• Haciz Sorgulama


  Bu yazımızda siz değerleri okurlarımız ile haciz sorgulama işlemi hakkında bilgileri paylaşacağız. Pek çok durumda kişiler sahip olduğu herhangi bir şey sebebi ile borcu oluşabilir. Bu borçlar illa vergi borcu değil, trafik borçları, kredi borçları gibi daha pek çok durumu içeren geniş bir alana yayılmıştır. Borçların takip edilmesi ve zamanında ödenmesi önemli bir durumdur. Zaman içerisinde gerek maddi durum yetersizliği sebebi ile gerekse borçların unutulması ile giderek artan gecikme durumunda oluşan ekstra zam ya da faiz eklenmesi ile borçlar katlanmaktadır. Sürekli erteleyerek ödeme yapılmaması durumunda karşı karşıya kalınacak olan pek çok durum bulunmaktadır. Borçların gecikmesi ve dolayısı ile ödenmemesi durumunda borç ödenmesi için ilk olarak size bir bildiri yollanır. Bu bildirilen borç ödenmediği durumda haciz işleminin başlatılmasına kadar gitmektedir. Bildirilen bu borçların ödeneceği konusunda bilgi vermeniz durumunda ya da farkında olmadan oluşabilecek haciz durumlarını önlemek için icra sorgulama işlemini gerçekleştirmek önem arz etmektedir. Bu sorgulama işlemi ile icra durumunuz ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Gelir İdaresi Daire Başkanlığı tarafından sağlanan online hizmet sayesinde İnternet Vergi Dairesi sistemi üzerinden sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir her konuda icra durumunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda E-Devlet sistemi üzerinden yapılan pek çok işlem gibi araç ile ilgili borçlarınızdan doğan icra durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazımızın devamında haciz sorgulama işlemi ile ilgili gerekli bilgileri paylaşacağız.


  Haciz Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Haciz sorgulama işlemi İnternet Vergi Dairesi uygulaması sayesinde gerekli bazı bilgilerin girilmesi yardımı ile yapılabilir. Sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklayınız. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı ve nüfus cüzdanı seri numaranızı giriniz. Ardından annenizin, babanızın, eşinizin, çocuğunuzun herhangi birinin T.C. kimlik numarasını veya annenizin kızlık soyadını girmeniz istenir. Sonra güvenlik doğrulmasını için ilgili karakterleri giriniz. Son olarak bilgilerinizi kontrol edip “Tamam” butonuna tıklamanız icra sorgulama işlemini tamamlamak için yeterli olacaktır.

  Adsız

  Haciz Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Sistemi İle Haciz Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Pek çok sorgulamayı bünyesine bulunduran E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerden biri de haciz sorgulama işlemidir. İcra sorgulama işlemi ile birlikte mevcut borcunuzu, borçların ödenip ödenmediği ya da icra durumunuz gibi pek çok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorgulama işlemini E-Devlet şifresi ile kolaylıkla yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa bunun için en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte gidip başvuru yaparak 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi kendinize özel bir zarf içerisinde temin edebilirsiniz. Sonra sizin için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Ardından gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Devamında sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenir. Bu bilgileri girmeniz ve “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

  e-devlet

  Sponsorlu Bağlantılar


  Bu şekilde adımları izleyerek araç haciz sorgulama işlemi tamamlanmış olur.

  E-Devlet Sistemi İle Haciz Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  Haciz Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. turan aşık dedi ki:

   MAAŞIMDAKİ İCRA KESİNTİSİNİ KİMİN YAPTIĞINI NASIL ÖĞRENİRİM. ÇALIŞTIĞIM İŞ YERİME MAL MÜDÜRLÜĞÜNE SORDUM CEVAP VERMEDİLER

  Sorunuzu Yazın