• HGS Kaçak Geçiş Sorgulama


  Ülkemizde köprü ve otoyollarda geçişlerde ücret tahsilatı için pek çok sistem kullanılmaktadır. Bu sistemlerden bir tanesi de HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi’dir. Bu sistem birlikte geçişlerde ücret tahsilatı daha kolay ve daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda dur kalk yapma durumunu en aza indirgemeye çalışarak trafiğin  yoğunluğu azaltılmaya çalışılmıştır. Maliyetinin az olması gibi sebepler ile diğer sistemlere göre daha çok tercih edilir durumdadır. Hızlı Geçiş Sistemi PTT ile anlaşmalı olarak yürütülmektedir. Bu sistemden yaralanabilmek için öncelikle PTT şubelerine gidip başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuz sonucunda size verilen manyetik çipi aracınızın ön camına yapıştırmanız gerekir. Hızlı Geçiş Sistemi’nin uygulandığı gişelerden geçişiniz sırasında manyetik çipin algılanması durumunda o çipin bağlı olduğu hesaptan tahsilat gerçekleşir. Araçlarda bu sebep ile bekleme yapmak durumunda kalmamış olur. Aynı zamanda yine PTT şubelerinden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. HGS gişelerinden kaçak geçiş gerçekleştirilmesi durumunda ceza olarak yansıtılmaktadır. Bilerek dahi olmasa bile o anda yaşanan bir olumsuzluk dolayısıyla kaçak geçiş yapmış gibi görünebilirsiniz. Herhangi bir durum ile yapılan kaçak geçişlerin kontrolünü düzenli olarak yapmak önemlidir. HGS kaçak geçiş sorgulama işlemi ile internet üzerinden çok kolay ve hızlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. PTT’nin resmi sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz HGS kaçak geçiş sorgulama işlemi ile oluşacak olan borçlarınızın önlemini almış olursunuz. Yazımızın devamında HGS kaçak geçiş sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgileri paylaşacağız.


  HGS Kaçak Geçiş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  HGS kaçak geçiş sorgulama işlemi PTT’nin resmi sitesi üzerinden sağlanan online hizmet sayesinde birkaç adım yapılabilir. HGS geçiş ihlali durumun olması halinde borcunuzun varlığı ya da yokluğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorgulama işleminiz için ilk olarak yazımızın sonundaki bağlantı linkine tıklayınız. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra gelen sayfanın sağ üst kısmında yer alan “HGS geçiş ihlali sorgula” butonuna tıklamanız gerekir.

  hgs kaçak geçiş

  Sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için bazı bilgiler istenecektir. Bu kısımda sizden ilk olarak sorgulamasını yapacağınız aracın plaka numarasını girmeniz istenir. Resimde gösterilen alana bilgiyi doğru bir şekilde girmeniz geçiş ihlali ile ilgili doğru verilere ulaşmanız için önemli bir durumdur. Sonrasında yapmanız gereken tek şey resimde gösterilen çubuğu kaydırmanız olacaktır.

  hgs kaçak geçiş2

  Sponsorlu Bağlantılar


  Belirtilen adımları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra HGS kaçak geçiş sorgulama online hizmeti bünyesinde sayfada aracınızın geçiş ihlali yapıp yapmadığınızın bilgisini alabilirsiniz.

  HGS Kaçak Geçiş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  HGS Kaçak Geçiş Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın