• HGS Bakiye Öğrenme


  HGS Bakiye Sorgulama

  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızın pek çok alanında olduğu gibi trafikte de kolaylıklar sağlayacak çalışmalar yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de köprü ve otoyol geçişlerinde geçiş üstünlüğü sağlayan ve dur kalk olayıyla vakit kaybetmemizi önleyen bir sistem olan Hızlı Geçiş Sistemi’dir. Bu sistem sayesinde geçişleriniz artık daha kolay ve daha hızlı. Pek çok sistem sonunda uygulanan kartlı geçiş ile otomatik geçişin iyi yönlerinin birleştiği HGS için en yakın PTT şubesine gidip başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu başvuru için yanınızda aracın ruhsatı ve nüfus cüzdanı fotokopisi bulundurmanız gerekecektir. Başvurunuz sonucunda 5 TL karşılığında alacağınız manyetik çipi aracınıza takmanız yeterli olacaktır. Bu çip sayesinde geçişleriniz o çipin bağlı olduğu hesap üzerinden ücret kesilerek işlem yapılmaktadır. Bu nedende düzenli olarak HGS bakiye öğrenme işlemi ile bakiyenizi kontrol etmeniz önemlidir. Bu işleminizi internet üzerinden PTT’nin resmi web sitesi yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için eğer üye değilseniz öncelikle sisteme üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra sisteme şifreniz ile giriş yaparak HGS bakiye öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. HGS bakiye öğrenme işlemi düzenli olarak yapmanız gerekir. Çünkü sistem üzerinden bakiyenizin kalmaması durumunda geçişleriniz sırasında ceza yazılabilir. Yazımızın devamında HGS bakiye sorgulama işlemi için neler yapılacağı konusunda bilgileri sizler ile paylaşacağız.


  HGS Bakiye Öğrenme İşlemi İçin Nasıl Üye Olunur?

  HGS bakiye sorgulama işlemi için öncelikle sisteme üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için yazımızın sonunda bulunan ilgili bağlantı linkine tıklayınız. Bakiyenizi öğrenmek için üye olacak olduğunuz sistemde gelen sayfada “Müşteri Hizmetleri Giriş” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

  hgs1

  Sonrasında sizden bazı bilgiler istenir. İlk olarak resimde gösterilen alanlara T.C. kimlik veya vergi kimlik numaranızı, e-posta adresinizi, şifrenizi ve şifrenizi tekrardan girmeniz gereklidir. Devamında alt tarafta yer alan güvenlik kodu giriniz. Bilgileri kontrol ettikten sonra “Üye Ol” butonuna tıklayınız.

  hgs kayıt

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bu şekilde sisteme kayıt olmuş olacaksınız.

  HGS Bakiye Öğrenme Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ!

  HGS Bakiye Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

  HGS bakiye sorgulama işlemi PTT resmi web sitesi üzerinden üyelik şifreniz ile birlikte gerçekleştirilebilmektedir. Öncelikle yazımızın sonunda sizler için paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Ardından gelen sayfada “Müşteri Hizmetleri Giriş” butonuna tıklamanız gerekir.

  hgs1

  Sonrasında açılan sayfada kayıtlı olduğunuz e-posta adresinizi ve şifrenizi resimde belirtilen ilgili alanlara girmeniz gerekmektedir. Sonrasında sisteme giriş yapmak için resimde belirtilen çubuğu kaydırınız.

  hgs2

  Bu şekilde sisteme girişiniz gerçekleşmiş olur. HGS bakiye öğrenme işleminizi ve HGS ile ilgili tüm işlemlerinizi bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

  HGS Bakiye Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  HGS Bakiye Öğrenme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın