emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 Konut Kredisi İçin En Uygun Faiz Veren Bankalar

2020 Konut Kredisi İçin En Uygun Faiz Veren Bankalar

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenler için en uygun faiz veren bankalar daha kolay şekilde ev sahibi olabilmenize olanak tanıyor. Yakın zamanda faiz oranlarında yapılan değişiklikler kapsamında konut kredisinde oldukça düşük faiz oranları bulunuyor.

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir imkân sunan konut kredisi için öncelikle kamu bankaları tercih ediliyor. Kamu bankaları yakın zamana kadar 1 yıl geri ödemesiz ve 15 yılı bulan vade süreleri ile birlikte konut kredisi veriyorlardı. Yakın zamanda yapılan düzenlemeye göre ise 1 yıllık geri ödemesiz olma şartı ortadan kalkarken, vade süresi devam ediyor. Bu kapsamda Ağustos ayı dahil olmak üzere kamu bankalarından konut kredisi çekenler 1 yıl geri ödemesiz imkânından yararlanamayacaklar.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sürdürülen düşük faizle ev olma oranları ise 0,87 faiz oranı ile işlem görüyor. Fakat sıfır konut almak isteyenler hâlâ 0,64 faiz oranından yararlanabiliyorlar. Buna göre sıfır konutlar için kamu bankalarından kredi çekildiğinde 15 yıl vade süresi ve 0,64 faiz oranı mümkünken, ikinci el konutlar için 10 yıl vade süresi ve 0,87 faiz oranı uygulanıyor.

En Uygun Konut Kredisi Veren Özel Bankalar

Kamu bankalarının konut satışlarında kullanılmak üzere faiz oranlarında düşüşe gitmelerinin ardından özel sektöre ait bankalar da konut kredisi faiz oranlarını düşürmek zorunda kaldılar. Buna göre farklı bankalar faiz oranlarını ve vade sürelerini değiştirerek konut kredisi çekmek isteyenlere kredi imkânı sunuyorlar.

  • QNB Finans Bank; evin satış bedelinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanma imkânı sunan QNB Finans Bank aynı zamanda 180 aya kadar vade oranları sunuyor. Kullanılacak kredinin vade süresine göre çeşitli faiz oranlarının uygulandığı bankada, 120 ay ve 180 ay arasında kredi kullanmak isteyenlere 1,18 oranında faiz imkânları sunuluyor. 24 ay ödemeli kredi çekildiğinde 0,99 faiz, 60 ay vadeli kredi çekildiğinde ise 1,00 oranında faiz oranları uyguluyor. Kredi çekileceği zaman banka aynı zamanda 0,5 oranında kredi tahsis ücreti almakta ve ekspertiz ücreti kapsamında da 177 TL talep etmektedir. Özellikle masraf kalemlerinin düşük olması bankayı öne çıkarıyor.
  • Denizbank; 120 aya varan vade süreleri ve 1,09’dan başlayan faiz oranları ile Denizbank, konut kredisi çekmek isteyenlere konut bedelinin yüzde 75’i oranında kredi kullandırma imkânı sunuyor. Aynı zamanda ekspertiz ücreti ve oluşan masraflar da kredi tutarına dahil ediliyor. Faiz oranları ise kredi çekmek isteyen kişinin güncel banka kredi puanlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca satın almak istenen konutun yapısına göre de verilecek tutar farklılık taşıyor.
  • Garanti Bankası; konut kredisi çekmek için özellikle vade süreleri öne çıkan Garanti Bankası 240 aya varan ödeme süreleri imkânı sağlıyor. Banka, vade sürelerine göre de faiz oranlarını değiştiriyor. Buna göre 120 aya kadar olan kredilerde 0,94 oranında faiz uygulanmakta, 120 ayı geçen oranlarda ise 1,20 faiz oranı uygulanmaktadır.

enuygun konut kredisi veren bankalar icerik

Konut Kredisi Nasıl Çekilir?

Konut kredisi çekmek için kamu ya da özel bankalar olduğu fark etmeksizin belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikli olarak bankalar belirtilen oran üzerinden peşinat talep etmekte, daha sonra aylık ödemeleri kişinin rahatlıkla yapabileceğini gösteren hizmet dökümü ya da gelir belgesi ibraz etmesini istemekte, son olarak kredi çekilecek konutun da krediye uygun olması gerekmektedir. Bu şartların sağlanması halinde banka tarafından ekspertiz görevlendirilir ve ekspertiz satın alınacak konutu inceleyerek kredi tutarının ne kadar olacağını belirleyerek kredi kullanılmasını sağlar.

Borçlarını Kapatmak İsteyenlere Borç Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Taşıt (Araç) Kredisi Hangi Bankalar Veriyor?

Acil Paraya İhtiyacı Olanlar İçin Anında Kredi Veren Bankalar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.