ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2021 Ensar Vakıf Bursu Ne Kadar, Başvuru ve Sorgulama

2021 Ensar Vakıf Bursu Ne Kadar, Başvuru ve Sorgulama

2021 Ensar Vakfı burs başvurusu online olarak yapılmaktadır. Başvuru değerlendirmesi ise iki aşamadan oluşmaktadır. Başvuru formunda verilen bilgiler değerlendirildikten sonra burs başvurusu yapmış olan kişiler mülakata çağrılmaktadırlar. Mülakatta da başarılı olan kişilere burs verilmektedir. Başvuru esnasında bilgilerin yanlış verilmesi durumunda; burs başvurusu değerlendirmeye alınmamaktadır.

Başvuru otomatik olarak iptal edildiği gibi bu kişilere itirazda bulunma hakkı da verilmemektedir. Vakıf zaman zaman etkinlikler düzenlemektedir ve bu etkinliklere burs verdiği öğrencilerin de katılmasını istemektedir. Bu sebeple etkinliğin düzenlendiği zamanlarda, burs verilen kişiler verdikleri iletişim bilgileri aracılığı ile özel olarak bilgilendirilmekte ve etkinliklere katılmaları rica edilmektedir.

Ensar Vakfı Burs Başvurusu İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

Ensar Vakfı’ndan burs almak için başvuru yapacak olanların sağlamaları gereken koşullar aşağıda verilmiştir:

 • Vakıftan burs alabilmek için lisans seviyesinde eğitim görülüyor olması gerekmektedir. Ön lisans, açık öğretim ya da uzaktan eğitim programları kapsamında başvuru yapacak olanlara burs verilmemektedir.
 • İstanbul’daki üniversitelerde eğitim gören öğrencilere burs verilmektedir. Bu üniversitelerin YÖK’ün listesinde bulunması şartı aranmaktadır. İstanbul dışındaki herhangi bir üniversitede okuyan öğrencilerin başvuruları değerlendirilmemektedir.
 • Sadece vakfın web sitesi üzerinden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. E-posta, posta, mesaj ya da faks aracılığı ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
 • Başvuru sahiplerinin vakfa verdikleri bilgiler doğrultusunda her biri için bir ön değerlendirme puanı hesaplanmaktadır. Ardından bu puanlara göre burs verilecek olan kişi sayısının 2 katı kadar insan mülakata çağırılmaktadır.
 • Hazırlık sınıfını başarılı şekilde geçmiş ya da ara sınıflarda okuyor ise ortalaması 4’lük sistemde en az 2.5 olan kişilere burs verilmektedir.
 • Başvuru yapanlar arasında burs verilecek olanlar Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi’nin yaptığı değerlendirmeler sonucunda belirlenmektedir.
 • Başvuru işlemi sırasında doldurulan başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve belgelerin de eksiksiz iletilmesi gerekmektedir.
 • Eğitimi dondurmadan yurt dışına gidilmesi halinde bursun devam edebilmesi için burs alan öğrencinin Ensar Vakfı’nı durumdan haberdar etmesi gerekmektedir.

Ensar Vakfı Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ensar Vakfı’na burs başvurusunu iletecek olan kişilerin hazırlamaları gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Son 1 ay içerisinde alınmış olan öğrenci belgesi ile başvuru yapılmalıdır.
 • ÖSYS yerleştirme belgesi talep edilmektedir.
 • Kimlik belgesinin fotokopisi istenmektedir.
 • Ara sınıf olan bir öğrenci başvuru yapacak ise; not durumunu gösteren belgeyi sunmalıdır. Hazırlık sınıfını bitirmiş olanlardan ise not durumunu gösteren belge ile başvuru yapmaları istenmemektedir. Ayrıca sunulacak olan belgelerin hem imzalı hem onaylı olmaları gerekmektedir.
 • 1 tane vesikalık fotoğraf talep edilmektedir.
 • Başvuru yapacak olan öğrencinin ailesinin mali durumunu gösteren onaylı belge gerekmektedir. Maaşlı çalışanlar maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri vergi beyannamesi fotokopisi ile başvuru yapabilmektedirler. Öğrencinin ebeveynlerinin gelirlerinin olmaması durumunda; Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan kayıt olmadığına dair evrak alınmalıdır.
 • Albaraka Türk Katılım Bankası’nda açılmış olan TL hesabının IBAN’ı istenmektedir. Bu hesabın başvuru yapacak olan öğrencinin adına açılmış olması gerekmektedir.
 • Son 1 ay içerisinde çıkartılmış olan adli sicil kaydı talep edilmektedir.
 • Taahhütname istenmektedir.

Ensar Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ensar Vakfı’ndan burs almak isteyenler başvurularını online olarak yapabilmektedirler. Bunun için https://burs.ensar.org adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Açılan sayfada burs başvuru formu görülmektedir. Bu başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Ancak eğer burs başvuru dönemi dışında sayfa açılmış ise; burs başvurularının açık olmadığına dair ibare görülmektedir.

Burs Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Ensar Vakfı Burs Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Ensar Vakfı’na burs başvurusunda bulunulduktan sonra başvuru durumu ile ilgili bilgi almak isteyenler; https://www.ensar.org veya https://www.dem.org.tr adresleri üzerinden burs başvuru sorgulaması yapabilmektedirler. Ayrıca bu süreçte Ensar Vakfı burs başvurusu ve şartları ile ilgili herhangi bir değişikliğin olup olmadığı da duyurular kısmından takip edilebilmektedir.

Yorumlar

 1. Sıla sandal dedi ki:

  Başvuru sorgula

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Telefon : 0212 513 03 09 – 0212 513 09 90 numaraları arayarak sorgulama yapabilirsiniz.