• 2019 Engelli Maaşına Kredi Nasıl Alınır?

  Engelli maaşı ile 2019 yılında kredi alınması engelli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması ve iyi bir hayat koşullarına kavuşması için imkan sağlanan bir durumdur. Engel durumları sağlık raporuyla belgelenen kişiler engel oranına göre devletten maaş almakta ve geçimlerini idame ettirmektedirler. Bununla birlikte bir işte çalışmaya elverişli olan engelliler kamu ve özel sektörde istihdam edilerek gelir elde etmekte bu gelirleri nispetinde ihtiyaçlarını karşılama üzere ihtiyaç kredisi, konut ve taşıt kredisi gibi kredi çekme imkanlarına sahip olmaktadırlar.


  Birçok banka engellilere kredi müjdesi adıyla düzenledikleri fırsat ve kampanyalarla engelli maaşına kredi imkanı tanımaktadırlar. Ayrıca maaşlarını PTT’den alan engelli vatandaşlara yönelik PTT bankalarla engelliler arasında aracı olarak kredi kullandırma hizmeti vermektedir. PTT dışında;

  • Ziraat Bankası,
  • Aktif Bank,
  • TEB,
  • Koç Finans,
  • Halkbank,
  • Garanti Bankası

  2022 engelli maaşına ve diğer gelir sahibi engelli vatandaşlara her türlü ihtiyaçların karşılanması ve engellilerin topluma kazandırılması amacıyla hizmet vermektedir.

  Ziraat Bankası Engelli Kredisi Alabilme Şartları Nelerdir?

  Geçmişten günümüze tüm alanlarda ülkemizdeki vatandaşlara destek paketleriyle yardımcı olan Ziraat Bankası engelli vatandaşlara yönelik pozitif ayrımcı politikalarıyla da ön plana çıkmıştır. Ziraat Bankası engelli kredisi 2019 yılında gerek engelli vatandaşlar için gerekse de engelli çalıştıran işletmeler için önemli kredilerdendir. Engelsiz destek kredisi olarak bilinen Ziraat Bankası kredileriyle engelli vatandaşların evden iş hayatına atılım gerçekleştirmeleri, aktif olarak ülkemiz ekonomisine üretim katkısı sağlamaları amaçlanmaktadır.

  Ziraat Bankası engelsiz destek paketleri yalnız engelliler tarafından değil engellilerin 18 yaşından küçük çocukları ve eşleri tarafından da kullanılabilmektedir. Bireysel emeklilik ve sigortacılık faaliyetlerinde de engellileri unutmayan Ziraat Bankası uygun faizli kredilerle birlikte yaşam boyu engellilerin ihtiyaç duyacağı faaliyet alanlarında engellerin ortadan kaldırılmasında çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Ziraat Bankası’na hesap açarak internet bankacılığından iki adet otomatik ödeme talimatı veren engelli vatandaşlar;

  Sponsorlu Bağlantılar


  • Düşük faizli ihtiyaç kredileri ve 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabilmekte,
  • Bankacılık alanına giren özel indirim ve fırsatlarda pozitif ayrımcılığa sahip olmakta,
  • Bireysel emeklilik ve Ziraat sigorta faaliyetlerinden özel indirimlerle ve cazip tekliflerle yararlanmakta

  Bu sayede topluma kazanımlar gerçekleştiren engellinin iş sahibi olması ve ekonomik hayatta yer alması sağlanmaktadır. Sayılan imkanlardan yararlanmak isteyen engelli maaşı sahipleri Ziraat Bankası şubelerine giderek kendilerine en uygun engelsiz destek paketini seçerek ihtiyaçlarını derhal giderebilirler. İşyerinde engelli çalıştıran işletmelerde sayılan bu imkanlardan engelli raporu sahibi kişiyi istihdam ettiğini gösteren belgelerle Ziraat kurumsal şubelerindeki kredi destek paketlerinden uygun koşullarla yararlanabilirler.

  PTT Engelli Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

  Engelli maaşı sahibi olan ya da engelli maaşı almamakla birlikte düzenli gelir elde eden vatandaşların en sık başvurduğu kredi kullanma yöntemi PTT kredileridir. PTT engelli kredisi maaşını PTT şubelerinden alan ve bankalara başvuru yapmak istemeyen engelliler tarafından tercih edilmekle birlikte bu kredinin alınabilmesi için başvuru sahiplerinde birtakım şartlar bulunmalıdır. PTT kredisi kullanmak isteyen engelli vatandaşların;

  • Engel durumunu gösteren en az %40 engelli olduğunu belirtir sağlık kuruluşlarından alınacak heyet raporu,
  • Engellinin en az 18 yaşında olması ve kısıtlı olmaması
  • Engelli kimsenin 2022 engelli maaşı da dahil olmak üzere kredi ödemesinde esas alınarak gelir belgesi ya da maaş bordrosu,
  • Engellinin daha önce çekmiş olduğu kredi veya herhangi bir sebepten ötürü ödenmemiş kredi borcu veya icraya konu maaşı üzerinde haciz bulunmaması,
  • PTT kredisi kullanacak engellinin kredi puanının kredi çekmeye yeterli durumda olması ve kredi sicil notunun bankacılık alanından takip edilen türden olmaması

  Gerekmektedir. Bu koşuları sağlayan engelli yukarıdaki şartları taşıdığına dair belgelerle birlikte PTT’ye başvurarak kredi talebinde bulunabilmektedir.

  PTT Engelli Kredisine Başvurular Nasıl Yapılır?

  PTT kredi başvurusu herhangi bir PTT şubesinden yapılabilmektedir. PTT bankalarla yapmış olduğu anlaşmalar neticesinde özellikle maaşlarını PTT üzerinden alan emekli, engelli, yaşlı vatandaşlara yönelik kampanyalara aracılık etmekte ve bu kişilerin ihtiyaçlarını bankalara gitmek zorunda kalmadan gerçekleştirmektedir.

  PTT engelli kredi başvurusu PTT şubelerindeki görevlilere müracaat etmek suretiyle yapılmakla birlikte aslında PTT kredi tutarını kendisi karşılamamakta engellinin maaş durumuna göre belirlenecek banka ile aracı görevi görerek kredinin kullandırılmasını sağlamaktadır. PTT’den daha avantajlı engelli kredi paketleri bulunması halinde bankaya müracaat edilmesi daha mantıklı olacaktır.

  PTT engelli kredisi onaylandıktan sonra ödenecek aylık kredi tutarı engelli maaşının yarısından fazla olmamalıdır. Örneğin; aylık geliri 1.000 TL olan engellinin çekmiş olduğu kredi tutarının aylık ödemesi 500 TL’nin üzerinde olmamalıdır. 500 TL’nin üzerine çıkan tutarlarda vade sayısı 60 aya kadar artırılarak engelli kredi kullanımı gerçekleştirebilir.

  Engellilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

  Birçok banka engelli maaşı oranında gelir belgesi isteyerek engellilere kredi vermektedir. Engellilere kredi müjdesi 2019 olarak nitelenen bazı bankalara ait kredi çekme koşulları ve kredi miktarları şu şekildedir:

  Aktif Bank; bankaya gitmeden internet şubesinden müracaatta bulunabileceğiniz Aktif Bank N Kolay Kredi seçenekleriyle engelliler gelir belgelerini internet üzerinden yükleyerek 30.000 TL’ye nakit 60 aya varan vade ve aylık %2,09 faiz seçenekleriyle ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Online olarak yapılacak başvuru sonrasında başvuru sonucu kısa sürede cevaplanmakta ve müşteri temsilcileri sizinle irtibata geçerek en fazla ne kadar kredi çekebileceğiniz, ödeme durumları konusunda sizlere destek olmaktadır.

  Koç Finans engelsiz kredi; engelli vatandaşların ihtiyaçlarını öncelikli olarak gideren Koç Finans engelsiz kredi başvurularını şubelerinden veya 0216 556 0303 numaralı iletişim hattından alarak 10 dakikada neticelendirmekte kimlik belgesi, ikametgah ve son üç aya dair engelliye ait güncel fatura bilgisi ve gelir belgesiyle engelsiz kredilere kolayca sahip olunmaktadır.

  Halkbank; engelli maaşının 10 katına kadar kredi kullandıran erişilebilir banka tanımı yapan Halkbank’a gelir belgesi, ikametgah ve kimlik fotokopisiyle başvuru yapılabilmekle birlikte internet başvurularında daha önce kredi notu 0 olanların kredi başvuruları olumsuz sonuçlanabileceğinden Halkbank şubelerinden engelli kredisi müracaatı yapılmasında fayda vardır.

  2022 Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar ve Koşulları Nelerdir?

  Toplumda 2022 engelli, yaşlı ve muhtaç maaşı olarak bilinen engelli maaşı ile kredi çekilmesi için maaş tutarının aylık kredi ödeme tutarından fazla olması gerekmektedir. 2019 yılında %40 ile %69 arasında engellilere 480,22 TL %70 ve üzeri engellilere ise aylık 730,33 TL engelli maaşı ödemesi yapılmaktadır. 3 aylık engelli maaşı kredi şeklinde bilinen engelli kredileri 2019 yılından itibaren engelli maaşları aylık olarak ödendiği için aylık kredi vadesi ödemesi şeklinde de gerçekleştirilebilir. 2022 engelli maaşına kredi veren bankalar;

  Vakıfbank; maaş sahibi olunduğunun ve engel durumunun belgelenmesi ile Vakıfbank şubelerine giderek tüm tüketici kredileri çekilebilmekte 30.000 TL ve 60 aya varan vade fırsatlarıyla düşük faizli krediler kullandırılmaktadır. Engelli kredisine Vakıfbank şubelerinden şahsi başvuru yapmak yararlı olacaktır. Çünkü yalnızca 2022 maaş sahiplerinin herhangi bir SGK kaydı yoksa sistem otomatik olarak kredi talebine olumsuz yanıt verebilmektedir.

  TEB; Türkiye Ekonomi Bankası en az %40 engelli vatandaşlara yönelik hem bankacılık hizmetlerinde sağladığı avantajlarla hem de sunmuş olduğu cazip kredi kullandırma teklifleriyle engellilere hizmet vermektedir. Cepte TEB avantajlarıyla 5.000 TL’lik ihtiyaç kredileri ayda 145 TL’ye herhangi bir dosya masrafı ödenmesine gerek kalmadan online olarak çekilebilmekte aylık %1,69 faiz oranlarıyla engelli kredileri 60 aya kadar vade fırsatlarıyla yararlanılabilmektedir.

  Garanti Bankası; 2022 maaş sahipleri almış oldukları maaşı belgeleyerek Garanti şubelerine müracaat etmeleri halinde 60 aya kadar vade ve maaşlarının 10 katına kadar kredi tutarı ile düşük faizli kredilerden hızlı bir biçimde yararlanmaktadırlar. Garanti Bankası engelli kredileri aylık ödeme tutarları engelli maaşının yarısından az olması halinde Garanti Bankası ihtiyaç kredisi çekilebilmektedir. Kredi aylık ödeme tutarının maaşın yarısından fazla olması halinde ise vade sayısı 60 aya kadar artırılarak Garanti Bankası engelli kredilerinden yararlanılabilir.

  Engelli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır ?

  Engelli Annesi Nasıl Erken Emekli Olur, Şartları Nelerdir?

  Engelli Erken Emeklilik Şartları  tıkla sorunu sor

  2019 Engelli Maaşına Kredi Nasıl Alınır? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Fatih dedi ki:

   Merhabalar babam yasli ve 100/98 raporu aldim esim bakici maasina yazildi 1 ay oldu heniz belli birsey yok maas alirsak babamin raporu uzerinden kredi cekip engelli arabasi almak istiyorum babamin vefati durumunda kredinin durumu ne olur odemesi devam edermi yosa silinirmi tesekurler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Banka kredi verir ve karşılığında hayat sigortası yaparsa borçları sigorta öder. Hayat sigortasında hastalıklar ile ilgili maddeler bunları iyi incelemek lazım.

   2. Fatih dedi ki:

    Tesekurler

  2. Dursun Akgün dedi ki:

   Engelli olarak kredi almak istiyom malulen emekliyim.baska bankada borcum var engelli olarak sizin de engellilere kredi alıp borç kapatma tek bankada olmasını istiyom ayrı yetten 5 .000 liradan kredi çekmek istiyom beni bu konuda yardımcı olurmusunuz

  3. Hanife dedi ki:

   2022 maaşı alıyorum aylık 430 yatıyor yüzde 59 engelli raporum var kredi nasıl cekebilirim

  4. Mevlüt Göksu dedi ki:

   Sürekli engelli maaşım var 3 aylık 2392 lira yatıyor bunun üzerine nasıl kredi cekebilirim yardımcı olurmusunuz

  Sorunuzu Yazın