Genel

Hayat Eve Sığar Uygulaması Kullanıma Açıldı! Hemen İndir

Hayat Eve Sığar Uygulaması Kullanıma Açıldı! Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulamaya açılan Hayat Eve Sığar Uygulaması kullanıma hazır bulunmaktadır. Hayat Eve Sığar uygulaması korona virüsü salgınına karşı olarak hazırlanmış ve korona virüsü taşıyana karşı uyarıda bulunan bir sistem olmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan uygulamanın Android ve App Store gibi platformlarda yayınlara başlatıldığı açıklaması da gelmiş bulunmaktadır. Hayat Eve Sığar uygulaması cihazına yüklemiş olan vatandaşların sokakta gezen korona virüsü testi pozitif çıkan bir vatandaş ile karşılaşılmasına karşın sistem mesaj ile uyarıda bulunmaktadır.

Hayat Eve Sığar Uygulaması diğer taraftan kullanıcısına her gün düzenli olarak sağlık bilgilerini sorgulamaktadır. Kullanıcılar uygulama tarafından, “ailem” bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi birisinin sonucu pozitif ya da temaslı ise uyarıda bulunmaktadır. Uygulama kullanıcılarının Bluetooth’nu açarak sokakta gezdiği esnada da karşılaştığı kişilerden herhangi biriniz pozitif vaka olması sonucunda hemen uyarıya gitmektedir. Cihazın uyarı şekli ise ‘şu saatte pozitif birisi ile karşılaştınız’ şeklinde uyarı şeklinde olmaktadır.

Sağlık Bakanlığı’ndan Hayat Eve Sığar Uygulama Açıklaması Geldi!

Sağlık Bakanlığı’ndan Hayat Eve Sığar Uygulama Açıklaması Geldi! Sağlık Bakanlığı tarafından uygulama ile ilgili olarak açıklama gelmiş ve açıklama içeriği şu şekilde olmaktadır. Yakın süreç içerisinde oldukça fazla bir şekilde risk teşkil eden alanlarda dolaşan ve fazla kişilerle temasta bulunan kişilere risk puan değerlendirilmesi yapılacaktır. Sistem fazla kişi ile temasta bulunan birine risk puanı verecek ve gerekli görmesi halinde o kişiyi teste yönlendirilmesini gerçekleştirecektir. Kişinin sistem üzerine yüklü olan arkadaşınızın olması durumunda dahi senin şu arkadaşının durumu yükselmiş uyarısında dahi bulunacaktır. Kişiler üzerinde test yapılmasının ardından çıkan sonuç negatif olması durumunda risk değerlendirmesini sıfırlayarak tekrar takibe alacaktır.

Hayat Eve Sığar Android Versiyonunu İNDİR

Hayat Eve Sığar IOS Versiyonunu İNDİR

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan uygulama ile birlikte bulunduğunuz bölgede enfekte olan hasta yoğunluğunu gözlemleyebilirsiniz. Uygulamayı aile ve görüşmekte olduğunuz bireylere de yüklenmesini sağlamanız, sistemin kullanılmasını daha da verimli şekle getirebilirsiniz. İzolasyon altında olan vatandaşların yüklemesi kaçınılmaz olmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar uygulamasını herkesin telefonuna yüklemesi oldukça önem taşımaktadır. Bu şekilde pek çok şeyin takibini hastalık sonrasında da temas zincirinin oldukça kolay bulunulması sağlanacaktır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir