• Emekliye Faizsiz Kredi Kampanyaları

  İnsanlar uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli olmakta ve bu süreçte rahat etmek istemektedir. Emekli maaşını alarak kendine ve sevdiklerine zaman ayırmak insanların en büyük hayallerinden olsa da durum farklı şekilde gelişebilmektedir. Emekli olmak özellikle belli bir yaşın üstündeki kişilerin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Fakat insanlar çalışırken düşük prim yatırdıklarından dolayı genellikle düşük emekli maaşı almakta bu da emekli olan kişilerin hayallerinden uzak kalmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı devlet yetkilileri emeklilerin daha rahat etmesi için farklı çalışmalar yapmakta ve bunları kamuoyu ile paylaşmaktadır. Emekliye faizsiz kredi kampanyaları ya da promosyon farklı yollar ile emeklilerin biraz daha rahat etmeleri amaçlanmaktadır.


  Emekliye faizsiz kredi kampanyaları ile farklı seçenekler gündeme gelmekte ve bu yollarla emeklilere imkanlar oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bazı özel ve kamu bankaları emeklilere özel farklı kampanyalar düzenlemektedir. Bunun dışında kısa bir süre önce de promosyon çalışmaları tamamlanarak emeklilere ekstra bir gelir oluşturulmuştur. Promosyon ile birlikte bazı özel bankalar da farklı kampanyalar düzenlemiş ve maaşlarını bu bankalara taşınması koşulu ile emeklilere küçük altın ya da promosyondan dışında ekstra ücret ödenmesi şeklinde kampanyalar düzenlenmiştir. Emekliler bu seçenekleri değerlendirmiş ve kendileri için uygun olanları seçmiştir. Bazı emekliler özel bankaları tercih ederken bazıları ise kamu bankaları ya da PTT üzerinden maaş almaya karar vermiştir.

  Emekliye Faizsiz Kredi Kampanyaları ve Maaşın 3 Katı Kadar Avans

  Emekliye faizsiz kredi kampanyaları kapsamında emekliler için farklı seçenekler oluşturulmak için düzenlemeler yapılmaktadır. Bu düzenlemeler kapsamında emeklilere maaşlarının 3 katı kadar avans verilmesi gündemdedir. Emeklilere verilecek bu avans maaş aldıkları bankadan ödenmesi planlanmakta ve daha sonra emeklilerin bu avansı taksitler halinde ödemesi planlanmaktadır. Bu avanslar için düşünülen vade sayısı ile 12 ile 36 arasında değişmekte ve emekliler kendi durumlarına göre bu aradaki vadelerden herhangi birini tercih etmektedir. Bu avansı kullanan emeklilerden geri ödemenin otomatik olarak alınması ağırlık kazanan görüşlerden birisidir. Böylelikle emeklilerin maaşları yatmadan hemen önce ödenmesi gereken avansın taksiti otomatik olarak tahsil edilmekte ve geriye kalan tutar emekliye ödenmektedir. Böylece hem avansın ödenmesinde herhangi bir gecikme ya da aksama yaşanmayacak hem de emekliler tekrar ücret ödemekle ilgilenmek zorunda kalmayacaktır.

  Emekliye faizsiz kredi kampanyaları kapsamında düşünülen 3 maaşlık avans doğrudan kredi gibi düşünülmemektir. Bu avansın verilmesi konusunda bankalarla yapılan görüşmeler genellikle kamu bankalarında yoğunlaşmaktadır. Nihayetinde bu uygulama ile bankalar da kazanmak istemekte fakat söz konusu emekliler olunca sıkı pazarlıklar yapılmaktadır. Verilecek olan bu avanstan masraf adı altında herhangi bir ücret alınmaması için bankalarla yapılan görüşmeler olumlu geçmekte ve yakın zamanda bununla ilgili açıklamalar beklenmektedir. Böylece emekliler maaşlarının 3 katı kadar parayı istedikleri zaman kullanabilecek ve bunu da uzun vadede hiç masraf olmadan faizsiz şekilde ödeyebilecektir.

  Emekliye Faizsiz Kredi Kampanyaları ve Maaşların 10 Katı Kadar Faizsiz Kredi

  Emekliye faizsiz kredi kampanyaları arasından 3 aylık avans dışında da farklı seçenekler bulunmaktadır. Buna göre emekliler için düşünülen bir başka gelir ise kredi yoluyla sağlanacaktır. Bu çalışmaya göre ise emeklilere maaşlarının 10 katı kadar kredi verilmesi planlanmaktadır. Şuanda tüm bankalar emeklilere bu şekilde kredi vermekte fakat bu yeni düzenlemenin hayata geçmesi ile bu kredi %0 faiz oranına sahip yani faizsiz olacaktır. Bunun için özel ve kamu bankları ile görüşmeler yapılmaktadır. Emeklilere verilecek olan kredinin geri ödenmesi konusunda çeşitli vade seçenekleri üzerinde durulmaktadır. Bu seçenekler belirlenirken emeklilerin maaşlarında geriye kalan miktarlar dikkate alınmakta ve kalan para ile 1 ayı geçirip geçiremeyecekleri hususu üzerinde durulmaktadır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Emekliye faizsiz kredi kampanyaları kapsamında maaşlarının 10 katı kadar kredi verilmesi ve bunun uzun vadede ödenmesi planlandığı için özel bankalar bu duruma sıcak bakmamaktadır. Bundan dolayı görüşmeler kamu bankları ile gerçekleştirilmektedir. Emekliler için alınan kredi kadar ödenecek olan aylık tutar da çok önemlidir. Çünkü kredinin taksitinin fazla olması durumunda emekli maaşının büyük bölümü kredi borcunu ödemek için kullanılacak böylece emekliler ay sonu getirmek için tekrar borç almak zorunda kalacaklar ki bu durum içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir. Bundan dolayı kredinin en az 48 ay gibi bir sürede ödenmesi üzerinde durulmakta ve bankalar ile bu konu hakkında görüşmeler yapılmaktadır.

  Emekliye faizsiz kredi kampanyaları kapsamında emeklilere verilmesi planlanan kredi ile ilgili geri ödeme süresi ile ilgili çalışmalarda farklı görüşlerde ortaya çıkmaktadır. Buna göre emekliler maaşlarının 10 katına kadar kredi verilmesi planlanmakla beraber bu miktarın tavan olarak belirlendiği belirtilmektedir. Yani emekliler daha az kredi de kullanabilmekte ki böylece geri ödeme konusunda vade daha az problem olmaktadır. Burada üzerinde durulan en önemli husus kredi için maaştan ödenecek olan miktardan sonra emeklilere kalan miktarla ay sonuna kadar nasıl geçinebilecekleri ya da bu paranın yetip yetmeyeceği gibi konulardır. Bununla ilgili çalışmalar özenle gerçekleştirilmektedir.

  Emekliye faizsiz kredi kampanyaları ile emeklilere verilecek olan kredinin geri ödemesi için yine otomatik ödeme sistemi düşünülmektedir. Yani kredi kullanacak olan emeklilerin maaşların kredi ödemesi otomatik olarak tahsil edilecek ve geriye kalan miktar emekliler ödenecektir.  tıkla sorunu sor

  Emekliye Faizsiz Kredi Kampanyaları İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın