Emeklilik

2019 Emekliye Faizsiz Ziraat Bankası Kredisi Verilecek mi ?

2019 Ziraat Bankası’ndan faizsiz kredi almak, hükümetin emeklilerin şartlarını iyileştirmek amacıyla yaptığı proje ve çalışmalar kapsamında değerlendirilmektedir. 2019 yılında henüz bir proje kapsamında olan faizsiz kredi seçeneği henüz hayata geçirilmemiştir. Emeklilere faizsiz kredi Ziraat Bankası tarafından verilecek ve emeklilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına uygun seçenekler sunulacak. Bu proje kapsamında emeklilere maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi verileceği konusunda açıklamalar bulunmaktadır.


Emekliye faizsiz kredi müjdesi 2019 yılında ne zaman gelecek henüz belli değil. Fakat başta Ziraat Bankası olmak üzere birçok banka emekliler için özel kampanyalar ve uygun faizli kredi seçeneği sunmaktadır. Özellikle emekli maaşının alındığı bankaya başvuru yapmak, daha avantajlı seçeneklerden faydalanılması için imkân sağlamaktadır. Ziraat Bankası emekli müşterilerine sunduğu özel kampanyalarla en çok tercih edilen bankalardan bir tanesidir.

Ziraat Bankası Tarafından Emekliler İçin Sunulan İmkanlar

Ziraat Bankası emekliler için oldukça avantajlı kampanya ve seçenekler sunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 • Emekli maaşını Ziraat Bankası’na geçiren emekliler için maaş promosyon ödemesi yapılmaktadır.
 • Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu geniş şube ve ATM ağı sayesinde Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz sağlanmaktadır. Ziraat Bankası’nın 7 bini aşkın ATM’si ve 1800 yakın şubesi bulunmaktadır.
 • Ziraat Bankası ATM’lerinden tek seferde maaşınızı tamamını çekebilirsiniz. Günlük para çekme limiti olmadan rahatlıkla maaşınızın tamamını çek edilmeniz için maaş müşterilerine Ziraat Bankası tarafından özel hizmet sunulmaktadır.
 • Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler için hesap işletim ücreti muafiyeti sunmaktadır. Emekli maaşınızı Ziraat Bankası’ndan aldığınız süre boyunca Ziraat maaş hesabınız için herhangi bir hesap işletim ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Maaş dönemlerine göre aylık ya da 3 aylık olarak ödeyebileceğiniz kredi seçeneklerinden uygun faiz oranları ile faydalanabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası tarafından emeklilere özel sunulan ‘Emeklinin Artısı’ kredi paketi ile hem konut hem taşıt hem de tüketici ihtiyaçlarınız için uygun faizlerle kredi çekmeniz mümkün olacaktır.
 • Maaşınızı Ziraat Bankası’ndan aldığınızda Türk Telekom tarafından sunulan özel emekli paketi fırsatından da faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Paketi

Emekliye kredi veren bankalar 2019 Listesinde en uygun seçenekler sunan bankalardan biri olan Ziraat Bankası emekliler için özel bir paket sunmaktadır. Bu paketteki uygun faiz oranları ve geri ödeme seçeneklerinden faydalanabilmek için maaş ödemelerinizi Ziraat Bankası’ndan alıyor olmanız şartı bulunmaktadır. Emeklinin artışı paketinde sunulan tüketici kredisi için avantajlı teklifler şu şekildedir;

 • 000 TL ye kadar olan ihtiyaçlarınız için tüketici kredisi çekebilirsiniz.
 • Emeklilere özel sunulan 36 aya vade seçeneği ve yüzde 1,53’den başlayan faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.
 • Çektiğiniz kredi tutarının binde 5 oranında tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Bu kredi için örnek bir hesaplama yapılacak olursa 20.000 TL ihtiyacınız için çektiğimiz krediyi 36 aylık vade ile ödediğiniz düşünülürse; Aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 764,14 TL olacaktır.

Emeklinin Artısı paketi kapsamında sunulan konut kredisi için avantajlı teklifler ise şu şekildedir;

 • Konut kredinizi 100 bin TL’ye kadar çekmeniz mümkün olacaktır.
 • 120 aya Varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
 • Emeklilere özel sunulan faiz oranı %1,28’den başlamaktadır.
 • Bu kredi için kredi tutarının binde 5 oranında tahsis ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • Konut kredisi için örnek ve hesaplama yapılacak olursa 100.000 TL ihtiyacımız için çektiğiniz krediyi 120 ay da ödediğiniz düşünüldüğünde aylık taksit tutarını 1635,47 TL olacaktır.

Emekli kredisi hesaplama işlemleri için www.ziraatbank.com.tr adresini ziyaret edebilir, istediğiniz koşullarda krediniz için ne kadar ödemeniz gerektiğini detaylarıyla öğrenebilirsiniz. Başvuru sırasında temin edilmesi gereken Ziraat Bankası emekli kredisi için gerekli evraklar arasında yalnızca nüfus cüzdanı bulunmaktadır. Maaşınızı Ziraat Bankası’ndan aldığınız için herhangi başka bir evrak temin etmenize gerek kalmamaktadır. Kredi incelemenizin durumuna göre şube sizden ek evrak talep etme hakkına sahiptir.

Ziraat Bankası Emekli Maaşı Promosyon Ödemesi Ne Kadardır?

Emekli Sandığı (4C), SSK (4A) ya da Bağ-Kur (4C) emekli maaşınızı Ziraat Bankası aracılığıyla almaya başladığınızda Ziraat Bankası tarafından promosyon ödemesi alabilirsiniz. Alabileceğiniz promosyon ödemesi Ziraat Bankası tarafından şu şekilde ödenmektedir;

 • Maaşınız 1000 TL’nin altında ise alabileceğiniz promosyon 300 TL olacaktır.
 • Maaşınız 1000 ila 2000 TL arasında ise alabileceğiniz promosyon 375 TL olacaktır.
 • Maaşını 2000 TL üzerinde ise alacağınız promosyon 450 TL olacaktır.

Bu promosyon ödemesi 3 yıllık peşin olarak yapılmakta ve maaşınızı Ziraat Bankası’nda geçirdiğimizde 3 yıl boyunca maaşınızı buradan alacağımıza dair söz vermiş olacaksınız. Promosyon ödemesinde ilişkin başvurularınızı;

 • Ziraat Bankası şubelerine,
 • Ziraat Bankası ATM’lerine,
 • SMS aracılığı ile,
 • Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden,
 • Müşteri iletişim merkezini arayarak yapabilirsiniz.

SMS aracılığı ile başvuru yapabilmek için ‘PRO’ yazıp aralarında bir boşluk olacak şekilde T.C. kimlik numaranızı yazarak 4757’ye SMS göndermeniz yeterlidir. Başvurunuzu müşteri iletişim merkezi üzerinden yapmak istiyorsanız 0850 220 00 00’ı aramanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası emekliler için Ziraat hayat ve Emeklilik A.Ş desteği

Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş desteği sayesinde emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan olan emeklilerin çocukları ve torunları için yatırım yapma fırsatları sunulmaktadır. Emekliler için özel olarak hazırlanan bireysel emeklilik sözleşmesi Yakut emeklilik planı, emeklilerin çocukları ve torunları için güzel bir gelecek hazırlamalarına imkân sağlamaktadır. Bu kampanyadan faydalanılabilmesi için koşullar şu şekildedir;

 • Bireysel emeklilik sözleşmesi katkı payı ödemeleri ne emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan kişilerin yapması gerekmektedir.
 • Bu kampanya kapsamında 18 yaş altı olan çocuklar lehtar, 18 yaş üzerinde olan çocuklar ise katılımcı olarak belirlenebilmektedir.
 • Bu kampanyaya katılan için ödemeniz gereken asgari katkı payı tutarı 130 TL olarak belirlenmiştir.

Bu kampanyadan faydalanabilmek için Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Müşterilerine Özel Türk Telekom Kampanyası

Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler Türk Telekom’un özel olarak sunmuş olduğu kampanyadan faydalanarak uygun fiyatlı paket seçeneğinden faydalanabilmektedirler. Yurtiçi her yöne 750 dakika, her yöne 750 SMS ve 500 GB cepten internet, Bunun yanı sıra Türk Telekom mobil hatlarla sınırsız konuşma tarifesine 12 Ay taahhüt vererek ayda yalnızca 25 TL’ye alabilirsiniz. Bu kampanyadan faydalanılabilmesi için büyük harflerle ziraat yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı yazarak 5555’e SMS göndermeniz yeterlidir. Göndermeniz gereken SMS örneği ‘ZIRAAT 12345678910’ şeklinde olmalıdır.

Ziraat Bankası emekli kredisi 2019 seçeneklerinden faydalanırken, banka tarafından size özel sunulan birçok avantajlı tekliften faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası emekliler için özel fırsatlar sunan bankaların arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Sunduğu fırsatlarla emekli müşterilerine uygun finansal destekler veren Ziraat Bankası, 2019 yılında faizsiz kredi seçeneği sunacağını da bildirilmiştir. Ne zaman başlayacağı henüz belli olmasa da emeklilere özel sunulan kampanyalar arasına faizsiz kredi seçeneğinin ekleneceği de düşünülmektedir.

Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

Emeklilik Aylığı Hesaplama

Emeklilere En Yüksek Promosyonu Veren Bankalar

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Merhabalar dul emekli maaşı almaktayım konut kredisi için 50.000 tl ye ihtiyacım var ziraat bankasına yatıyor maaşım geri ödemem ne kadar olur faizsiz faydalanabilir miyim ya da ne kadar faiz Ödemiş olurum

  1. Merhaba,

   Henüz faizsiz kredi imkanı yok ama 2019 için çok düşük faizli imkanlar sağlanması düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı