• EMEKLİLİK TAZMİNATI HESAPLAMA

  Bu yazımızda sizlere emeklilik tazminatı hesaplama işleminiz hakkında bilgiler vereceğiz. Emeklilik tazminatı alabilmeniz için bazı şartlar ve yerine getirmekle yükümlü olduğunuz durumlar vardır. Emeklilik hakkının elde edilmesiyle birlikte veya gereken sigortalılık süresi ve prim gününün doldurulmuş olmasıyla emeklilik tazminat hesaplama işleminiz için şartları sağlamış olmaktasınız.


  Yazımızda sizlere verecek olduğumuz bilgiler yardımıyla Emekli Sandığına mensup kişiler içinde emeklilik tazminatı hesaplama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

  Emeklilik Tazminatı Hesaplama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

  Emeklilik tazminatı hesaplama işleminiz için, sigortalı olarak çalışmakta olduğunuz işinizi başlama tarihinden itibaren, hizmet vermiş olduğunuz her yıl için tazminat alma hakkına sahipsinizdir. İşveren ise bu kişilere 30 günlük brüt ücret tutarında tazminat ödemek zorundadırlar.

  Giydirilmiş brüt ücret olarak bahsetmiş olduğumuz ise, kişinin almış olduğu maaşa ilaveten ikramiye, yemek, yol ücretleri gibi ek masrafların eklenmesiyle oluşmuş olan bir ücrettir.

  Emeklilik tazminatı hesaplama işleminizi yapabilmeniz için ise;

  Sponsorlu Bağlantılar


  • İşe başlama tarihiniz
  • İşten ayrılma tarihiniz
  • Aylık almış olduğunuz brüt maaşınız,
  • Almış olduğunuz ek ücretler ve ikramiye bilgileriniz. Bu bilgilerinizle birlikte emeklilik tazminatı hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

  Emeklilik tazminatı hesaplaması işlemi yapılırken yalnızca damga vergisi demiş olduğumuz bir ücret kesintisi yapılmaktadır. Bu kesinti haricinde, emeklilik tazminat hesaplama işleminizi gerçekleştirmek için belirlenmiş bir tavan ücret bulunmaktadır. Bu tavan miktarı her yıl devlet tarafından belirlenmektedir. 2014 yılının emeklilik tazminatı tavan miktarı ise 3.438,22 TL olarak belirlenmiştir. Bu sizlere vermiş olduğumuz bilgilerle emeklilik tazminatı hesaplama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.  tıkla sorunu sor

  EMEKLİLİK TAZMİNATI HESAPLAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. türkan dedi ki:

   1989yılındaçalıştım 280günlük sigortam var işyerimden tartışarak çıkarıldım herhangi bir hak talep edebilirmiyim

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    1 yıldan az çalıştığınız için tazminat alma hakkınız bulunmuyor.

  Sorunuzu Yazın