• HGS Borç Sorgulama

  Köprü ve otoyollarda geçişlerde ücretlendirme sistemi zaman içerisinde pek çok değişikliğe uğramıştır. Eskiden gişelerde duran çalışanlar tarafında elle ücret alınmaktaydı. Daha sonrasında Kartlı Geçiş Sistemi ile değişiklik yapılmıştır. Yaygın olarak pek çok yerde bulunan kart dolum yerlerinde kolaylıkla kart dolum işlemleri yapılmaktaydı. Geçiş yapılırken de bu karttan ücret çekiliyordu. Fakat zamanla araçlarında çoğalması ile birlikte araçların geçişlerde çok fazla dur kalk yapması ve trafiğin olması sebebi ile bu uygulamadan da vazgeçildi. Otomatik geçiş sistemi ile araçların geçişi için yeni bir uygulamaya geçilmek istendi. Fakat cihaz ücretlerinin fazla olması gibi sebeplerden dolayı tutulmadı. Şu anda ise kartlı geçiş sisteminin kolaylığı ve otomatik geçiş sisteminin zaman kaybını önleme özelliklerinin orta noktası olan Hızlı Geçiş Sistemi uygulanmaktadır. HGS borç sorgulama işlemi sorgulama yaptığınız süreye kadar geçişlerinizde borcunuzun olup olmadığı ya da ne zaman olduğu gibi pek çok bilgiye erişebilirsiniz.


  Hızlı Geçiş Sistemi uygulaması PTT ile anlaşmalı olarak yürütülmektedir. PTT şubelerine gidip üye olunması gerekir. Size verilen çipi aracınızın ön camına yapıştırmanız gerekir. Geçişler sırasında bu çip manyetik algılayan cihazlar sayesinde algılanır ve bu çiğin bağlı olduğu hesaptan ücret kesilir. Geçişleriniz sırasında oluşan borçlarınızı PTT resmi web sitesi üzerinden sunulan HGS borcu sorgulama işlemi ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Sorgulama işleminizi aynı zamanda E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile de öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Düzenli olarak takip etmeniz önemlidir. Çünkü borcun farkına sonradan varmanız durumunda gecikme zammı gibi eklemeler ile borcun daha da artması durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Önceden bunun farkında olmanız sizi maddi açından sıkıntı yaşamaktan kurtaracaktır. HGS borç sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgileri yazımızın devamında siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

  HGS Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  PTT Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz HGS borç sorgulama işlemi için hiçbir şifreye ihtiyacınız yoktur. Bu site üzerinden HGS ile ilgili tüm bilgilere erişebilirsiniz. Sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklamanız gerekecektir. Açılan sayfada sağ üstte bulunan geçiş ihlali sorgula butonuna tıklamanız gerekir.

  hgs ceza sorgulama

  Gelen sayfada sorgulama yapılan aracın plakasını girmeniz istenir. Sonrasında aracınızın HGS borç sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  HGS Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Sistemi İle HGS Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden pek çok kamu işlemi için sorgulama işlemleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de HGS borç sorgulama işlemidir. Sistem üzerinden işlem yapmak için E-Devlet şifrenizin olması zorunludur. E-Devlet şifresini PTT şubelerinden kimlik ile başvuru sonucu 2 TL karşılığında alınabilmektedir. İşlem için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekir. Sonrasında açılan sayfada sizden T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir. Ardından “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  e-devlet1111

  Bu şekilde geçişleriniz sırasında oluşan borçlarınızın kontrolünü yapabilirsiniz.

  E-Devlet Sistemi İle HGS Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  HGS Borç Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın