• Engelli Raporu Hesaplama 2018


  Fiziki ya da zihinsel bir engel durumu olan kişiler için bilindiği gibi uzmanlar tarafından sağlık raporu verilmektedir. Düzenlenen bu raporlar sayesinde, devlet tarafından verilen engelli maaşı imkanlarından faydalanılabiliyor ya da kişilerin engel durumlarından dolayı faydalanacağı bazı ayrıcalıklı haklardan faydalanma şansları bulunuyor. Ancak, kişilere verilecek engelli raporunda, engel durumunu gösteren belirli oranların istenen düzeyde olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak; engelli maaşı almak için belirlenmiş olan engel durum oranı %40’tır. Eğer bu oran tamamlanıyorsa, kişiler başvuruda bulunabilir ve 3 ayda bir verilen engelli maaşından faydalanabilirler. Engelli raporu hesaplama işlemleri, rapor veren kurum tarafından hesaplanıyor olsa da, kişilerin kendi imkanları ile hesaplama yapmaları da mümkündür.


  Yapılacak olan engelli raporu hesaplama işlemlerinde, özellikle birden fazla engel durumu olan kişiler için büyük bir kolaylık bulunmaktadır. Hesaplama işlemlerinde tek bir formül kullanılmaktadır ve bu formül de Balthazard Formülü olarak bilinmektedir. Hem sizin yapacağınız basit hesaplamalarda hem de sağlık kurumlarının yapacağı resmi hesaplamalarda aynı formül kullanılmaktadır. Bu durum, mevzuatta da aynı şekilde belirtilmiştir.

  Engelli Raporu Nasıl Düzenlenir?

  Kişiler engel durumlarını gösteren sağlık raporunu almak için başvuruda bulundukları zaman, başvuru yapılan kurum tamamen mevzuat tarafından belirlenen kurallara göre rapor düzenleyecektir. Burada kişiler ilk olarak branş doktorlarına başvuru yapması gerekmektedir. Yapılan incelemeler sonrasında, muayene sonuçları ve doktor yorumları rapora eklenecektir. Sonrasında ise mevzuatta belirlenen bazı durumlara göre hesaplama yapılmaktadır. Burada özürlülük ölçütü, özürlülük durumu sınıflandırması ve çıkan sonuçlar doğrultusunda değerlendirme yapılacaktır. Değerlendirmeler de Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik çerçevesinde yapılacaktır.

  Yukarıda da belirtmiş olduğumuz Balthazard Formülü ise, en son aşamada yapılmaktadır. Bu formülün kullanılarak yapılacak hesaplamalarda, tek bir özür durumu dikkate alınmamaktadır. Eğer kişilerin tek bir özür durumu varsa, hesaplamaya gerek kalmadan branş doktorları tarafından bu durum belirlenecektir. Ancak, birden fazla özür durumunda, Balthazard Formülü çerçevesinde hesaplama yapılacaktır.

  Engellilik Oranı Hesaplama

  Engelli raporu hesaplama işlemlerini örnekler ile açıklamaya geçmeden önce ilgili kanunun 11. Maddesinde belirlenmiş olan hesaplama kurallarından söz etmemiz daha doğru olacaktır. İlgili kanunda hesaplamalar ile ilgili şu açıklamalar belirtilmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  • Birden fazla özür durumu olan kişiler için, her engel alanı için ayrı ayrı oransal tespitler yapılacak.
  • Oranlar üzerinden en yükseğinden başlanacak şekilde bir sıralama yapılacaktır.
  • Engel oranları arasında birinci sırada yer alan oran, tüm vücut fonksiyonunun tamamını gösteren oran olarak kabul edilen %100’den çıkarılacaktır.
  • Yapılacak olan çıkarma işleminden sonra çıkan sonuç, sıralamada ikinci gelen özür oranı ile çarpılmalıdır. İşlem sonrasında çarpımın 100’e bölünmesi ile ortaya çıkan sonuç, en yüksek engel oranına eklenir ve böylece birinci ile ikinci engel durumundan dolayı ortaya çıkacak yeni engel durumu hesaplanmış olur.
  • Eğer engel durumu iki değil de daha fazlaysa, bu durumda daha farklı bir hesaplama yapılacaktır. Burada, birinci ve ikinci özür durumundan dolayı belirlenen oran ilk sıraya, üçüncü engel oranı ise ikinci bir oran olarak ele alınır ve bir önceki maddede olduğu gibi yeni bir hesaplama işlemi yapılır. Kullanılacak olan formül yine aynıdır.
  • Eğer engellilik durumu olan ve hesaplaması yapılacak olan kişinin yaşı 60 ve üzerinde ise, bu durumda hesaplanmış olan engellilik oranına, kullanılacak Balthazard Formülü ile %10 ekleme yapılacaktır. 60 yaşın üzerindeki kişilere eklenen bu oran, yaş ve iyileşme durumu göz önünde bulundurularak %10 şeklinde belirlenmiş ve engel durumunu arttırıcı bir neden olarak kabul edilmiştir.

  Engel durumuna göre hesaplama yapacak olan kişilerin kullanacağı formül, bu formülün nasıl uygulanacağı ve 60 yaş üzerindeki kişilerde nasıl bir hesaplama yapılacağı bu şekildedir.

  Engelli Raporu Hesaplama Örnekleri

  Engelli raporu hesaplama işlemlerinde kullanılacak matematiksel formüller ve uygulanma şekilleri yukarıdaki gibidir. Burada belirttiğimiz formülleri biraz daha açacak olursak, varsayılan engel durumlarına göre hesaplamamız şu şekilde olacaktır.

  • İlk olarak iki farklı engel durumunun söz konusu olduğu bir hesaplama yapalım. Buna göre, kişilerin gözlerinde %50, işitmesinde de %14’lük bir engel durumu olduğunu varsayalım. Buna göre, yapacağımız hesaplamada, engel oranı en yüksek olan %50’yi ele alarak başlayalım. Sağlık durumu olan %100’den en yüksek engel durumu olan %50’yi çıkarılım. (100-50=50). Bu oran, formül gereği ikinci engel durumu ile çarpılacaktır. (50×14=700). Çıkan sonucun % karşılığını almamız gerektiğinden dolayı (700/100=7) işlemini yaparız. Buna göre, (%7+%50=%57) her iki engel durumu için toplam engel oranı %57’dir.
  • Üç engel durumu için hesaplama yaptığımızda %8 ortopedik, %40 işitsel ve %20 psikolojik engel durumu ele alalım. Buna göre en yüksek engel durumu olan %40, %100’den çıkarılır ve sonuç %60 olur. Bu sonucu ikinci en yüksek oran ile çarparız ve sonucu (60×20=1200) olarak buluruz. Sonucun yüzdelik karşılığı %12’dir. Son olarak, en yüksek engel durumu olan %40 ile çıkan bu sonucu toplayarak engelli raporu hesaplama işlemini sonlandırabiliriz. Buna göre sonuç %62 olacaktır.


  tıkla sorunu sor

  Engelli Raporu Hesaplama 2018 İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Harun dedi ki:

   s.a. benım sol göz hiç görmüyor ve gözümden dolayı da anksiyete bozuklugu var iletişim bozuklugu var bu yüzden yüzde kaç rapor cıkar

  2. Zorlu dedi ki:

   Merhabalar.Larinks Ca32 hastasıyım.35 seans ışın tedavisi aldım.ses telleri gırtlak ve sağ sol boyun lenfleeinde pet ct ye göre nodlar vardı.patoloji gırtlak bölgesinden alınan parçaya yapıldı.1.5 ay önce biten ışun tedavisi ardından yapılan bt emar raporunda lenf nodları boyunda sağ sol. İzlendi diyor.1 ay sonra tekrar bt emar yaptır gel dediler.bademciklerimi askerde almışlardı kronik bronşiyel astım nedeni ile sık sık hastalanıyordum.ayaklarımda varis var ağrı ve kaşıntı oluyor.burnumda sol tarafta et var.Engelli için meskek hastalıkları hastanesine gitmelimiyim.engel oranım ne olur.Saygılarımla

  3. ahmet demir dedi ki:

   1-oglumda Dogustan Sindaktili vardi.1yasinda orta ve yüzük parmak arasindan ameliyat oldu.yas ilerledikce parmaklar arası az kasma var.
   2-hiperaktivite ve dikkat eksikligi tedavisi gördü.
   3- 3 yasinda bademcik ve geniz eti ameliyati oldu.ama hala sık hasta oluyor.
   oglum 19 yasinda.ozur orani bu yazdiklarim icin ne olur.tesekkurler

  4. Fırat Genç dedi ki:

   Merhabalar

   Geçirmiş olduğumun trafik kazası nedeni ile beyin ameliyatı oldum ve kafatasımın sağ temporal kemiği alındı. Şuan kafatasında 9*15cm lık bir boşluk var. Bu durum bende görme duyma gibi bazı sorunlar bıraktı. Benim merak ettiğim kafatasımdaki bu sorun nedeni ile herhangi bir sakatlık veya malüllük oranı veriliyormu?. Araştırmalarıma ragmen bu konu hakkında çok fazla bir bilgiye ulaşamadım. Anladığım kadarı ıle bu durumu yaşayan fazla kişide yok (Allah kimseye yaşatmasın).

  5. Nevzat dedi ki:

   Oğlum doğuştan genetik rahatsızlığı olan msud hastası 2013 de sürekli ağır engelli raporu aldım.%82.karaciğer nakli oldu bu orana nakil oranı eklenrmi yoksa ayrı rapor mu alınır.

  6. Hkn syt dedi ki:

   Tip bir seker hastasiyim delfiti ameliyati oldum goxumun biri 1 niri 1.5 gozluk kullaniyorum sol kulak yuzde 63 sag kulak yuzde 25 sonuc nolur tesekkurler

  7. HASAN AKSUMAN dedi ki:

   slm ben koah hastasıyım rapor oranım ne olur mümkünse öğrenmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz ben 65 yaşındayım
   raporumda aynen böyle yazıyor
   fev1-21 %44
   fvc1-66%47
   fev-fvc %72
   BU ORANLARLA 1800 GÜNDEN EMEKLİ OLABİLİRMİYİM

  8. taner ersin dedi ki:

   merhaba

   3,5 yaşında kızım var 1,5 yaşında tek böbreği alındı wilms tümörü vardı 6 ay kemoterpi gördü.engelli oranı nedir.bu raporu nerden alacağız devlet hastanesinden mi

  9. Muhittin dedi ki:

   Mykard enfarktüs geçirdim,iki defa anjiyo oldum üç adet stendt takıldı,1 yıl sonra aort naverizasması geçirdim ameliyat oldum ameliyat soncunda greft takıldı,hipertansiyon ve diabet tip 2 hastasıyım.özürlülük oranım hesaplandığında % kaç rapor alabilirim.sürekli tansiyon kan sulndırıcı ve diabet ilaçlarını kullanmaktayım.
   selam ve saygı ile

  10. Nurullah kurt dedi ki:

   Engel oranını orenmekitiyorum

  11. Ahmet dedi ki:

   Ben trafik kazası sonucu beyin kanaması geçirdim ve epilepsi hastalığına yakalandım ve fizik yönünden doktorlar yürüme bozukluğu ve denge kaybı var birde sağ ayağım tarak kemikleri kırıldı

  12. Serap dedi ki:

   Merhaba oglumbdoguştan kalp hastası fallot tetrolojisi tanısı konuldu 1,5 yasında baypas oldu acık birde 15 yasında olucak devamı olurmuş bilmiyoruz doktorlar karar vericek hic bir sosyal faaliyeti yapamıyor engelli raporu kaç verirler acaba

  13. murat dedi ki:

   İyi günler 2015 yılından buyana geçirmiş olduğum rahatsızlıklar akabinde engelli raporu alma olasılığım hakkında bilgilerinize ihtiyacım var saygılarımla
   Kroner arter hastalığı (I20,I21,I25, Z95.1,Z95.5,Z95.9) ( Aterosklerotik Kardıyovasküler)
   hiperkolesterolemi, hiperlipidemi(E78)
   Arteriyel hipertansiyon (I10-I13,I15)
   Benign Prostat hiperplazisi

  14. Fatmaa dedi ki:

   2017 de Skolyoz ameliyatı oldum. ömür boyu kalacak şekilde omurgama 28 vida ve iki platin takıldı sizce % kaç heyet raporu alabilirim ve aldığım rapor ile avantajlarım neler olur ? Belimi kesinlikle bükemiyorum ayakkabılarımı dahi giymek bir eziyet normal bir işte çalışamıyorum bu şekilde mağaza vs.

  15. Ömer gül dedi ki:

   Merhaba kolay gelsin. Ben sol kulak %100 işitme sağ kulak %40 işitme kaybı gözlerde astigmat epilepsi hastası ve tansiyon hastasıyım. Epilepsi için ilaç almıyorum. Sadece yüksek tansiyon ilacı kullanıyorum. Rapor 2001 yılı olduğundan tekrar istediler. Tahmini oran kaç olur

  16. mert dedi ki:

   %45 rapor için;
   2 göz 5,25-5,5 miyop 1’er derece astigmat
   2 senedir psikyatri ilacları kullanmak yeterli olur mu ?

  17. ceyln dedi ki:

   sag elimde dogustan 5 parmagim yok ve avucumun toplam buyuklugu solun elimin yarisindan dusuk .sol elimde herhangi bir problem yok baska bir sorunumda yok daha onceden aldigim raporlarda %54 oraninda surekli rapor verdiler yeni raorda bu oran ne kadar olur?Otv siz arac almak icin basvuru yapmak istiyorum ilce saglik kurulunda oranlar cok dustu. Butun haklarini kaybedersin yapma dediledediler siz ne dusunursunuz.

  18. Servet dedi ki:

   Merhabalar benim sağ gözüm 0.1 tam(%90) görme kaybım var .konuşmadam (kbb) den %10 konuşma bozukluğu var bi de ayak tabanlarım düz taban %? her üçünde toplam % kaç oran alacam lütfen yardımcı olabilir misiniz

  19. Halil dedi ki:

   Merhaba bende sol altesktreme venöz yetmezlik var sağ bobregim yok sol bobregim taş amaliyati oldum ve yüzde 15 kist var ve taş üretiyor yüz de kaç rapor alabilirim

  20. mardinli dedi ki:

   merhaba hayırlı akşamlar
   bir çatışmada yoldan geçerken 3 kurşun isabet etti bana 2 keleş 1 pompalı tüfek kurşunu bunlardan bir keleş kurşunu çıkartıldı diyeri ise omur ilikte oldugundan çıkartılamadı 35 saçma parçasıda deri altında mevcut. bundan önce de zaten askeriyeden aort kalp kapak yetmezliğimi bozuldugundamı çürük raporu aşmıştım. bide bu var bi keresindede kiriz geçirdim kendimi bıcakladım safra kesesipatladı aldılar mide orga filan hep tamir edildi raporlarım mevcut.
   bunlara göre yüzde kaç rapor ala bilirim bilgisi olan lütfen yazsın şimdiden herkesten allah razı oslun

  21. Fatih dedi ki:

   babamın 1 böbreği çalışmıyor, koah rahatsızlığı var, hipertansiyon rahatsızlığı var, 2 gözünde de 3,25 derece miyop ve astigmat var rapor derecesi ne olur?

  22. Kuraner Akyaka dedi ki:

   12 yaşında engelli bir oğlum var spina bifida belden aşağıda his kaybı var çiş ve kaka kontrolü yok bez ve sonda raporumuz var sağlık kurulu raporu için müracaat ettik Bursa ihtisas hastanesi bize 84 rapor verdi ötv siz araç düşünüyorduk böyle olunca artık alamıyorum raporu başka hiç bir yerde kullanamıyorum itiraz ettim fakat böyle de daha fazla düşürüyormuşlar ne yapacağımı şaşırdım alem diabet hasta lığına 90 rapor alıp araba alıyor biz bu durumda kaldık önceki 2 raporumuz 92 96 ilken ne oldu da 86 ve 84 e düştü anlamadım çocuğum doğuştan meningomyelosel lidoğdu herhangi bir ilerleme yokgelişme yok bi yardımcı olun ne olur psikolojim bozuldu bu yüzden

  23. Kemal şentürk dedi ki:

   Selamlar
   Böbrek üstü bezi ameliyatı oldum (FEOKROMASİTOMA)
   TANSİYON. ŞEKER var. Pankreasta yağlı doku tedavisi devam ediyor. Engel raporum Acaba ne kadar olur teşekkürler

  24. erhan dedi ki:

   öncelikle iyi günler dilerim.14.06.2018 tarihinde trafik kazası geçirdim.4.zincir kemiğim tamamen tuzla buz olmuş,l2 l3 l5 omurlarıma platin takıldı.yapı mazemeleri satan bi firmada çalışıyodum işimden de çıkmak zorunda kalıcam 21 10 1974 doğumluyum.bana her hangi bi % çıkarmı şimdiden teşekkür ederim

  25. Hüseyin antalya dedi ki:

   Hocam kolay gelsin sol ayak 4 parnak palta vurdum yaraladim ikisi koptu geri dikildi sağ diz kazık girdi yaralandı hareket kısıtlı sol kol bilinmeyen nedenle omuzdan kısıtlı emg de kaslara baskı var çıktı astım hastalığı teşhis var ilaçlarım raporlu reflu gastrit hastalığım var tiroid var ama homejen piskiatris yaygın ansikiye bozukluğu var şimdi diyabet çıktı 200 ler de geziyor şekerim kalbim de 1 adet damar tıkalı %50 anjiyo oldum kalp sorunu geçirdim ben kaç oranda rapor alırım şimdi den tsk ederim

  26. Aynalı dedi ki:

   Beyin kanaması geçirdim 5 yaşındayken üzerimde bırakmış olduğu psikolojik etkilerde var ve ayaklarımda düztaban askeriyeden çürük rapor var engel oranım sizce ne olur

  27. hatun dedi ki:

   merhabalar.. her iki böbreğimde az çalışıyor ve GFR hesaplamam 47 çıkıyor. tansiyon ve guatır hastalığımda mevcut. Bu şekilde % kaç rapor alabilirim?

  28. Gulsen dedi ki:

   Kanser oncusunden dolayi rahim tup ve yumurtaliklarim alindi ameliyat esnasinda idrar kesesini 1. Cm nester kaydirmislar idrarim rahimden gelmeye basladi ameliyat oldum ameliyat basariziz oldu tekrar oldum. Kadin dogum yuzde 35 verdi uroloji 25 dahiliye yuzde 35 pisikiyar 20 fizik yuzde10 verdi bu yuzdeliklerle yuzde kac alilim

  29. derya dedi ki:

   Arkadaşlar Numune hastanesinden %42 sürekli ortopedik raporum vardı.
   Özürlü aracı almak için vergi dairesi yeni rapor istedi
   Etimesgut Şehit Said Ertürk Devlet Hastanesine gittim. Ortopedi %17 Beyin cerrahi %17 ve Fizik %17 verdi kurul sonrası çıkan rapor oranı %17

   ben anlamadım bu oran %42 den nasıl %17 ye düştü
   ayrıca sadece sol bacak engelimden verilmiş bu oran öyle dediler ne yapmam lazım şimdi.

   Bir de sol bacak engelinde rapor oranı ne kadar olmalı engelli araç alımında bilgi verirseniz sevinirim

  30. Mustafa dedi ki:

   Merhaba sol gözümde çocukluktan göz tebbeligi var ve neredeyse hiç göremiyorum bu yüzden işe girme de sıkıntı oluyor % kaç engelli raporu alırım

  31. Burak dedi ki:

   Belimde üç yerden yanlış kaynamış kırık ve ileri derecede skolyoz var sol kolum beş defa kırıldı yanlış kaynadı hafif eğrilik var kaç derece rapor alabilirim lütfen bi cvp verin

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    verdiğiniz bilgilere göre Oranınız % 40 a yakın gözüküyor ama tabi doktor yorumları belirleyici olacak. Heyete girmenizde fayda var.

  32. Ercan dedi ki:

   Ablam doğuştan konuşma ve duyma engeli var yaşı 43 ve annemin ve bbamın ölümünden sonrada anlık bağırmalar ve aşırı sinirlenmeler var ansızın ewden tek başına gitme eğilimlerinde bulunuyor babadan kalan yetim maaşı alıyor bu duruma bağlı kaç rapor çıkar araç ötv indiriminden faydalanmak için

  33. Müjgan dedi ki:

   Selam.Eşim geçen yıl zatürre geçirdi.Akcigere tüp takıp temizlediler.9 gün yoğun bakımda kaldi,19 gün serviste yattı.Safra kesesinde taşlar ve çamur var.Skolyoz hastası, hipertansiyon,karın duvarına yapışık yağ kitleleri ve kalpte büyüme başlangıcı mevcut.Ayriyetten Epilepsi hastası.Sağlık kurulundan sonuç ne çıkar,malulen emekli olabilir mi? Yeterli gün sayısı mevcut.47 yaşında ?

  34. Fikret dedi ki:

   Mrb ben ağır zatürre geçirdim, omurilik eğriliği,safra kesesinde 6 mm taşlar var.yüksektansiyon var.karın duvarında bezeler var.kalp büyümesi var.akciğerimde hava var engelli oranım yüzde kaç olur

  35. Ozlem dedi ki:

   Merhaba bizim raporumuzda sinir sistemi %10+%30+%40+%20 olmak üzere 4 oran vermis. Bunun dışında kulak burun boğaz %33 kardiyovasküler sistem %10 endokrin sistem %20 vermis. Özür oranımız kaç olmalı. Yardımcı olabilir mısınız.

  36. engin dedi ki:

   romatoid adrit iltihaplı eklem romatizması hastasiyim 6 yıldır tedavi görüyorum sol elimde şekil bozukluğu vücudumda hareket kısıtligi basladi yüzde kaç engelli raporu alabilirim teşekkürler

  37. Ender dedi ki:

   Merhaba ismim Ender benkalpden %20 tansiyona %10 dermatolajiden %20 aldım oran kav yapar yardımcı olursanız sevinirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Engel oranınız % 25 civarıdır.

  38. mehmet dedi ki:

   Merhaba.Diyalizden %90 agır engelli süresiz raporum var.Elhamdülillah nakil oldum.
   1 Raporum yenilenmesi gerekir mi?
   2 Kalbimde stent var 2 damarımda %50 üzeri tıkalı
   3 Aşırı kulak çınlamam(Tinnutus)var
   4 Hiper Tansiyonum var
   5 Paratiroit ameliyatı oldum
   6 Sağ gözüm 2 sol gözüm 1.50 Gözlük kullanıyorum.Astigmatım var.
   Bu durumda % Kaç rapor çıkar.Araç almak istiyorum.
   Cevaplarsanız Sevinirim.
   İyi günler dilerim..

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sağlıkla ilgili aktivitelerde değişiklik mevcut. Bu durumda raporunuzu yenilemeniz gerekir. Konu ile ilgili alo 170 danışma hattıyla görüşmenizi tavsiye ederiz.

  39. füsun dedi ki:

   engelli raporumuz hesapladık %86.85 rapor yazılırken bu rakam %90na tamamlanır mı?

  40. cem dedi ki:

   Merhaba
   Benim erkek kardeşimin %70 oranında sağlık raporu var, acaba bu oranla üzerine araç alabilir miyiz yada oranı düşük olduğu için araç kullanımını sadece ona mı verirler. ve bu oaranın yükseltilme durumu olabilir mi?

  41. Buğra dedi ki:

   Merhaba kızım 3 yaşında
   onkoloji 80
   Fizik 20
   Noroloji +4/5
   Psikiyatri 20 verdi
   Rapor oranımız kaç olur?

  42. osman dedi ki:

   Merhabalar babam 4 sene önce gullian bare sendromu geçirdi. daha sonradan bir ayakta topallama şeklinde her iki bacağında da 3/5 kas gücü var sizce engel oranı ne olur

   1. murat dedi ki:

    Merhaba. %30 obsesiflik %20 görme sorunu ve sedef hastaligin bulunmakta engel toplam oran nedir ?

    1. Nurullah kurt dedi ki:

     Meraben Nurullah aştı m hipertansiyon hastasıyım iki kez belfigi dan ameliyat gecrdim

     1. Danışma Birimi dedi ki:

      Merhaba,

      Engelli oranınız %25-30 civarında çıkabilir.

  43. leo lobito dedi ki:

   Borcunuzu ödemek ve yeni bir iş kurmak için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Evet ise daha fazla bilgi için leolobitohelpfunds@hotmail.com adresinden bize ulaşın.

  44. Simar dedi ki:

   Merhaba annemin birden fazla rahatsızlığı var ve 87 yaşında
   Rapor almak için devlet hastanesinde uzman Dr ları dolaştık
   Göz %35 kardiyolog hem %30 hemde %50 yazdı bide 3 farklı doktor da biri %18 biri % 20 biri de %10 verdi bu durumda rapor kaç çıkar..
   Telekkürler

  45. Mehmet dedi ki:

   Omur iligimde kitle Wardi şuan itibariyle de bulunmakta kemoterapi, ışın tedavisi, ilik nakli oldum

  46. Mustafa dedi ki:

   Babam mide kanseri ve karın bôlgesi metaztaz yapmış.. Kemo ile stabil deniliyor..Kalp krizi sonucu 2 stendi var.. Bir kulağı az duymayacak kadar ağır işitiyor. Oran kaç olur sizce?

  47. Bayram Çiçek dedi ki:

   2014 yılında Böbrekte Protein Kaçağı çıktı. Halen de devam ediyor. İlk etapta ilacım ; Cozaar 50 mg.dı. Daha sonra da protein oranımda artış olunca Cozaar 100 mg.a çıkarttılar. Ayrıca Kalpte ritim bozukluğu çıktı. Hipertansiyon zaten var. Kalp ritim bozukluğu için Diltiazem 30Mg. ilaç kullanıyorum. Kreatin ve Üre normal değer aralığında… Yüz de kaç oran verilir? (Protein Kaçağının ömrüm boyunca süreceğini söylediler.)
   Ayrıca başka bir arkadaşım için de bir sorum olacaktı. Şeker ve de kolesterol ve yüksek tansiyon hastası. Yakın zamanda da sol tarafında kısmi felç meydana geldi. Geçici demişler . Bu arkadaşım için de özürlü raporu oranı kaç olur? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler….

  48. ramazan özdemir dedi ki:

   kolay gelsin ben RAMAZAN ÖZDEMİR
   benim aort damarım değişti aort damarına oran veremediklerini söylediler kardiyoloji yuzde 20 oran veri hiper tansiyon dan yüzde 10 verdiler ve omzumda 4 civata var yuzde 12 verdiler vergi indirimine başvurdum ama total yuzde 42 ankara da düşer oran yani yüzde 36 larda kalacağız gibi benim anlamadığım aort damarım yerine suni damar takıldı 10 cm ve oran verilmiyor şu an çalışırken çok zorlanıyorum ve ben bakım onarım da çalışan elek teknikeriyim işten atılsak ne yaparız bu yaştan sonra yaş 41

  49. ramazan özdemir dedi ki:

   benim aort damarım değişti aort damarına oran veremediklerini söylediler kardiyoloji yuzde 20 oran veri hiper tansiyon dan yüzde 10 verdiler ve omzumda 4 civata var yuzde 12 verdiler vergi indirimine başvurdum ama total yuzde 42 ankara da düşer oran yani yüzde 36 larda kalacağız gibi benim anlamadığım aort damarım yerine suni damar takıldı 10 cm ve oran verilmiyor şu an çalışırken çok zorlanıyorum ve ben bakım onarım da çalışan elek teknikeriyim işten atılsak ne yaparız bu yaştan sonra yaş 41

  50. Durmuş ÖZDEMİR dedi ki:

   Merhaba,

   Baktığımda bütün sorulara cevap vermişsiniz ilk önce teşekkür ederiz.

   Benim rahatsızlığım sol gözüm protez, sağ gözümde ise uzağı göremiyorum ve sağ dirseğimde platin, sağ köprücük kemiğim kırık bununla ilgili sormak istediklerim şu şekilde;
   1- Engelli raporum % ? olur.
   2- Vergi diliminden yararlana bilir miyim?(Bunun için ayrı rapor almam gerekir mi?)
   3- Kamu ve Özel sektörlerde yararlanmak için çalışma kaybım % ? olur. (Bunun için ayrı rapor almam gerekir mi?)

   İlginize teşekkür ederim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Verdiğiniz bilgilere göre engelli oranınız 45-50 arasında çıkar. Vergi diliminden yaralanmak için heyetten çıkacak rapor yeterli. Verilen bilgiler tahminidir. Hastane ve doktor yorumlarına göre değişiklik gösterebilir.

  51. Halil dedi ki:

   İyi günler benim sağ göz kapağı düşük görme sıfır sadece işik bel omırılığımde iki onırılık zedelenmesi var buronlştte var bana ne kadar engelli oran verirler

  52. Toprak dedi ki:

   Annemin kronik kemik erimesi ve kronik astımı var. Araba olmadan hiçbir yere gidemez. 100 matre gitsin tıkanıyor yürüyemiyor. Bacak kalça diz eklemlerinde yükü taşıyan eklem yastıklarında ve kemikte ilerlemiş aşınma var. Ameliyat olması gerek. Kime gittiysek ameliyat dediler. Bir doktor: istersen ameliyat ederim ama benim tavsiyem dayanabildiğin kadar dayan demişti. O günbugündür annem evde öyle normal işleriyle uğraşıyor.yürümesinde sıkıntı yok. Ancak 100 metre sonra ayakları ve astımı izin vermiyor. Evde bile ev işlerini bitirip öldüm bittim deyip yatıyor kurban olduğum. Bir yere mi gidecek; araba olmadan bir sokak ötesine taakati kalmıyor. Enson eklem yerlerinden iğne yaptırmıştık daha rahat çok şükür ama bu ağrı dışında birşeyi değiştirmedi. Daha az zahmetle binip inebileceği bir arabaya ihtiyacımız var. Bu iki rahatsızlığı olan bir insana rapor verirler mi ve en azından ötv indirimi alabilir miyiz bilenlerden yardım rica ediyorum.

  53. mustafa dedi ki:

   merhaba ben piskiyatriden 30+25 iv hastalıklarından 15 fizikten 8 aldım sizce bu oranlar bana yüzde 40 engelli raporu icin yeterlimi cevabin8z ic8n şimdiden teşekkürker

  54. Mümtaz dedi ki:

   Merhaba bende engelli raporuna basvurdum doktorları gezdim kardiyoloji ef%65 yazdı dahiliye Rmi %41 beyin cerrahı %7 yazdı jepsi kaşeleyip imzaladılar bu rakamlar la bana ortalama. %de kaç rapor çıkar

  55. yücel dedi ki:

   Merhaba, anne annem kolon kanseri. kalın bağırsaktan 20 cm kesildi ve şu an torba ile yaşıyor. ona 20 senedir biz bakıyoruz. Engelli başvurusunda bulunsak yüzde kaç alırız. amacımız maaş bağlamak değil sadece onun üstüne ötv siz araç almak ve anne annemi hastahaneye götürüp getirmek, torbasını da kendi değiştiremiyor. ve gözleri %85 görme kaybı var

  56. Hakkı dedi ki:

   Merhaba sağ kulağım hiç duymuyor sol kulağımda ise işitme cihazı kullanıyorum duymama oranı %65 bundan dolayı engelli raporu alabilirmiyim.

  57. cem dedi ki:

   koroner arter hastalığı: %10
   her iki üst ekstremite bozukluğu: %20
   yürüme bozukluğu: %80
   epilepsi: %15

   ÖTV indiriminden faydalanmak istiyorduk ama ne yazık ki %87 oranında rapor verdiler. bu oranı nasıl %90 arttırırız. lütfen çok önemli mail atabilirsiniz. mail: cemcem_45@hotmail.com

  58. Hakan dedi ki:

   Eşim ayrışmamış şizofreni hastası ve böbrekten kist aldırdı apandisit ameliyatı oldu iki defa sezeryanla doğum yaptı malulen emeklilik için yeterli mi diğer şartlarımız tutuyor

  59. mustafa dedi ki:

   Selam hocam ben 83 doğumluyum 2200 gün sigortam var kronik hepatit b hastayım en son 2 yıl önce öçtüler enzimler sınırda 2016 yılında trafik kazası geçirdim 8 adet platin takıldı sağ bacakta güç kaybı oldugu söylendi sizce malulen emekli ola bilirmiyim veya engelli maaşı ala bilirmiyim rapor oranım yüzde kaç olur şimdiden teşekkür ederim.

  60. yusuf dedi ki:

   İyi günler dilerim.. Herhangı saglk kurulusundan rapor almadım asker muayenesınde açık kalp amelıyatı oldugum hastaneden amelıyat dosyasını ısteyıp inceleyip askerlıkden muaf ettıler 2010 yılında kalbimden bıçaklanıp açık kalp amelıyatı geçirdim. 5kg dan fazlasını kaldırmam kesınlkle yasak 2. kat merdıven cıkamıyorum. rapor alınıcak olsa sizden ricam ne olur ne yapmam gerekır yada
   600 günü aşkın sigorta pirimimde mevcut. sımdıden teşkrler

  61. İhsan karakaya dedi ki:

   Merhaba oğlum 9 aylık kkb den %52 fizikden %60 aldı engel oranı ne oranda çıkar

  62. özenç adatepe dedi ki:

   özenç adatepe koahtan yüzde 80 kalpten yüzde 50 beyin cerahisinden yüzde 7 işitmeden yüzde 2 prostattan yüzde 7 aldım bunların ortalaması ne olur.ağır engeli olurmu?

  63. Akin dedi ki:

   Arkadaslar bu siteye guvenip bir soru sormayin, neden derseniz ben iki defa sordum, fakat hic cevap alamadim . Bunlar sadece bu site ziyaret edilsin ve biz para kazanalim zihniyeti ile acilmis bir site. Buda dolandiriciligin bir cesit yolu. Kendilerince ziyaret edilsin amacli bir kac soru soruyorlar ve cevapliyolar. Bizde saniyoruz bunlar gercekten cevap veriyo diye dusunuyoz halbuki vatandasi dolandiriyolar. Bu siteye inanmayin ve guvenmeyin.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sitemize günde yüzlerce soru geliyor ve biz danışma brimi olarak % 80 ine cevap veriyoruz. Özellikli sorulara da yanlış yönlendirme yapmamak için cevap vermiyoruz. Buraya soru yazan insanlarımız bir umut doğru cevap bulamadıkları için yazıyorlar. Sırf gayemiz para kazanmak olsaydı bütün sorulara uyduruk kısa cevaplar verir iyi paralar da kazanabilirdik. Her türlü eleştiriye açığız ancak EMEĞE SAYGI LÜTFEN…..

  64. furkan dedi ki:

   kolay gelsin ciddi bir trafik kazası sonucu 1 yıl boyunluk kullandim c2 odontoid korigim vardı bir aksilik çıktı ve c1 kemigim kaydı ve c1-c2 4 adet vidayla sabitlendi boynum daha hiç dönmüyor sola da normale yakın dönüyor ama solda da hareket kaybı var tahminen engel oranım kaç olur teşekkürler

  65. Seyhan dedi ki:

   Merhaba
   ben 37 yasindayim Benim 20 yasindayken %40 surekli ortapedi engelli raporu almistim simdi sinava girdim atanma durumunda raporda bazi veriler eksik oldugu icin tekrar isteyeceklerini dusunuyorum
   Tekrar almamda oranin durulur diye duydum
   Ama ben aldiktan sonra hataligim ilerledi ve baska hastaliklar olustu
   Ben ortapedi alaninda dogustan kalcada fincan kemigi eksikligi ve femurlarda defermasyon olarak aldim tam icerigini tip dilindeki isimlerini bilmiyorum
   Simdi kalca protezi ameliyati olacagim ilk once tek kalca sonra ikinci kalca
   Astim cikti 5 6 senedir 4 tane raporlu ilacim var
   Ve sol gozumde goz sinirinde hasar olustu bir tane raporlu damlam var omur bohu kullanacagin onu kullanmazsam tedavisi mumkun olmayan nakilde mumkun degilmis gozumu kaybetme sinirindayim kirmizi alana geldi
   Simdi ben bu rahatsizliklari ekletip tekrar rapor almak istesem %kac oraninda verirler acaba
   Yada hic bunlari karistirmayip sadece raporumdaki eksikligin giderilmesi icin dilekce mi versem benim icin hangisi avantajli acaba lutfen bana yardimci olurmusunuz

  66. Muhammet sarıgül dedi ki:

   Mrb iyi günler ..babam kücükken felç gecirmiş omurilig felci ..rapor almak için başvurduk ve fizik den alt eksem için 4.1 a tablosundan % 60 verdi üst eksem tablosundan 3.2.a tabloaunda %40 verdi..üroloji % 15 göz %5 verdi ve nörölojik olarak dil de problemi var..norollji doktoru heyet başkanı oldugu için heyetde vericem dedi bu sonuclara göre nörolojı den kac alsa %90 raporu alabiliriz

  67. Akin dedi ki:

   2010 tarihinden bugune kronik kalp hastasiyim, omur boyu ilac kullanmam gerekiyor. 3 stend takildi , su anda ejeksiyon fraksiyonu 40,
   2015 te yine kalp krizi gecirdim ve stend takildi,
   Tanilar : 1- 205-20.00 – EK- 4/ D listesinde yer almayan hastaliklar ( hasta katilim payi ), 2- 17-04.08- hiperkolesterolemi, hiperlipider (E78), 3- 13-04.05-Arteriyel Hipertansiyon (I10-I13), 4- 7-04.02- koroner arter hastaligi (I20)(I25)(Z95.1)(Z95.5-Z95.9)
   ICD 10 = I25.0 Aterosklerotik kardiyovaskuler hastalik
   E78.2 Hiperlipidemi karma
   I10 Esansiyel ( primer ) hipertansiyon
   I25 kronik iskemik kalp hastaligi
   I50.0 lkonjestif kalp yetmezligi
   I25.0- Aterosklerotik kardiyovaskuler hastalik
   I50.0- konjestif kalp yetmezligi
   I25.1-Aterosklerotik kalp hastaligi
   I50- Kalp yetmezligi
   I50.9- kalp yetmezligi , tanimlanmamis
   Ve ayrica 2014 yilinda anal fistul hastaligi ile 4 defa amelyat oldum ve halen bu rahatsizligim devam ediyor ve 3 hortum baglandi ve bu 3 hortumla yasiyacagim. Bu rahatsizliklarim konusunda malulen emeklilik icin basvuruda bulundum, 17/04/2018 yilinda. Halen hastaneye sevkim icin gelecek haberi bekliyorum sgk dan. Bu hastaliklarim konusunda saglik rapor oranim kac olur ? Simdiden tesekkur ediyorum. Saygilar

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Öncelikle Geçmiş olsun.

    Verdiğiniz bilgilere göre engelli oranınız % 40 ın üzerinde olacak gibi gözüküyor. Yeterli priminiz var ise engelli oranınıza göre emekli olabilirsiniz. Bu durum günlük aktiviteleri ne kadar sağlayabileceğinize göre belirleniyor. Verdiğimiz bilgiler anlatılan duruma göre tahminidir. Doktor ve hastane yorumları oranda değişikliğe neden olabilir.

  68. serdar dedi ki:

   kardiyoloji %40 nefroloji %60, göz %70, kbb%31, fizik tedavi ve ortopedi %48, nöroloji %10, psikiyatri%25, dermotoloji %5, dahiliye %20 toplamda ötv li araç için %90 nı bulur mu

  69. Turan dedi ki:

   Apne – hipoape indeksi 17.5 saptanmıştır. Uyanık iken %96.6 oksıjen kaydedilmiştir. Anaormal solunum olayları ileoksiyen %79 a kadar dusmustur. Solumum olaylarında saatte 17.5 sıklıgında tekrarlayan, sırtustu pozısyonda belirgin artıs gösteren obsuktruktif tipte apne ve hipoapneler şeklinde anormal solunum olayları kaydedilmiştir. Yuzeysel bacak Emg kayıtlarında anormal solunum olaylarına eşlik eden saatte 11.8 sıklıgında tekrarlayan periyodik bacak hareketleri kaydedilmiştir. SONUC:BU BULGULAR HASTADA HORLAMANIN EŞLİK ETTİĞİ POZİSYONEL OBSRUKTİF UYKU APNE SENDROMU OSASA VARLIGINI GÖSTERMRKTEDİR.

   Üroloji:
   Sonuc:soldavariköz venler, derin insprium ve valsalva ile venöz reflü.
   Sağkaput epididim lokalizasyonunda 27 Mm, solda13 Mm çaplarında kistik lezyonlar(epididim kisti)

  70. Turgut Burak dedi ki:

   Selamlar benim ileri derece uyku apem var(Api:84.5) .Esansiyel (primer) hipertansiyonum var birde huzur bacak sendromum var bunlar hepsinin özel bir bir hastaneden (SGK ile anlaşmalı) bir hastaneden raporlarım var.Engelli oranım ne olur.

  71. frzn dedi ki:

   mrblar teyzem 86 yasinda kalp tansiyon unutkanlik vb nedenkerden dolayi yuzde 89 agir engelkli raporu verildi enson 2 hafta once 2.kez anjitlyo oldu ve bir damarida acamadilar ayni zamanda kalp pili taktilar bu kalp pilinin takilmasiyla engel.orani tekrardan yukseltme imkani olur acaba tsk simdiden

  72. Emrullah dedi ki:

   Sağ göz 4.5 miyop 0.75 astigmat
   Sol göz 3 miyop 1.75 astigmat
   Sol Gözde göz tembelliği mevcut , doktor sözlü olarak sol gözün %50 görüyor dedi.

   Son olarak temmuz ayında safra kesemde taş olduğundan ameliyat olacağım.

   Tahmini çıkabilecek oran nedir ? Şimdiden teşekkürler

  73. ismail kadifeli dedi ki:

   daha öncede sordum ama sanırım yoğunluktan cevap veremediniz.sevgili hocam bende bel,boyun fıtığı,omurilikte eğrilik,boyunda düzleşme var.iki taraflı daha önce ameliyat olmama rağmen tek taraflı tekrarlayan kasık fıtığım var.siyatik var.dizlerimde göğsümde, kolumda,sırtımda çok fazla rahatsızlık veren ağrılar var.eklemlerimde sızı derecesinde bazen dayanılmaz ağrılar oluyor.sanırım romatizma.B12 eksiklğimin yanında 1993 senesinde geçirdiğim bir trafik kazasından dolayı çok aşırı unutkanlık var.ağzımda neredeyse hiç geçmeyen ağız yaralarım var.yakını görmem çok azaldı.faranjit var ve çok sık antibiyotik kullanmak zorunda kalıyorum.sinirsel gastrit var ve 18 yıldır mide koruyucu kullanıyoum.sinirsel kaşıntım var,12-13 yıldır ilaç kullanıyorum.şaka gibi ama inanın bunlar gerçek.şu anda da anti depresan ilacı içiyorum,panik atak çıktı.Kul hakkından çok korktuğum için gereksiz bir uğraşı içine girip,hastaneleri meşgul etmemek ve olası bir haksız kazancım olmasın diye hiç düşünmedim bile.ancak bu rahatsızlıklarım günlük yaşantımı sıkıntıya sokmaya başladılar.O nedenle önce size bir danışıp,yorumunuza göre bir uğraşı içine girmek istedim.sizden burada cevap alamadığım sürece sabırla yazacağım.çünkü sizin yorumunuzdan sonra ne yapacağıma karar vereceğim.onun için lütfen soruma cevap yazarmısınız.Saygılarımla.Allaha emanet olun.

  74. adsız dedi ki:

   benim sorumu niye cevaplamıyon kardesş erdal isimli soru

  75. GÜREL KARAMAN dedi ki:

   merhaba geçen ay heyete girdim diyebet tip2 %20 kolestor %10 tansiyon%10 kardiyoloji f65 klas 2 KA H 30 P hafif kapak 10 P verildi rapor oranı tahmini kaç olur heyete gireli 40 gün oldu teşekkürler

  76. Caresiz dedi ki:

   2010 tarihinden bugune kronik kalp hastasiyim, omur boyu ilac kullanmam gerekiyor. 3 stend takildi , su anda ejeksiyon fraksiyonu 40,
   2015 te yine kalp krizi gecirdim ve stend takildi,
   Tanilar : 1- 205-20.00 – EK- 4/ D listesinde yer almayan hastaliklar ( hasta katilim payi ), 2- 17-04.08- hiperkolesterolemi, hiperlipider (E78), 3- 13-04.05-Arteriyel Hipertansiyon (I10-I13), 4- 7-04.02- koroner arter hastaligi (I20)(I25)(Z95.1)(Z95.5-Z95.9)
   ICD 10 = I25.0 Aterosklerotik kardiyovaskuler hastalik
   E78.2 Hiperlipidemi karma
   I10 Esansiyel ( primer ) hipertansiyon
   I25 kronik iskemik kalp hastaligi
   I50.0 lkonjestif kalp yetmezligi
   I25.0- Aterosklerotik kardiyovaskuler hastalik
   I50.0- konjestif kalp yetmezligi
   I25.1-Aterosklerotik kalp hastaligi
   I50- Kalp yetmezligi
   I50.9- kalp yetmezligi , tanimlanmamis
   Ve ayrica 2014 yilinda anal fistul hastaligi ile 4 defa amelyat oldum ve halen bu rahatsizligim devam ediyor ve 3 hortum baglandi ve bu 3 hortumla yasiyacagim. Bu rahatsizliklarim konusunda malulen emeklilik icin basvuruda bulundum, 17/04/2018 yilinda. Halen hastaneye sevkim icin gelecek haberi bekliyorum sgk dan. Bu hastaliklarim konusunda saglik rapor oranim kac olur ? Simdiden tesekkur ediyorum. Saygilar

  77. ERÇİN ALAGÖZ dedi ki:

   20017 YILINDA TRAFİK KAZASI GEÇİRDİM VE OMURİLİĞİM KIRILDI. L3-L4-L5 VE S1 DE 6 ADET VİDA İLE PLATİN TAKILDI VE KALICI OLARAK KALACAK DENDİ. ÖZÜR ORANIM KAÇ OLUR SAYGILAR.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Takılan platinler ile sağlıklı bir şekilde hayatınızı devam ettirebiliyorsanız herhangi bir özür oranı çıkmaz.

  78. CENGİZ SÖNMEZ dedi ki:

   dahiliye %20 Tip2
   Psikiyatri %25

   %40 engelli raporu çıkar mı

   teşekkürler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Verdiğiniz bilgilere göre % 40 orana ulaşamıyorsunuz.

  79. FİKRET IŞIK dedi ki:

   Fikret IŞIK Sol gözüm %5 sağ gözüm %80 hiper tansiyon ilacı kullanıyorum engelli raporu alabilirmiyim teşekkür ederi nerden alabilirim 5053004568

  80. Seyhan dedi ki:

   Merhaba ben 37 yasindayum Benim 20 yasindaykenn %40 surekli ortapedi engelli raporum vardi sinava girdim atanma durumunda raporda bazi veriler eksik oldugu icin tekrar isteyeceklerini dusunuyorum
   Tekrar almamda oranin durulur diye duydum
   Ama ben aldiktan sonra hataligim ilerler ve basja hastaliklar okustu
   Ben ortapedi alaninda dogustan kalcada fincan kemigi eksikligi ve femurlarda defermasyon olarak aldim tam icerigini tip dilindeki isimlerini bilmiyorum
   Simdi kalca protezi ameliyati olacagim ilk once tek kalca sonra ikinci kalca
   Astim cikti 5 6 senedir 4 tane raporlu ilacim var
   Ve sol gozumde goz sinirinde hasar olustu bir tane raporlu damlam var omur bohu kullanacagin onu kullanmazsam tedavisi mumkun olmayan nakilde mumkun degilmis gozumu kaybetme sinirindayim kirmizi alana geldi
   Simdi ben bu rahatsizliklari ekletip tekrar rapor almak istesem %kac oraninda verirler acaba
   Yada hic bunlari karistirmayip sadece raporumdak eksikligin giderilmesi icin dilekce mi versem benim icicn hangisi avantajli acbai

  81. Mehmet dedi ki:

   Ve bu rahatsizliklarim dan dolayi engelli raporu kac alirim

  82. Mehmet dedi ki:

   Meraba ben 33 yasindayim ben nf 1 hastasiyim sag bobregime nf1 hastalimdan dolayi et benleri var ve agrilarim oluyor bide beynimde 5mm lik kis var ve bunlarin bunalimindan dolayi piskolejim cok bozuldugu icin piskolejik tedavi goruyorum

  83. GÜREL KARAMAN dedi ki:

   merhaba geçen ay heyete girdim diyebet tip %20 kolestorl%10 tansiyon%10 kardiyoloji klas 2 KA H 30 P hafif kapak 10 P yzmış rapor tahmini kaç çıkar yaklaşık heyete gireli 40 gün oldu

  84. ismail kadifeli dedi ki:

   Sevgili hocam hayırlı günler olsun.Bende bel fıtığı,boyun fıtığı,boyunda düzleşme,omurilikte eğrilik,daha önce iki defa ameliyat olmama rağmen yenileyen kasık fıtğı,siyatik,sinirsel gastrit(18 yıldır mide koruyucu kullanıyorum)kaşıntı(13 yıldır ilaç kullanıyorum)sırt,diz,göğüs,bacak,kollarımda sanırım romatizmal ağrılar,migren,yakını çok az görme,sürekli ağız yaraları,faranjit,akdeniz anemisi,B12 eksikliği var.Ayrıca şu an küçük ölçekli antidepresan ilacına başladım,panik atak ta varmış.Şaka gibi ama bunlar gerçek.Kul hakkına çok dikkat ettiğim için,haksızlıkla bir kazanç sağlamaktan korktum,başvuru hiç yapmadım.Öncelikle siz değerli hocamın fikirlerini alıp,gönlüm rahat bir şekilde çabalamak istedim.Saygılarımla…

  85. yücel dedi ki:

   25 yıllık tip2 şeker hastasıyım inüsilin kullanmaktayım dahiliye %20 verdi ürolojiye gittim %5 verdi hiç bir tahlil ve muayene yapmadan iki soru sordu sizce bu oran mantıklımı acaba

  86. canan dedi ki:

   merhabalar annem apandıst ameliyatı oldu safrakesesi ameliyatı oldu baypas oldu 2 damardan mitral kapak ameliyatı oldu bir kulakta tamemen duyma kaybı var tansiyon hastası alerjik astımı var zatüre oldu birçok kez beyinde pıhtı attı damarlarında daralma var 74 yaşında sizce yüzde kaç rapor çıkar

  87. Celil dedi ki:

   Is kazası sonucu 3 tane kaburgam ve sternoclavikular kirik ve çıkık duzelmiyor ve bel fitigi oldum raporum kaç çıkar acaba

  88. Asli dedi ki:

   Ben meme ca iki meme ve tek taraflı lenf alındı.troid nodullerim var rahimde lap tutulumu kitleler ped de çıktı şu anda genetik araştırılıyor birde bacakta sorun var ama tam olarak belli değil nöroloji bakmalı dediler rapor yuzdesi tahmini kaç olur şimdiden teşekkür ederim

  89. ÖKKEŞ ERGUN dedi ki:

   Merhaba , Ben sonradan tek böbrek ,sordan II tip şeker hastasıyım ,kolostrol’üm ve karaciğerde yağlanma var ayaklarım düz taban engelli raporu alabilir miyim İyi Günler.

  90. ÖKKEŞ ERGUN dedi ki:

   Merhaba , Ben sonradan tek böbrekli, sonradan II Tip Şeker hastasıyım ilaç kullanıyorum. Kolostrol’üm ve Karaciğerimde yağlanma var Ayaklarım düz taban Engelli raporu alabilir miyim. İyi günler.

  91. Nedret dedi ki:

   Mrb kalp atar damarlarindan biri tamamen tikali biri yuzde 60 digeri yuzde 40 tikali raporlari nevcut ayrica hiper tansiyon .seker.hastasiyim bir damarimda stent takili engelli oranim nesie

  92. Nur dedi ki:

   Diyabet hastasiyim vertigo tansiyon ve isitme kaybim var engelli raporu icin yeterli olur mu ?

  93. ramazan özdemir dedi ki:

   BEN OMZUMDAN İŞ KAZASI NEDENİ İLE AMELİYAT OLDUM 4 adet civata takıldı.iş nedeniyle duyma da problem ve uzak görmede problem var Aort damarımdan ameliyat oldum aort damarı değişti 10cm suni damar takıldı Hiper tansiyonum var devamlı kullanacagım ilaçlar var beloc 50mg sabah akşam alıyorum norvasc 5 mg günde bir tane kan sulandırıcı mide koruyucu ve lustral antidepresan hapı kullanıyorum Mide aşırı asit salgılama problemi var sol serce parmak demir teker altında kaldı kırıklar oluştu ameliyat olarak platin takılarak düzeltildi oran öğrenmek istiyorum

  94. M.duman dedi ki:

   merhaba;
   sağ elimde parmaklarımda yanıkdan dolayı işlevsel özürüm var, bu yüzden askerlik şubesinden verilen muaflık belgem var. Esansiyel (Primer) Hipertansiyonumdan raporum var günlük 240 ml/gr ilaç kullanıyorum. ayrıca 1,50 yakın ve 1,25 uzak gözlüğü kullanıyorum, özürlü raporu alabilirmiyim, rapor oranım ne olur.
   teşekkürler…

  95. Cumali dedi ki:

   12 senedir Tip 1 diabet hastasıyım günde 4 defa insulın kullanıyorum miyop ve anstrematık var gözümde erken emeklilik için ne yapmam gerek ve % kaç rapor alırım tahmini .?

  96. Mesut dedi ki:

   Sol kol hareket kısıklığından askerden muaf oldum vede sol göz 4.5 astigmat 2 de miyop sağ göz 3.5 astigmat 1.5 miyop var boş vuru yapsam yüzde kaç oran alırım

  97. EMİNE dedi ki:

   MERHABA ÖNCELİKLE BÖYLE BİR ÇALIŞMA YAPTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.SOL KULLAĞIM HİÇ DUYMUYOR ,ŞEKER ,VE GOVATIR RAHATSIZLIĞIM VAR 42 YAŞINDAYIM ÖZÜRLÜ RAPORU ALABİLİRMİYİM.ÖZÜRLÜ RAPORU ALABİLİRSEM 5252 GÜN S ASGARİ ÜCRETTEN SİGORTAM VAR, ÜCRET OLARAK ORTALAMA NE BAĞLANIR.

  98. BAHTİYAR dedi ki:

   slm ben kalın bağırsağımı komple aldırmak zorunda kaldım

   sağlık kurulu heyetinden yüzde elli oran aldım

   pirim gün sayım 6300 ne kadar mmaş bağlanır

   ilgniz için tşk ederim

  99. turgay dedi ki:

   merhabalar tip 2,tansiyon,4adet eski 1adet yeni bel fıtığım var anjiyo oldum stend yok normal çıktı 25 yıl 6500 pirim var yaş 46 oran ne çıkar tahmini teşekkür ederim

  100. erdal dedi ki:

   slm yaklaşık 10 ay once silahlı saldırıya ugradım sag bacagıma 10 sol bacagıma 5 adet mermı yedım sol bacagımda femur ucu kırıgı oluştu pilatin ve vida takıldı..testıslerımın bırı yoktu dogustan diğerınınde yarısı amelıyatla alındı o baya bi hormon eksıklıgı yasadım sızce kac oran alabılırım

  101. Mustafa dedi ki:

   Mrb
   Babam için rapora başvurduk. Beyin ve bel omirilik olmak üzere 2 defa ameliyat oldu. Nöroloji servisi %84, ortapedi %48 kulak burun boğaz %16 ve bide beyin cerrahisi %50 verdi. Bu oranlara göre ÖTV den faydalanabilir mıyız. %90 gelirmi dedim. Rapor bürosu dabana oranlar kesişebilir aynı tablodan vermiş olabilirler dedi. Bilgi vermedi. Sizce sonuç ne olur.

  102. yeter dedi ki:

   Mıh.hocam.Ben.41 yaşında bayanım.her iki kulağımda işitme cihazı var.uzak ve yakın gözlüğü kullanıyorum boyun fıtığı ameliyatı oldum.yine olmam gerekiyor.omuiliklerinde disk bozuklukları var.bel fıtıkları ve bel kaymasıda var.eklem oynak bölgelerinde kireclemelr var. günlük hayatimi kireclemer piskopatliga kadar götürebiliyor beni.böbrek karaciğer ve yumurtaliklatimda kişiler var.iyi huyluymus bunlar.rapor çıkartmaya karar verdim.en azından evimde gerginlik yaratırım raporum onaylanirsa.sizce hocam onaylanirmi..?

  103. Bengü dedi ki:

   Merhaba, troid papiler ca dan ameliyat oldum paratroidlerim zarar gördü hergun kalsiyum ilaci kullanıyorum. Ileri endometriosiz hastasiyim çikolata kistlerim ve agrilarim var. Migren ve fibromiyalji var. Bunlardan ne kadar rapor alabilirim?

  104. hakan şahin dedi ki:

   merhaba
   18 snedir tip 1 dayabet hastasıyım 5 senedir troid ve son 1yıldır da tansiyon ve kolestrolüm var engelli raporu ne oran alabilrim

  105. Mürsel çilek dedi ki:

   Slm sol kulak da iştme kaybım var 3yıl önce gittiğimde %32 verdiler şimdi tekrar gitmek istiyoeum rapor almak için 2diz kağağımda da kireçlenme ve sıvı kaybı var, ayrıca bacaklarda varis var venöz yetmezlşği çıktı %kaö rapor alabilirim acaba

  106. Ayşe dedi ki:

   26 yaşındayım kalp kapakcigimda çökme var ritim bozukluğu oluyor kalbe kan sızıyor kronik astım. Bronşit hastayım skolyoz eğriliği bel fıtığı ve omurilikte ödem var kalıcı sürekli ilaç kullanmam gerekiyor ağrıları hafifletmek için ayakta çalışamiyorum kalp rahatsızlığım günlük yaşantımı etkiliyor carpintilardan nefes alamıyorum ayakta duramayacak hale geliyorum başvuru yaptım ama rapor alabilir miyim ?

  107. saaş dedi ki:

   slm; özür raporu icin hakem hastanesinden istediğimiz sonuç çıkmazsa tekrar rapor alabilmek için müracaat hakkımız var mı, varsa tekrar müracaat için ne kadar beklemeliyim

  108. İsmail Kara dedi ki:

   Merhaba, annemin Şeker hastalığı (günde 2 kez 24 ünite toplamda 48 ünite insülin iğnesi kullanıyor), Troid (nodül var), Kalp Yetmezliği (ilaç kullanıyor) ve tansiyon hastalığı (ilaç kullanıyor) var. Bu durumda yüzde kaç rapor alabiliriz. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

  109. ALİ AKKUŞ dedi ki:

   merhaba dört senedir tansiyon hastasıyım ilaç kullanıyorum vasoxen 5mg ayrıca görme alanı rahatsızlığım var .gece körlüğüm var SAĞ GÖZ -4,50 miyop CYL 1,50
   SOL GÖZ -6,00 miyop CYL 1,25 acaba yüzde kaç engelli raporu alabilirim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Verdiğiniz bilgilere göre 25-35 arası bir oran alınabilir. Verilen bilgiler tahminidir. Hastane ve doktor yorumlarına göre değişiklik gösterebilir.

  110. Yunus dedi ki:

   Merhaba. Böbrek nakilliyim. Timoktemo ameliyatı oldum. RCC şüphesi alındı timüs bezim. Katarak ameliyatları oldum. Nakilden sonra da trans böbreğimde ve işlevsiz böbreğimde timur oluştu. RCC Şüphesi ile temizlendi. Tip 2 şeker hastasıyım da. Engelli raporu almak istesem yuzde kaç oran verirler. Teşekkür ederim.

  111. Ayse Tpu dedi ki:

   Merhaba. 2015 yilinda 5 ay arayla bel fitigi ameliyati oldum. Ikisinde de fitik patlamisti ve 2.ameliyatta platin takilip vidalandi. Agrilarim gecmedi.3 yildir mutemadiyen ilac kullaniyorum. Noroloji,sol duysal sinirin calismadigini soyleyip 2 tane raporlu ilac verdi. Beyin cerrahi agrilarim icin yesil recete ilac basladi. Agrilarimdan dolayi ruh sagligim bozuldugu icin psikiyatriden de kullandigim ilaclar var. Sizce erken emeklilik icin %40 oran alabilir miyim raporla. Simdi de beni algolojiye gonderdiler,calisamiyorum.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Doktor yorumları farklılık gösterebilir ancak tahminimize göre %40 ın altında kalma olasılığı yüksek

  112. Volkan dedi ki:

   Kaynım zihinsel engelli hastalığın tanısı ortamental bu hasta lıgın oranı yüzde kaç olur şimdiden teşekkürler saygılarımla arz ederim

   1. Volkan dedi ki:

    2 Mayıs yazan arkadaşlar a cevap vermiş siniz cevabınızı bekliyorum lütfen

  113. Mudum dedi ki:

   merhabalar;
   sağ elimde parmaklarımda yanıkdan dolayı işlevsel özürüm var, bu yüzden askerlik bile yaptırmadılar. birde Esansiyel (Primer) Hipertansiyonumdan raporum var. özürlü raporu alabilirmiyim, rapor oranım ne olur.
   cevap verirseniz teşekkürler…

  114. Volkan dedi ki:

   Engelli raporu alabilir miyim?
   iyi günler ben öncelikle yaşadığım sağlık sorunlarından bahsedeyim size. 1) kalp ilgili sıkıntılar yaşadım taşikardi vardı bende birde minimiral mitral yetmezliği tabi taşikardi için ablasyon oldum. ama ağır bir iş yapamıyorum sıkıntılar yaşıyorum ve arada bazen kalp teklemesi şeklinde çarpıntım oluyor. 2) Dahiliye doktoru bana sende gilbert sendromu var dedi bazen bilirubin değeri 5 i buluyor. en ufak bir yorgunlukta halsizlik yaşıyorum bunun yanında apandisit ameliyatı oldum ve safra kesesinde taş olduğunu söylediler onunda alınması gerekiyor.3) Geniz eti ve kemik eğriliklerinden burun ameliyatı oldum. 4)Dizimde kitle, menüsküs, kıkırdak hasarı ve çapraz bağ yıpranması var. ameliyat oldum doktor sadece kitleyi aldı diğerleri için aletim yoktu dedi bunu ameliyat öncesi söylemesi gerekmiyor muydu. 5) sol kulağımla ilgili bir sıkıntı yaşıyorum basınç oluşuyor kulağımda rahatsız edici bir basınç bunun için doktora gitti ordaki basıncın boşalması için geçici bir alet takılması gerektiğini söyledi ama daha takmadım. bu sorunlardan dolayı engelli raporu alabilir miyim yüzde kaç alabilirim. ? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler. Yayınlarsanız sevinirim

  115. Burak dedi ki:

   24 yaşındayım ve 9 aylıkken beyin kanaması geçirip ameliyat olmuşum hala başdönmelerim devam ediyor. 2 yıl önce de bel fıtığı ameliyatı oldum engel raporu alabilirmiyim ? Ve % kaç olarak hesaplanır ?

   1. Burak dedi ki:

    Merhaba 24 yaşındayım ve 9 aylıkken beyin kanaması geçirip ameliyat olmuşum hala başdönmelerim devam ediyor. 2 yıl önce de bel fıtığı ameliyatı oldum engel raporu alabilirmiyim ? Ve % kaç olarak hesaplanır ?

  116. Sevgi dedi ki:

   Merhaba daha önce de yazmıştım ama cevap alamadım,7 yıl önce meme ca dan ameliyat oldum bir yıl boyunca kemoterapi ve radyoterapi tedavisi aldım,2017 yılında rahim ve yumurtalıklarım alındı, 1 ay öncede tiroit ameliyatı oldum.6 aylık kontrollerim devam ediyor.vardiyalı olarak çalışıyorum. Engelli raporu alabilirmiyim alırsam kaç oran da alırım, diğer haklarım hakkında bilgi verebilir misiniz

  117. Nida dedi ki:

   Ben epilepsi hastasıyım her gün ilaç kullanıyorum doktora gitsem % kaç rapor verirler başka bi rahatsızlığım yok ekpss için rapor almak istiyorum yaşım 21

  118. Gizem dedi ki:

   Esif Ülseratif kolit rahtsizi ve surekli kanaması ağrıları oluyo ve vücudunda lekeler var malulen emekli olması istiyoruz sizce bize rapor verirlermi verirlerse yüzde kaç oranında verirler

  119. Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar.Yaklaşık 10 yıldır anksiyete ve panik bozukluk hastalığım var.10 yıldır ilaç kullanıyorum..

   Birde bir bacağımda bağ kopmasından dolayı ameliyat oldum fakat sorunlu bir ameliyat oldu (Bağ onarmadılar) ve düzeltilmesi için üniversite hastanesinde tekrar ameliyat oldum.Eski platinleri söküp yeniden bağ onarımı yaptılar.3.bir ameliyat için gelmemide söylediler ama ben olanla razı oldum.
   Şuanda dizimi eskisi gibi tam kıramıyorum ve çöküp kalkarken güç veremiyorum.Diğer dizimde sürekli tek bacağa yüklendiğimden menüsküsler kontrollerde hep yırtık çıkıyor.

   Acaba engelli raporu yüzde kaç oranında alabilirim

  120. saaş dedi ki:

   slm özür raporu icin hakem hastanesinden istediğimiz sonuç çıkmazsa tekrar rapor almak için müracaat hakkımız var mı varsa tekrar müracaat için ne kadar beklemeliyim

  121. Yasin dedi ki:

   Kolon kanseri oldum ve 5 ic organim alindi. Ince bagirsak 1.5 metre kalin bagirsak 80 cm dalak komple pankreas %90 midemin %70 . Ozurlu engelli oranin kac olur?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Verdiğiniz bilgilere göre %60 – 85 araı bir rapor çıkacağını tahmin ediyoruz. Verilen bilgiler tahminidir. Doktor va hastane yorumlarına göre değişiklik gösterebilir.

  122. ALİ AKKUŞ dedi ki:

   merhaba dört senedir tansiyon hastasıyım ilaç kullanıyorum vasoxen 5mg ayrıca görme alanı rahatsızlığım var .gece körlüğüm var SAĞ GÖZ -4,50 miyop CYL 1,50
   SOL GÖZ -6,00 miyop CYL 1,25 acaba yüzde kaç engelli raporu alabilirim.

  123. KADİR RİFAT KIZILCI dedi ki:

   ANKARA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ
   ENGELLİ SAĞLIK KURULU RAPORUNA GÖRE
   KULAK BURUN……….16
   KARDİYOVASKÜLER ……….20+10+50
   SİNDİRİM SİSTEMİ………….10
   ÜREGENİTAL SİS……………10
   KAS İSKELET SİS……….13+5+3
   60 YAŞ ÜSTÜ……………10

   ENGELLİ PUANIMI HESAPLAR MISINIZ?

  124. Sevgi uyar dedi ki:

   Merhabalar 2011 yılında meme ca dan ameliyat oldum ve 1 yıl tedavi süreci geçti halen 6 aylık kontrol lerim devam ediyor,2017 yılında rahim ve uterus um alındı,2018 yılında da tiroit ameliyatı oldum. 27 yıllık devlet memuruyum vardiyalı çalışıyorum.engelli raporu alabilirmiyim haklarım nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

  125. Solmaz dedi ki:

   Merhabalar babamın %40 dahiliye raporu var lenfoma
   + bir kulak hiç duymuyor diğerinde %20 civarı işitma kaybı var
   Astımı d var ve gözlerinde yakın uzak gözlük kullanıyor
   %ortalama ne olabilir acaba

  126. Ömer Yücedağ dedi ki:

   Merhaba. Babam yaklaşık 3 sene içinde 5 kez anjiyo oldu.bu anjiyolar neticesinde 3 adet stent takıldı. Son olarak aort damarının %99 , beyne giden şah damarının %95 tıkalı olduğu tespit edildi.geçen hafta karotis ameliyatı oldu , bu hafta by pass olacak.by pasdts en az 2 damar değimesi bekleniyor.özür oranı ile ilgili yorumlarınızı rica ediyorum..iyi çalışmalar dilerim.

  127. Muratt dedi ki:

   Merhabalar. Tanı:Sol omuz brakial pleksus sekeline bağlı hareket kısıtlılığı. Ortopedi raporu: sol omuz abduksiyon 90 derece fleksiyon eksensiyon 60 derece spinasyon ve pranasyon 0 derece sol dirsek ektansiyonu 30 derecede kısıtlı sol omuz kas gücü 4/5, duyu kaybı yoktur. Sizce yüzde kaç rapor alabilirim?

  128. Muhammet dedi ki:

   Slm bi sorum olucak babam engelli kucukken menenjit gecirmis ve sag kol eliyle birlikte felci geri dogru bulukmus durumda kullanamior ve sag ayak felci diz kapaginda sonrasi bukuk durumda ..ve konusma olarak tam olarak konusamiyor dilinin hakimiyeti pek yok konustugunu yabanci bi insan zor anliyor..bundan 4 sene once yuzde 79 surekli rapor verilmis bu raporu %90 yaparlarmi son zamanlarda bide prostat oldu..%79 u veirirken biazda olsa yuruye biliyodu simdi sadece tek ayaginin usutune kalkabiliyor sizce babama % kac ozurluluk verirler..

  129. Esra yılmaz dedi ki:

   Merhaba 5yil once ciddi bit omurilik ameliyati gecirdim tum sirtima Vida be platin takıldı fakat aynı zamanda ankizolan spondilt romatoid artrit sjögren sendromu ve fmf hastasıyım bunun dısında kemik erimesi mevcut gecen sene sgögren sendromu için ağız içi ameliyat geçirdim stent takıildı parotis bezlerimde 10*21 mm şişlik mevcut ankizolan spondilt iğnesi kullanıyorum ayaklarımda güç kaybı oluyor iğneyi vurumazsam heyete girsem yüzde 40 rapor cıkarmı tşk

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    AS ve Romatoid artrit hastalıklarının ağır evrelerinde % 40 ın üzerinde oran verilebiliyor. Verdiğiniz bilgilere göre günlük yaşamınızı etkileme durumuna göre bir oran verilir. Biz %35-45 arası olur düşüncesindeyiz ama tabi son karar doktorların. Durumunuzu en iyi tahlil edecek olanlar onlar.

    1. Esra yılmaz dedi ki:

     Kemik erimesi sjögren ve omurilik ameliyatından puan alırmıyım peki

    2. Fatih dedi ki:

     Merhaba
     Babam 2009 yılında dört kalp damar ameliyatı oldu.
     2009 da Mide den ameliyat oldu.
     Şimdi akciğer tümör tedavisi görüyor.
     Hafıza için ilaç kullanıyor.
     Tek başına dışarı çıkmıyor.85 yaşında
     Bununla ilgili heyet raporu oranı ne olur teşekkürler

  130. Turan dedi ki:

   Merhaba uyku apnesi rahatsızlığım var ahi değeri 17.5, cihaz kullanmam gerektigi soylendi
   Epididim kisti var ameliyat sonrası tekrarladı,, ve alarjik astımım var bu rahatsızlıklar dan dolayı rapor alabılırmıyım

   1. Turan dedi ki:

    Apne – hipoape indeksi 17.5 saptanmıştır. Uyanık iken %96.6 oksıjen kaydedilmiştir. Anaormal solunum olayları ileoksiyen %79 a kadar dusmustur. Solumum olaylarında saatte 17.5 sıklıgında tekrarlayan, sırtustu pozısyonda belirgin artıs gösteren obsuktruktif tipte apne ve hipoapneler şeklinde anormal solunum olayları kaydedilmiştir. Yuzeysel bacak Emg kayıtlarında anormal solunum olaylarına eşlik eden saatte 11.8 sıklıgında tekrarlayan periyodik bacak hareketleri kaydedilmiştir. SONUC:BU BULGULAR HASTADA HORLAMANIN EŞLİK ETTİĞİ POZİSYONEL OBSRUKTİF UYKU APNE SENDROMU OSASA VARLIGINI GÖSTERMRKTEDİR.

    Üroloji:
    Sonuc:soldavariköz venler, derin insprium ve valsalva ile venöz reflü.
    Sağkaput epididim lokalizasyonunda 27 Mm, solda13 Mm çaplarında kistik lezyonlar(epididim kisti)

    ALARJİK ASTIM TEŞHİSİ KOYDULAR VE SYMBİCORT FORTE TURBUHALER İLACINI YAZDI. ALARJI TESTI YAPILDI FAKAT ALARJI BULUNAMADI.
    BU HASTALIKLAR İLE ENGELLI RAPORU ALABİLİRMİYİM

  131. musa dedi ki:

   merhaba
   sag bazal gongliyonda beyin kanaması geçirdim, sol bedenim hafif yumuşak felç (bu doktor tanımı) artı beyin kanamasından kaynaklı sol bedenim tamamen hiper alcezi 24 saat acı uyuşukluk içinde artı hiper tansiyon hastasıyım engel durumum ne olur. teşekkür ederim.
   tabiki sol kulak sol göz de kısmen felçden etkilendi

  132. Özgür dedi ki:

   1 yıl önce trafik kazasında sol femur kemigi ve sol diz kapagi kırıldı ve ameliyat oldum. Dizimde hareket kisitliliği kaldı. 90 derece bükülüyor. Heyet raporu yüzde kac çıkabilir?

  133. Emin dedi ki:

   Hocam iyi akşamlar hastamız prostat kanseri üroloji den 80 dahiliye den 20+10 fizikten 24 hastamızın yaşı 77 ÖTV indirimi almak istiyoruz alabilir miyiz

  134. Kadir dedi ki:

   Ankilazan spondilit hastasıyım (orta derecede hareket kisitligim var). Midemde hiatus herni var. Heyete gitsem sizce yüzde kaç rapor verirler.
   Teşekkürler cevabınızı bekliyorum.

  135. Esra Kara dedi ki:

   Merhaba,
   Annemin yıllardır süregelen fıtık ve anevrizma mazisi var.
   25 yıl önce sol bacağı düşmüştü; kurtarıldı fakat hala his kaybı ve aksaklık mevcut. Tüm omurgası platin ve vida kaplı. Bel ve boyun fıtığı kaynaklı 5 operasyon geçirdi. Aynı zamanda hipertansiyon, taşikardi, alerjik astımı ve kaşıntıları mevcut. Diz kapağında da sıvı kaybı var. Tüm bunları hesaba katarsak rapor oranımız hk yaklaşık tahmininiz nedir?

  136. Ayşe dedi ki:

   Kadın hastalıklarından ameliyatlıyım rahim ve yumurtalık alındı endometium kisti tansiyon hastasıyım 2 tane bel 3 tane boyun fıtıgı var kulağımda da işitme kaybı artı ellerde ve bacaklarımda sinir sıkışması bunlara ne kadar oranda engelli raporu verilir teşekürler

  137. SİBEL dedi ki:

   KASIM 2016 TRAFİK KAZASI GEÇİRDİM. SAĞ OMUZ KIRIĞI VE HUMERUS DEDİKLERİ PARÇALI 5-6 KIRIK VAR 2 AMELİYAT OLDUM İLK AMELİYATIMDA PLAKA VE 12 ADET ÇİVİ TAKILDI 1 SENE SONRA PALKA VE ÇİVİLER ÇIKARILDI AMA KOLUMDA HAREKET KISITLILIĞI VAR TEDAVİM BİTTİ HEYETTEN KAÇ ORANINDA RAPOR ALABİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  138. Melik8989 dedi ki:

   Babam şizofren (çalışma olanağı vermeyen)hastalığından %80 , epilepsi hastalığından(seyrek nöbet)%20 sağlık kurulu raporu var.Toplamda %84 oluyor.Son bir yıldır şeker hastalığı çıktı.insülin kullanıyor.İlaç raporlarında insülin e bağlı tip 2 diyabet hastası yazıyo.Dahiliye şeker hastalığı için yüzde kaç verir acaba?Şimdiden tşk ederim.

  139. sabri dedi ki:

   öncelikle teşekkürler:1993 ve 2005 tarihlerinde %40,2005 te %15,2010 da ise %27 rapor aldım farklı hastanelerde yani bir çıkıyor bir iniyor bütün bunlara rağmen tansiyon raporuda göz önünde tutularak nasıl bir sonuç alınır peki ..teşekkürler.

  140. kendal dedi ki:

   ciddi vazsoz spazım geçirdim 8 yıl önce kolumdan ameliyat oldum platin takılı

  141. Akın öz dedi ki:

   Merhaba
   Sağ göz 5,5 astiğmat, sol göz 3,25 astiğmat ve sağ kulak % 60 işitme kaybı var rapor % 40 çıkma ihtimali var mı? Teşekkür

  142. gulay dedi ki:

   8 nisanda yazdığım yorumum denetim için bekliyor diye yazıyor lütfen cevaplar misiniz şimdiden teşekkürler

  143. Ceyhun öztürk dedi ki:

   Babam da uyku annesi,guatr, kalpte stend 2 adet, tansiyon ve şeker hastalığı mevcut sizce kaç alabiliriz

  144. Musa dedi ki:

   Merhaba ıyi günler ben nazofarenks (yutak kanseri) tedavisi gördüm 39 kür radyo terapi 15 kür kemoterapi aldim tedavim olumlu sonuçlandı diyebilirim fakat yan etkiler kulaklarımda işitme azlığı, kulaklarda surekli çınlama ve sıklıkla denge bozukluğu, boğazda kuruluk,kuru gıdaları yutmada sorun, çene açıklığı çok az yemek yemede uzunca zaman harcamama neden oluyor,birazcık hareketli işler yaptigimda nefesim kesiliyor,geceleri yataktan deprem oluyor hissiyle uyanma,uyumasa sıkıntı yaşıyorum uyanirkende aynı sıkıntı yaşıyorum,herşeyden çok çabuk sıkılıyorum vazgeçiyorum herşeyi kafamda yaşayıp hiçbir şeyden haz alamıyorum herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyorum ama ni sonuca varamıyorum, sol diz kemik tümörü ameliyatı ve sol diz çapraz bağ kopmasından ameliyat oldum bu sebeplerden dolayı askerlikten muaf oldum. Heyet raporu için hastaneye gittiğimde askeriyenin verdiği raporu hiçe saydılar ve bana %31 rapor verdiler sizce bu adil bi durum mu yardımcı olursanız sevinirim ? Solunum ve çene ile alakalı muayene yaptırılmadı

  145. murat dedi ki:

   sol kulagımmda 100% işitme kaybı var ve tedavısı yok dıgerı ıse normal oranda calısıyormus engellı raporum kac olur

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    % 20-30 oranında bir rapor çıkar. Hastane ve doktor yorumları verilen oranda değişiklik gösterebilir.

   2. Mitat dedi ki:

    Kardeş rapor kaç çıktı aynı sorun bendede var bende almayı düşünüyorum

  146. İbrahim dedi ki:

   Merhaba ben 2016da beyin tümörü amaliyatı geçirdim
   4ay fizik tedaviden sonra sıl kol ve sol bacakta güçsüzlük yaşıyorum sol kolu kullanamıyorum ayağımı yüzde 50 kullanabiliyorum onkolojiden tedavim sürüyor 2 ayda bir gidiyorum yüzde kaç rapor alabilirim

  147. VOLKAN ATAK dedi ki:

   SELAM;
   MYASTENİ GRAVİS KAS HASTASIYIM + KALP YETMEZLİĞİ + HİPER TANSİYON + DİYABET (İNSİLÜN KULLANIYORUM) + BİR KERE ANJİO OLDUM ENGEL RAPOR ORANIM YÜZDE KAÇ ÇIKAR.

  148. Ali dedi ki:

   Babam 2088 yılında geçirdiği kaza sonucu omurilikten hasar aldı 8 tane platin takıldı.Buna bağlı olarak tuvalet ihtiyaçlarını göremiyor TAK sonda kullanıyor.Sağ ayakta düşüklük var ve ayak parmakları kitli şekilde duruyor.Dengesi hiç yok ayağa kalktığında ayakta sabit duramıyor.Bunun dışında nerolojik ağrıları çok fazla .Rapor oranı sizce kaç verirler?

  149. ibrahim dedi ki:

   merhaba
   babam 3 kez anjio oldu 2 defa sitent takıldı tansiyon hastası
   gözünün birisi hiç görmüyor digeride en fazla 2 metre yakını görüyor kulaklarıda % 40 duyuyor.
   ötv den yararlanmak istiyorum %90 rapor verirler mi bu rahatsızlıklara.yaşı 78.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Verdiğiniz bilgilere göre rapor %75-90 oranında çıkacaktır. Hastane ve doktor yorumlarına göre farklılık gösterebilir.

  150. Suat Yıldırım dedi ki:

   Ben yurtdisinda yasiyorum.Yapilan kontrollerde bagirsagimda kötü hylu tümör tespit edildi ve erken teshiş tanisiyla ameliyat edildim ve bağirsağimin bir kısmı alındı.Doktor tekrar nüksedebilir dedi ve yılda bir kez kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.Bu durumda özür raporu alabilirmiyim?Türkiyeden 5540 gün Ssk primim var ve 1996 Ssk girişim.

  Sorunuzu Yazın