• EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA


  Emeklilik yaşı hesaplama konusunun hesaplama motorlarıyla nasıl gerçekleşeceğini açıklayacağımız bu yazımızda “ne zaman emekli olurum?” sorunuzun cevabını kolaylıkla bulabilirsiniz.


  SGK Emeklilik Yaşı Hesaplama

  SGK’yı üç ana başlık altında inceleyebiliriz.

  4A Emeklilik Yaşı Hesaplama

  4A emeklilik yaşı hesaplama işlemini yapabilmeniz için bu yazımızda bulunan adımları teker teker uygulamanız yeterli olacaktır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  • 4A emekli yaşı hesaplamak için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan linki tıklayınız.
  • Açılan sayfada sizden cinsiyet, doğum tarihi (ay,yıl ve gün olarak), hizmete başlama tarihiniz gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgilerinizi doğru bir şekilde giriniz.
  • “Mevcut Bilgiler” kısmına SSK gün sorgulama işleminden elde edeceğiniz prim ödeme gün sayınızı ve 3600 günün dolduğu tarihi giriniz.
  • Diğer bilgilerinizi varsa doldurunuz, yoksa doldurmak zorunda değilsiniz.
  • “Malüliyetiniz Var Mı?” ve “Erken Yaşlanma Var Mı?” sorularına, cevabınıza göre “EVET” ya da “HAYIR” bilgilerinden birini seçiniz.
  • “GÖNDER” butonuna tıklayınız.
  • Karşınıza emekli olacağınız tarih gelecektir. Emeklilik yaşı hesaplama işleminizi buradaki tarihi baz alarak gerçekleştirebilirsiniz.

  4A Emeklilik Yaşı Hesaplama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  sgk hizmet dökümü

  Emeklilik Hesaplama

  4B Emeklilik Yaşı Hesaplama

  4B emeklilik yaşı hesaplama işlemlerinizi aşağıda anlatılan bilgiler doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz.

  • 4B emeklilik hesabı için lütfen aşağıda verilen linki tıklayınız.
  • Açılan sayfada emeklilik türü, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinizi giriniz.
  • Altında yer alan seçeneklerden ise size uygun olanı tıklayınız.
  • “TAMAM” butonuna tıkladığınızda karşınıza 4B emeklilik tarih bilgileriniz gelecektir.

  4B Emeklilik Yaşı Hesaplamak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  4C Emeklilik Yaşı Hesaplama

  4C emeklilik yaşı hesaplama işleminiz için aşağıda verilen adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • 4C emekli yaşı hesaplaması için öncelikli olarak yazımızın sonunda verilen linki tıklayınız.
  • Açılan sayfada doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz.
  • Her yaptığınız hizmet için başlama ve bitiş tarihini giriniz. Burada ilk başlama ve bitiş tarihiniz 4C’ye devredilen, ikinci başlama ve bitiş tarihiniz 4B’ye devredilen ve üçüncü başlama ve bitiş tarihiniz 4A’ya devredilen bilgileriniz olmalıdır. Bunlar bilgilerinizi gireceğiniz kutucukların yanında da yazmaktadır. Buradan bilgi eklemelerinizi yapabilirsiniz.
  • Tüm bilgilerinizi doldurduğunuzda karşınıza 4C emekli yaşı hesaplamak için kullanacağınız tarihler gelecektir.

  4C Emeklilik Yaşı Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ

  Emeklilik İkramiyesi Hesaplama

  Emeklilik ikramiyesi hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilmek için öncelikle aşağıda yer alan linke tıklamanız gerekiyor. Bu linke tıklamanızın ardından karşınıza şöyle bir ekran gelecektir. Burada doldurmanız gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bölüm üzerinde Emekli Sandığı emeklilik hesaplama işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca emeklilik maaşı hesaplama ve emekli ikramiyesi hesaplama işlemlerini bu robot sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

  Emeklilik İkramiye hesaplama ve emeklilik maaş hesaplama işlemleri için derecenizi, kademenizi, ek göstergenizi, görev tazminat göstergenizi, temsilinizi ve makamınızı, hizmet yılını, hizmet ayını, kıdem yılını, ikramiye yılını, aylık tarihini, pay ve paydayı ve kademe tazminat ek göstergenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken şeyler üç madde şeklinde sıralanmıştır.

  1. Emeklilik ikramiye hesaplama ve emeklilik maaş hesaplama işlemlerinin yapılabilmesi için, en az, aylık tarihi, kademe ve derece bölümlerinin doldurulması gerekir.
  2. Makam temsil görev tazminat göstergesi olan kişiler makam+görev tazminat göstergesi+temsil bölümünü doldurmalıdır.
  3. Emeklilik maaş hesaplama ve emeklilik ikramiye hesaplamaları sadece girilmiş olan bilgiler baz alınarak yapılacaktır. Resmiyet arz etmemekle birlikte sadece bilgi amacı gütmektedir.

  SGK 4C İkramiye ve Maaş Hesaplama Robotu İçin TIKLAYINIZ!

  Emeklilik Yaşı Tablosu

  Emeklilik yaşı tablosu denildiği zaman ortaya birçok farklı tablo çıkmaktadır. Şimdi hep beraber emeklilik yaşı tablosu detaylarına bir göz atacağız.

  Erkek çalışanlar için Bağ-kur emeklilik yaşı tablosuna bakacak olursak 9.000 prim gününü doldurmaları gerektiğini ve ancak bu şekilde emekli olabileceklerini görürüz.

  Bahsi geçen bilgilere yukarıdaki tablo aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Bağ-kur emeklilik yaşı tablosu hususunda belirli tarihler arasında emekli olma durumu olan kişiler aşağıda yer alan görsele bakabilirler.

  Bununla birlikte erkekler için Bağ-kur 5.400 günden emeklilik yaş tablosu şu şekildedir.

  Bir diğer yandan Bağ-kur kadınlar için emeklilik yaş tablosuna bakacak olursak ilk olarak Bağ-kur 7.200 günden primini doldurmuş olan kadın çalışanların emeklilik yaş tablosunu görürüz.

  Bununla birlikte 9.000 prim günü şartını doldurmuş olan kadınlar için Bağ-kur emeklilik yaş tablosu belirli tarihler arasında şu şekilde olacaktır.

  Bağ-kur emeklilik yaş tablosu konusunda son olarak kadınlar için 5.400 prim günü tablosu için aşağıda yer alan görseli inceleyebilirsiniz.

  Bir başka emeklilik yaş tablosuna göz atacak olursak, erkekler için SSK emeklilik yaş tablosunu aşağıda yer alan görselde görmemiz mümkündür.

  Kadınlar için emeklilik yaş tablosuna bakmak isteyen kişilerin ise aşağıda yer alan görsele bakası gerekmektedir.  tıkla sorunu sor

  EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.