• 2019 Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

  Emekliler için faizsiz kredi verilmesi konusu uzun zamandır gündemi meşgul etmekte olup gelecek olan haberi tüm emekliler merakla beklemektedir. Emekli maaşının 10 katına kadar verileceği düşünülen kredileri, faizsiz olarak sağlanacaktır. Bunun yanı sıra emekliler için 3 maaş avans verileceği haberleri de verilmiştir.


  Emekliye faizsiz kredi haberleri sık sık gündeme gelse de henüz kesinleşmiş bir durum yoktur. Emekliler için faizsiz olarak verilecek olan kredi ile ilgili karar henüz alınmamıştır. Emekliye kredi faizsiz seçenekleri ile ilgili son dakika gelişmelerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Emekliye Faizsiz Kredi Verecek Olan Bankalar Hangileridir?

  Ülkemizde 12 milyonu aşan emekli sayısı her geçen gün artmaya devam ederken, ekonomide yaşanan çalkantılı dönem ve yükselen fiyatlar karşında emeklilerin çoğu hayatlarını idame ettirme konusunda sıkıntı yaşamaktadır. 2019 yılında emekli maaşlarına yapılan zamlar tatmin edici olsa da fiyatların artışı geçimi git gide daha da zorlaştırmaktadır.

  Bankaların kredi verirken dikkat ettiği kriterlerden biri olan yaş, emeklilerin kredi çekebilmesini çok daha zor hale getirmektedir. Bu durumlar düşünülerek, 2019 yılında emeklilerin kredi çekebilmesi adına bazı düzenlemelerin yapılacağı müjdesi gelmiştir. Emeklilere faizsiz kredi onaylandı mı merak ediyorsanız, henüz onaylanmadı. Fakat düzenlemelerle ilgili haberler ve müjdeler gelmeye devam ediyor.

  Devlet bankalara emekliler için faizsiz kredi seçeneği ile ilgili teklifler götürmeyi planlamakta olup son haberlere göre bu teklife sıcak bakan bankaların; Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank olduğu açıklanmıştır. Öncelikle kamu bankalarının dahil olduğu düzenlemede, özel bankalarında katılımlarının beklendiği açıklanmıştır. Şimdilik Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi 2019 haberleri gelirken, düzenlemeye uyacak diğer bankaların isimleri henüz açıklanmamıştır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Emeklilere 3 Maaş Avans Müjdesi

  Emekliler için yapılan düzenleme faizsiz kredi seçenekleri ile kalmayıp Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılacak olan bir anlaşmanın da düzenlemeye ekleneceği açıklanmıştır. SGK emekliye faizsiz kredi olarak müjdelenen düzenlemede; emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmeleri adına SGK’dan maaşlarının 3 katına kadar ön ödeme talep edebileceği şeklinde bir madde eklenmiştir. Kararın çıkması ve mecliste onaylanması beklenmektedir. Karar mecliste onaylandıktan sonra yürürlüğe girecektir.

  Yeni emekli olan ve maaşlarının bağlanmasını bekleyen kişiler için oluşturulan düzenlemeye sonrasında mevcut emeklilerde eklenmiştir. Yeni emeklilerin maaşları 90 içerisinde bağlanmaz ise yazılı dilekçe ile SGK il ya da ilçe müdürlüklerine başvuruda bulunarak, avans talep edilebilmesi şansı bulunmaktadır. Maaşının bağlanmasını beklerken maddi sıkıntı yaşayan yeni emekliler için oluşturulan sistemin, yeni düzenlemede mevcut emekliler için de uygulanması bekleniyor. Yeni düzenlemeler meclis tarafından kabul edilir ve açıklanır ise, ülkemizde yaşayan tüm emekliler, emekli maaşlarının 3 katına kadar avans çekebilme şansı elde edecekler

  Emekliye 3 Maaş Avans Düzenlemesinin Şartları Neler Olacak?

  Uzun yıllardan beri emeklilerin beklediği avans düzenlemesi için henüz kesinleşmiş bir haber gelmemiştir. Emekliler için yapılan avans düzenlemesinde, bu düzenlemeden faydalanabilecek emekliler uygun olması gereken şartlar açıklanmıştır. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Avans alınabilmesi için emeklinin kredi borcunun bulunmaması gerekmektedir.
  • Avans alınabilmesi için emeklinin maaşında herhangi bir sebeple kesinti olmaması gerekmektedir.
  • Avans olarak talep edilebilecek olan tutarın 3 maaşı geçmemesi gerekmektedir.
  • Avans olarak talep edilen tutarın vade süresi 36 ay geçmemelidir.
  • Çekilen avans için yapılacak olan geri ödemelerin, emeklinin maaşından yapılan kesintilerle sağlanacağının kabul edilmesi gerekmektedir.
  • Avans için başvuruların, Sosyal Güvenlik Kurumu il ya da ilçe müdürlüklerine şahsen ve dilekçe ile yapılması gerekmektedir.

  PTT’de Emekliye Faizsiz Kredi Seçeneği Var mı?

  Emekliye faizsiz kredi PTT tarafından verilmemektedir. PTT ve Vakıfbank ile yapılan anlaşama kapsamında emekliler için sağlanan bir ihtiyaç kredisi seçeneği bulunmaktadır. Emeklileri için faizsiz kredi düzenlemesinde PTT’nin yer alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor. Güncel olarak emeklilere uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunan PTT, bu krediye başvurulabilmesi için emekli maaşının PTT’den alınmasını şart koşmaktadır.

  PTT emekli ihtiyaç kredisine başvurular PTT şubelerinden yapılmakta olup başvuru formu doldurulması haricinde herhangi bir evrak talep edilmemektedir. PTT emeklilere özel ihtiyaç kredisi 36 aya varan vadelerle ve 20 bin TL’ye kadar alınabilmektedir. %2,50’den başlayan faiz oranlarıyla sunulan kredi için hiçbir evraka gerek kalmadan başvuruda bulunabilirsiniz.

  Emekliler İçin Uygun Faiz Oranlarıyla Kredi Seçenekleri Sunan Bankalar

  Emekliler için faizsiz kredi düzenlemesi henüz tamamlanmamış olsa da bazı bankalar emekliler için oldukça uygun koşullarda kredi seçenekleri sunmaktadır. Emekliler için maaşlarının 15 katına kadar kredi seçeneği sunulması, çoğu bankanın uyguladığı bir kampanyadır.

  Bankalar emeklilere kredi verirken hesaplamalarını, emekli maaşının yarısını geçmeyecek şekilde aylık taksitler şeklinde yapmaktadır. Bu kapsamda 3500 TL emekli maaşı bir kişinin çektiği kredinin aylık ödemesi 1750 TL’yi geçemez. Uygulanan faiz oranlarında ise değişimi etkileyen en büyük etkenlerden bir tanesi başvuru sahibi emeklinin yaşı olarak belirlenmektedir. Emekliler için özel kredi seçenekleri sunan bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Ziraat Bankası: Emeklilere özel olarak sunulan Emeklinin Artısı Kredi Paketi hem ihtiyaç hem de konut kredisini kapsamaktadır. İhtiyaç kredisine 100.000 bin TL’ye kadar başvuru yapılabilirken, konut kredisi için 5.000.000 TL’ye kadar başvuru yapılabilmektedir.

  Emeklilerin ihtiyaç kredisi başvurusunda 60 aya varan vadeler ile %1,17’den başlayan faiz oranı seçenekleri sunulmaktadır. Konut kredisinde ise 180 aya varan vade seçenekleri %1,09’den başlayan faiz oranlarıyla verilebilmektedir. Bu kredi seçeneklerinden faydalanılabilmesi için emekli maaşının Ziraat Bankası’ndan alınıyor olması gerekmektedir.

  • Halkbank: Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi adı altında sunulan emeklilere özel kredi seçeneğinde, 100 bin TL’ye kadar üst limit bulunmaktadır. 60 aya kadar vade seçeneği bulunan kredi için oldukça uygun faiz oranları sunulmaktadır. Başvuru için aralarında bir boşluk bulunacak şekilde; EMEKLI yazıp ardından T.C kimlik numaranız, ardından gelir bilginiz, ardından talep ettiğiniz kredi tutarını yazarak 3452’ye mesaj atabilirsiniz. Göndermeniz gereken SMS örneği ‘EMEKLİ 11223344551 2000 20000’ şeklinde olmalıdır.
  • Denizbank: Emekli maaşını Denizbank’tan alan emeklilere özel kredi seçeneği oldukça uygun faiz oranlarıyla sunulmaktadır. %1,51’den başlayan faiz oranlarıyla ve 60 aya varan vade seçenekleriyle kredinizi anında çekmeniz mümkün olmaktadır. Denizbank’ın emekli müşterilerine özel sunduğu kredi kampanyasında 55 bin TL’ye kadar başvuru yapılabilmektedir. Başvuru için Denizbank şubelerine gidebilirsiniz.
  • Türkiye İş Bankası: Belirli dönemlerde oldukça uygun faiz oranlarıyla ilgi çekici kredi kampanyaları sunan İş Bankası, 4 Mayıs 2018 ila 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında sunduğu kampanya ile dikkat çekmişti. Emeklilere özel sunulan kampanyada %1,52’den başlayan faiz oranları verilmişti. İş Bankası resmî web sitesi üzerinden takiplerinizi yaparak, bu tarz uygun kampanya seçeneklerini takip etmeniz mümkündür.
  • Şekerbank: Emeklilere özel sunulan kredi seçeneğinde 60 aya varan vade seçenekleri ve esnek geri ödeme koşulları sunulmaktadır. Emekliler Şekerbank’a 100 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları için başvurarak, uygun faiz oranlarından faydalanabilirler.

  PTT Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

  Memur Faizsiz Kredi Veren Bankalar

  PTT İhtiyaç Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?  tıkla sorunu sor

  2019 Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Mustafa öğüt dedi ki:

   Emekliye faizsiz kredi ne zaman verilecek bende almak istiyorum inşallah yakında verilir

  2. ENGİN dedi ki:

   KREDİ BORCU OLAN EMEKLİLER BU FAİZSİZ KREDİDEN YARARLANMSASI İÇİN BİR ÇALIŞMA VARMI

  3. mert dedi ki:

   1987 yılında sigortalı olarak işe başladım bana vadedilen 25 yıl 5000 iş günün den değil 2013 yılında 4676 gün ile engelli olarak emekli oldum aldığım emekli ücreti 1700 ytl o zamandan bu zamana 17 senedir hükümetimin başında olan hükümetim diyorum çünki orası halkın hükümeti onların değil ve kendi çıkarlarından başka hiç bir vatandaşının hakkını korumaya yönelik hiç bir çalışma yapmayan hiç himseye hakkımı helal etmiyorum 700ytl kira veriyorum aldığım komik emekli maaşımla 2013 yılından sonra hep çalıştım sağlık sorunlarım varken bile işe gitmekten bir gün vazgeçmedim utanın ey hükümetimin başında olan reziller utanın vicdansızlar bu insanlar bunu haketmiyor yazıklar olsun sizlere intibak istiyoruz 2000 sonrası emekliler adına vermezseniz siz bilirsiniz parti peşinde koşan yav…lara yalamalara söylüyorum sizinde allah belanızı versin inşallah

  4. TİKO41 dedi ki:

   Emekliye maaşın 10 katı faizsiz kredi sözü 2019 hangi ayda Ocak ayında mı verilecek.

  5. Mustafa dedi ki:

   Hala verimeyecek mi bu avans kim çıkardı bu faizsiz krediyi hükümetin haberi yokmu neden ilğililere ulaşılmıyor. Yoksa ortaya atıp herkesle dalgamı geçiliyor

  6. OSMAN KAYA dedi ki:

   Emekliye maaşın 10 katı faizsiz kredi sözü 2019 hangi ayda Ocak ayında mı verilecek.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    2018 eylem planında mevcuttu Ancak son oluşan piyasa koşullarından sonra ertelendi. Seçimden sonra görüşüleceğini düşünüyoruz.

   2. Ramazan dedi ki:

    ne hikmetse piyasa koşullarında önce emekliye darbe vuruluyor ama nedense işverene esnafa bol keseden yok nefes kredisi yok kgf kredisi adı altında faizsiz bir sürü kredi verilyor ama iş emekliye gelince hava gazı. niye çünkü emekli alacağı krediyi hemen harcayacak pazara yansıyacak ama işverenler yeni ev araba alma veya değiştirme derdinde pazara maalesef yansımıyor. Allah’tan seçim geliyor, elbet hesap günü gelecek.

  7. Turan dedi ki:

   hocam sitenizdeki yazıları kopyalıyorlar.

   1. Yonetici dedi ki:

    Öncelikle geri bildirimizin için teşekkür ediyorum. Gün içerisinde yazılarımızı alıp yayınlayan çok site oluyor. Gerekli şikayetlerimizi yapıyoruz.

    Tekrardan teşekkürler.

  Sorunuzu Yazın