• Emekliye Ucuz Ev


  Emeklilik sürecinde kişilerin normal zamana göre daha düşük miktarda maaş alması ve ilerleyen yaşlarından dolayı bankalar bireylere biraz kısıtlı imkan sunmaktadır. Bu imkanlar özellikle kredi paketlerinde karşımıza çıkmaktadır. Maaş miktarındaki düşüş ve yaştan kaynaklanan nedenlerden dolayı, kişiler ihtiyaç ve tüketici kredisi kullanabilse de, uzun vadede bir konut kredisi alması oldukça zor. Buna son vermek adına ve emeklilerin ev sahibi olmalarını sağlamak amacıyla, ilk olarak TOKİ tarafından adımlar atılmıştı. Emekliye ucuz ev imkanı sunulması için TOKİ’nin yapmış olduğu çalışmalara baktığımız zaman, Türkiye genelinde geliştirilen projelerde, %25’lik kısmın emeklilerden oluşturulduğunu görebiliriz. Bu da emekliler için çok özel bir avantaj ortaya çıkarmaktadır.


  TOKİ tarafından emekliye ucuz ev imkanı sağlanması adına alınan bu kararlar, birçok kuruma da ilham kaynağı olmuştur. Projenin beraberinde yapılan çalışmalara baktığımız zaman, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından İstanbul ve Bursa’ya yönelik bir proje geliştirildiğini görebiliriz. Bu projeye göre, emeklilerin 130 bin TL’ye ev sahibi olmalarının önü açılmış durumdadır. Bursa ve Eskişehir’de geçerli olan bu projede, kişiler alacakları evin ;%20’sini peşin ödeyerek bu projeye dahil olacaktır. TÜED tarafından yapılan yeni açıklamaya baktığımızda ise, aynı projenin Ankara’da da geçerli olması için çalışmalara başlandığını görmekteyiz. Buna göre, kişilerin %20 peşinat ödeyerek ve 130 bin Türk Lirası’na ev sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

  TÜED Projeler Grup Başkanı Emin Tangören’in yapmış olduğu açıklamalara baktığımız zaman, Ankara’da başlayacak olan bu projenin Yapracık, Göksu ve İncek’te hayata geçeceği, konut fiyatlarının da piyasada geçerli olan fiyatlara göre %30 ve %35 daha ucuz olacağı görülmektedir.

  Emekliye %20 Peşinatla Ev İmkanı

  Emin Tangören, İncek’te piyasa fiyatı 600 ile 700 bin Türk Lirası arasında olan konutların 200 ile 250 bin Türk Lirası’na kadar alınabileceği, diğer semtlerde ise 130 bin Türk Lirası ile 200 bin Türk Lirası arasında konut alımının mümkün olacağını açıkladı. TÜED tarafından desteklenen bu projede, öncelikli olarak kişilerin %20’lik peşinatı hazırlaması gerekmektedir. Emekliye ucuz ev imkanı için peşinat sunulduktan sonra, anlaşma sağlanan bankalardan kişilerin adına kredi başvurusu yapılacak ve konut kredilerinde piyasa faiz oranlarının dışına çıkılarak, daha uygun koşullardan kredi kullanmaları sağlanacak. Konutun %80’lik kısmı için yapılacak konut kredisi başvurularında, 25 yıla kadar vade seçeneklerinin yanı sıra, vade süresi boyunca da sabit faiz oranından faydalanılacak.

  Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler ise, önce konutlarına taşınacak, ardından da konut kredisini ödemeye başlayacaklar. Böylelikle, kişilerin kiralarını öderken bir yandan da kendi evlerinin borçlarını ödemesi hedeflenmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Emin Tangören’in yaptığı açıklamalarda, 3 ayrı proje olacağı ve bu projelerde de toplam 200’er adet konutun kişilere sunulacağı görülmektedir. Eğer TÜED’e yönelik talepler günden güne artarsa, yeni bir proje çalışmasının daha yapılacağı bilinmektedir. Herhangi bir çekiliş ya da kura olmadan doğrudan başvuru yapan kişilere sunulacak bu imkanlarda, konutların ise oldukça modern yapılacağı belirtilmektedir. Proje kapsamında yapılacak olan konutlarda sauna, hamam, havuz, spor alanları ve yürüyüş yollarının olacağı bilinmektedir.

  Emekliye ucuz ev imkanından faydalanmak isteyen kişilerin ise, İstanbul, Bursa ve Ankara’da başlayacak olan projelerde biraz acele etmesi gerekmektedir. Çünkü, yapılacak olan başvurular, kat planları tamamlandıktan sonra kabul edilecektir. Herhangi bir kura sistemi geçerli olmadığından dolayı da uygun fiyattan konut sahibi olacak kişiler, başvurusunu ilk yapan kişilerdir. Kişiler %20 peşinat sonrasında yapılacak kredi başvurusunda ise herhangi bir banka arayışına girmeden, anlaşma sağlanan bankaların hizmetlerinden kısa sürede faydalanabilecektir.

  Emekliler İçin Ucuz Tatil Geliyor
  tıkla sorunu sor

  Emekliye Ucuz Ev İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Ömer DOĞAN dedi ki:

   Ne zaman emekli olabilirim nasıl öğrenebilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    https://www.ssk.biz.tr/emeklilik-hesaplama-ne-zaman-emekli-olabiliri/ sayfamızdan veya bilgilerinizi yazarak hesaplamada yardımcı olabiliriz.

  2. Cuneyt Kucuk dedi ki:

   ben emekliyim 1967 dogumluyum tokinin evlerine basvuru yapmak istiyorum is

  Sorunuzu Yazın