Genel

Evde Bakım Aylığı ile Yaşlı ve Engelli Aylıkları 29 Temmuzda Ödenecek

Son Dakika Haberi Bakan Selçuk’tan Açıklama Geldi Ödemeler Bayram Öncesi Yapılacak! Gelen son dakika haberine göre bayram öncesinde merakla beklenen haber geldi. Evde bakım aylığı ve engelli aylıklarının ne zaman yapılacağı vatandaşlar tarafından merakla bekleniyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından konu ile ilgili olarak açıklama gelmiş bulunuyor. Bakan Selçuk, tarafından yapılan açıklamada evde bakım aylıklarının ve yaşlı ile engelli aylıkların ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde yapılacağını bildirmiş bulunuyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, engelli ve yaşlı vatandaşlar ile ailelerine bayram öncesinde ekonomik destek sağlamak adına evde bakım aylığı ve yaşlı ile engelli aylıklarının ödeme işlemlerinin Bayram Öncesinde yapılacağını açıklamıştır.

Evde Bakım Aylığı ile Yaşlı ve Engelli Aylıkları Ne Zaman Ödenecek?

Evde Bakım Aylığı ile Yaşlı ve Engelli Aylıkları Ne Zaman Ödenecek? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermiş bulunuyor. Bu yıl Kurban Bayramı’nın 31 Temmuz – 3 Ağustos 2020 tarihleri arasına denk gelmesi nedeni ile evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli aylıklarının ödenme tarihlerini öne çektiklerini belirtmiş bulunuyor. Bakan Selçuk, açıklamasında evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli ödemelerinin her ayın 5’i ile 9’u arasında ödendiğini hatırlatarak, bu yıl Kurban Bayramı vesilesi ile birlikte Ağustos ayı ödemelerini öne çektiklerini belirtti. Belirtilen tüm vatandaşlarımız için tek bir günde ödeme kararı aldıklarını ve hepsinin 29 Temmuz 2020 Çarşamba günü yapılacağını açıklamış bulunuyor.

Bakan Selçuk, evde bakım ödemelerinin de 29 Temmuz 2020 Çarşamba günü yapılacağını belirtti. Bakan Selçuk, Ağustos ayı için engelli ve yaşlı aylıklarından 768 bin yaşlı vatandaşın, 636 bin engelli vatandaşın olmak üzere toplamda, 1,4 milyon vatandaşın faydalanacağını belirtti. Diğer yandan evde bakım hizmeti ödemelerinden de 535 bin engelli vatandaşımızın faydalanacağını belirten Bakan Selçuk, toplam olarak da 827 milyon TL ödeme yapılacağını belirtmiş bulunuyor.

Evde Bakım Aylığı (Maaşı) Ne Kadar, Nasıl Alınır?

Torun Bakım Maaşı (Parası) Başvurusu Nasıl Yapılır?

Engelli Maaşı Nasıl Alınır, Şartları Neler, Kimlere Verilir

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu