• HGS Bakiye Yükleme


  Bu yazımızda otoyol ve köprü geçişlerinde uygulanan Hızlı Geçiş Sistemi ile ilgili HGS bakiye yükleme işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS’nin hayatımıza girmesi ile birlikte artık geçişler hem daha hızlı hem de geçişler için gerekli işlemler daha kolay olması amaçlanmıştır. Bir süre önceye kadar bu işlemler elle yapılırken trafikte bulunan araç sayısın artması ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha pratik işlem yapılan sistemlere geçiş söz konusu olmuştur. Bu sistemlerden ilki kart ile geçiş yapmayı sağlarken trafiğin akışında sorun yaşanması ile yeni bir sisteme geçiş yapılmıştır. Otomatik geçiş sistemi uygulamaya geçirildiğinde daha hızlı trafik akışı sağlanırken kullanılan cihazların maliyetinin yüksek olması gibi sebeplerden dolayı çok fazla tutulmamıştır. Bu sebeple Hızlı Geçiş Sistemi’ne geçilmiş olup artık geçişler de trafik akışının aksamaması hem de geçişler için gerekli işlemlerin daha kolay erişilmesi sağlanmıştır.


  Hızlı Geçiş Sistemi, PTT ile anlaşmalı olarak yürütülmektedir. HGS için öncelikte PTT şubelerine gidip başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuz sonucunda size bir çip verilir. Bu çipi aracınızın ön camına yapıştırmanız ve geçişlerde o çipin cihazlar tarafından algılanması gerekir. HGS gişelerinden geçişte manyetik olarak algılanan çipin bağlı olduğu hesap üzerinden ücret kesimi yapılır. Geçişleriniz bu şekilde daha pratik olmuş olur. Tabiki geçişlerde hesabınızda bakiye olması önemlidir. Cezai yaptırımlar ile karşılaşmamak için kontrollerinizi yapmanızı öneririz. HGS bakiye yükleme işlemi sayesinde online olarak hesabınıza yükleme yapabilirsiniz. Bu işlem çok basit olup kısa bir sürede oturduğunuz yerden yapılabilir. Yazımızın devamında HGS bakiye yükleme işleminizi nasıl yapacağınız konusunda bilgileri paylaşacağız.

  Online HGS Bakiye Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

  HGS bakiye yükleme işlemi PTT Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bu işlem için illa üye olmanıza gerek yoktur. İşlem yapacağınız sayfaya erişmek için yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı linkine tıklamanız yeterlidir. Açılacak olan sayfada sorgulama seçenekleri olan plaka no, T.C. kimlik no, vergi no, pasaport no veya HGS ürün numarasından herhangi birini seçmeniz istenir. Seçilen bu seçenek ile ilgili numarayı resimde gösterilen alana giriniz. Yazdıktan sonra ise “sorgula” butonuna tıklamanız gerekir.

  hgs bakiye yükleme

  Bu işlem için adımları uyguladıktan sonra gelecek olduğunuz sayfada HGS bakiye yükleme işleminizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Online HGS Bakiye Yükleme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  HGS Bakiye Yükleme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın