisteme giriş işlemi yapmak için yazımızın sonunda bulunan ilgili bağlantı linkine tıklayınız. Resimde belirtildiği gibi ilk olarak yapmanız gereken sayfanın sağ üstünde bulunan giriş yap butonuna tıklamaktır.

  hgs bakiye giriş1

  Sponsorlu Bağlantılar


  Sonrasında gelen sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Bu bilgileri girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  hgs bakiye giriş2

  HGS Para Yükleme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  HGS Para Yükleme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın