emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Eylül Ayı Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Eylül Ayı Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borçlarını kapatmak isteyenlere yönelik sunulan borç kapatma kredisi Eylül ayında da bankalar tarafından müşterilere sunuluyor. Temelde ihtiyaç kredisinin bir alt hizmeti olarak sunulan kredi, kullanıcıların dağınık şekilde bulunan borçlarını tek bir yere toplayarak ödemelerine olanak tanıyor.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Dağınık halde bulunan kredi borçlarını tek bir yerde yapılandırma yaparak kapatmak isteyenlere yönelik sunulan borç kapatma kredisi Eylül ayında da farklı bankalar tarafından kullanıcılara sunuluyor. Bu kapsamda kredi bakımından birden fazla borcun toplam tutarı kadar toplu bir kredi çekilerek tek bir büyük borç taksitle ödenmektedir.

Çok borcu olanların genelde tercih ettikleri bu yöntem sayesinde kredi yapılandırması imkânı bulunabilmektedir. Eylül 2020 tarihi itibariyle farklı bankalar değişken faiz oranları ve üst limitler ile birlikte borç kapatma kredisi veriyorlar. Bu bakımdan borç kapatma kredisi veren bankalar şu şekilde;

  • Şekerbank Borç Kapatma Kredisi; kredi üst limiti 100 bin TL, 36 ay vadeli, sigorta tahsis ücreti var, tahsis oranı binde 5,
  • QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi; kredi üst limiti 50 bin TL, 36 ay vadeli, sigorta tahsis ücreti var, tahsis oranı binde 5,
  • Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi; kredi üst limiti 50 bin TL, 36 ay vadeli, sigorta tahsis ücreti var, tahsis oranı yok,
  • Denizbank Transfer Kredisi; kredi üst limiti 50 bin TL, 36 ay vadeli, sigorta tahsis ücreti var, tahsis oranı binde 5.

100 Bin TL Köye Dönüş Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nedir

Borç Kredisi Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç kapatma kredisi başvurusu yapmak için tüm kredi hizmetlerinde olduğu gibi bankaların şubelerinden, mobil şubelerinden ya da mobil uygulamalarından başvuru yapmak mümkündür. Şubelerde görevli banka çalışanları tarafından gerekli form ve bilgileri tamamlayarak kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

İlgili belgelerin ve başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bankaya hemen bilgilerin iletilmesine karşılık, gerekli incelemelerin yapılması ve kredinin uygunluğunun tespit edilmesi için ortalama 1 günlük bekleme süresi bulunmaktadır. Yapılan başvuruların sonrasında ise belirlenen kredi miktarı, müşteriden istenecek belgelerin beyan edilmesi sonrasında kısa süre içerisinde tanımlanarak borçların ödenmesi sağlanmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta, farklı bankalarda bulunan borçlar, doğrudan banka tarafından ödenmektedir, bu yüzden krediyi çeken kişinin eline kredi tutarı geçmemektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Borç kapatma kredisi faiz oranları bankaların uyguladıkları etmenlere karşılık değişkenlik gösteriyor. Ancak borç kapatma kredisi en uygun oran olarak Halkbank 0,79’dan başlayan faiz oranları ile kullanıcılara kredi kullanım imkânı sağlamaktadır. Örnek olarak 0,79 üzerinden 36 ay vadeli 10.000 TL tutarında bir kredi hesaplaması yapıldığında aylık ödemesi 329 TL olmaktadır.

Faiz oranları sürekli olarak güncellendiği için borç kapatma kredisi çekecek olanların mutlaka bankalara danışarak faiz oranlarını öğrenmeleri gerekmesidir. Faiz oranları belirlendikten sonra ise borç kapatma kredisinin hesaplanması için de farklı yöntemler denenmektedir. Buna göre mevcut olarak bulunan kredi ve kredi kartı borçlarının toplam tutarları tespit edilmektedir. Tespit esnasında bankanın kendi sisteminde bulunan veriler doğrudan çekilir ve bazı durumlarda müşterilerin borç durumunu gösteren borç belgeleri de talep edilir.

Güncel borç bilgilerinin saptanmasının ardından klasik kredi çekme işlemleri yapılır ve kişinin aldığı gelir ya da aylık üzerinden ödemenin yarısını geçmeyecek şekilde kredi tutarı ve vadesi hesaplanmaktadır. Bu yüzden düşük aylık alanlar yüksek tutarlarda kredi çekemeyecektir. Ayrıca banka borçlara yönelik herhangi bir idari takibin olmaması, gelir belgesinin beyan edilmesi, talep edilen kredi aylık ödemesinin maaşın yarısını geçmemesi, teminat olarak ipotek verilmesi halinde eşin rızasının alınması gibi şartların da yerine getirilmesi gerekiyor.

Halk Bank Kefalet Kredisi Nasıl Alınır, Evraklar Nelerdir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.