SGK İl Merkezleri İletişim Bilgileri

ESKİŞEHİR İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Eskişehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Arifiye Mahallesi Alaaddin Caddesi No:8 Odunpazarı/Eskişehir


Telefon: 0(222) 231 54 80-81

Fax: 0(222) 234 00 53

E-mail: eskisehirsgim@sgk.gov.tr

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. 16 05 1997 27 02 2009 arası bağkurlu 4242 günümün şimdiki aktif olan sigortamla birleşmesini istiyorum

 2. bağkur ödemelerimin sonlandırılması için dilekçe göndermiştim ssk kaydım için kapatılması gerekiyor 1 hafta oldu e-devlette halen aktif görünüyor ve kaydımı yaptıramıyorum.biraz çabuklaştırılırsa sevinirim

 3. Ben Üniversitede öğretim üyesiyim. Kızım benim üzerimden sağlık sigortalı. Kızım Çankaya Üniversitesinde okuyor. 1 şubat 2018 itibariyle 25 yaşından gün aldı. Eczaneden artık bu hakkından yararlanamayacağı için ilaç ücretini ödettiler . 25 yaşını doldurduktan sonra düşmeyecek miydi?. Ne yapmamız gerektiği konusunda Lütfen bilgi rica ediyorum.

  1. Eski çalıştığım iş yerini şikayet etmek istiyorum maaşlar sigorta üzerinden yatarken asgari ücret üzerinden yatırmaya başladı geçmiş dökümanlar incelince görebilirsiniz ismimin gizli tutulması için nasıl şikayet edebilir.

  2. Merhaba,

   170 i arayıp şikayette bulunduğunuzda isminiz gizli tutulur.

 4. kaba inşaatı bitmiş,
  3 adet bagımsız bölümü olan taşınmazın yapım ruhsatı 22 Temmuz 2014de alınmış olup, yaklaşık bir ay önce bu yapı müteahhitinin kat karşılığı sözleşmesi fesh edilmiş olup kendisine ulaşılamamaktadır.
  Kendi adıma Yapı mütahiti olarak bu taşınmaza yapı ruhsatı alacağım, kurumunuzca yapı kullanma belgesi için başvuru esnasında ilişik kesme evrağı ibraz ettiğiniz zaman bir önceki müteahhit adına kayıtlı olan borcun tahsili tarafımdanmı istenir, bir önceki mütehhitin borcu tarafıma yansırmı?
  Yada bir önceki müheahhitin borcu varken yeni müteahhit olarak ilişik kesme belgesi tarafıma verilirmi?
  Bu konu hakkında tarafıma bilgi vermenizi arz ederim.
  saygılarımla

 5. Eskişehir de yaşıyorum. Emekli Sandığından ”Yaşlılık Toptan Ödeme” talebinde bulunmak istiyorum. Dilekçemi hangi adrese göndermem gerekir.

  1. Emeklilik Başvurusunda Bulunabilmek İçin Gerekli Diğer Evraklar Aşağıdaki Gibidir:
   Emeklilik Belgesi. Fotoğraf yapıştırılmış ve mühürlü olmalı.
   3 tane fotoğraf
   Emekli maaşını ve Emeklilik ikramiyesini hangi bankadan alacağını belirten bir dilekçe
   Vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
   Emekli olacak erkekler için askerlik yaptığını gösteren belge ve askerlik borçlanması yapıldıysa borçlanmayı belirten belge ile birlikte ödeme çizelgesi.
   Memuriyete başladığı tarihte mezun olduğu okul ile şu anda mezun olduğu okula ait tasdikli diplomalar.
   Eğer sigortalı bir hizmet varsa ve bu hizmet memuriyet hizmetiyle birleştirilmişse bu durumu gösteren belge ile birlikte kesenek farklarının ödendiğini gösteren dekont.
   İkametgâh belgesi ve Kurum kimliği.
   Tüm emeklilik evraklarını tamamladığınızda SGK kapsamında bağlı bulunduğunuz kuruma emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Ya da dilerseniz online olarak e-Devlet üzerinden emeklilik başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu