emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Fed’in Faiz İndiriminin Ardından Petrol Fiyatlarında Çok Düşüş Yaşandı!

Fed’in Faiz İndiriminin Ardından Petrol Fiyatlarında Çok Düşüş Yaşandı!

Fed’in Faiz İndiriminin Ardından Petrol Fiyatlarında Çok Düşüş Yaşandı! ABD Merkez Bankası Fed’in faiz açıklamasının ardından, petrol fiyatlarında aşısı derecede düşüş yaşanmış bulunmaktadır. ABD merkez Bankası Fed, Covid-19 salgınına karşı olarak gerçekleştirdiği faiz indirimini % 0 – 0,25 aralığına indirdiğini açıklamasının ardından ve ayrıca faiz indiriminin devamının gelebileceğinin de belirtmesinin etkisi ile petrol fiyatları dibe vurmuş bulunmaktadır.

Petrol fiyatlarında % 3 oranında düşüş belirlendi. Brent petrolü varil fiyatı ise % 3,40 düşüş yaşadı, böylece varil fiyatı 32,66 dolara gerilemiş bulunmaktadır. Diğer yandan ABD Batı Teksas petrolünün fiyatında da varil başına % 2,02 oranına düşüş yaşayarak, varil fiyatları 31,09 dolara inmiş durumdadır.

Fed Başkanı’nın Faiz İndirimi İle İlgili Yaptığı Açıklamaları Nelerdir?

Fed Başkanı’nın Faiz İndirimi İle İlgili Yaptığı Açıklamaları Nelerdir? Fed Başkanı Jerome Powell konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında ise bu aşamada negatif faizlere gereksinin olmadığını ve bu şekilde bir adımın ABD için uygun bir politika olacağına inanmadığını belirtti.

Fed aldığı karar sonrasında, Brent petrolün varil fiyatında % 3,40 düşüş yaşandı. Yaşanan düşüşün ardından ise Brent petrolünün varil fiyatı 32,66 dolara gerilemiş durumda. Diğer taraftan ABD Batı Teksas petrolünün varil fiyatının da % 2,02 düşüş yaşaması ile birlikte, varil fiyatları 31,09 dolara gerilemiş oldu. Diğer taraftan Avrupa Merkez Bankası olan ECB, Covid-19 salgının ekonomiye etkilerini telafi etmek adına dünyanın önde gelen merkez bankalarının birlikte hareket etme kararı aldıklarını duyurmuş bulunmaktadırlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.