Emeklilik

EMEKLİLİK TARİHİ ÖĞRENME

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışmakta olan her bireyin hayali emekli olabilmektir. Kişiler gereken şartları yerine getirdiği takdirde emekli olabilmektedir. Bu aşamada en merak edilen konuların başında ise emeklilik tarihi öğrenme işleminin nasıl yapıldığı gelmektedir. Emekli tarihi öğrenme işleminizi ise SGK’nın bizlere sunmuş olduğu imkanlar sayesinde internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik tarihi öğrenme işleminizi bağlı olduğunuz SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığına göre ayrı ayrı yapmanız gerekmektedir. Emeklilik tarihi öğrenme işleminizi nasıl yapmanız gerektiğini ise yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler sayesinde rahatlıkla yapabilirsiniz.


SSK’lılar İçin Emeklilik Tarihi Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK’lı olan vatandaşlarımızın, diğer bir adıyla 4A için emeklilik tarihi öğrenme işlemini yapabilmeleri için yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklamaları gerekmektedir. Sonrasında ise açılan sayfa üzerinden ilk olarak cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, hizmete başlama tarihinizi, malüliyet ve erken yaşlanma durumunuzu girmeniz gerekmektedir. Sonrasında, SSK prim gün sayısını, diğer sandıklara ait gün sayınızı giriniz. Bu bilgi girişlerinizden sonra emekli tarihi öğrenme işleminiz için sisteme giriş yapabilir ve konuyla alakalı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

SSK Emeklilik Tarihi Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR’lular İçin Emeklilik Tarihi Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

4B yani BAĞ-KUR’lu olan vatandaşlarımızın emeklilik tarihi öğrenme işlemlerini yapabilmeleri için, yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamaları gerekmektedir.  Sonrasında açılan SGK ekranı üzerinden öncelikle, emeklilik türünüzü, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi girmeniz gerekmektedir. Eğer maluliyet durumunuzu, varsa derecesini, erken yaşlanma durumunuzu ve bakıma muhtaç çocuğunuzun olup olmama gibi özel durum bilgileriniz mevcutsa bunları da girmelisiniz. En son olarak da yurtdışı borçlanması ile emekli olmak isteyip istememe durumunuzu ilgili yeri işaretleyerek belirtmeniz gerekmektedir. Bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra sisteme giriş yapabilir ve emeklilik tarihi öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

BAĞ-KUR İçin Emeklilik Tarihi Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı İçin Emeklilik Tarihi Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

4C olarak anılmaya başlanan Emekli Sandığına mensup vatandaşlarımızın emeklilik tarihi öğrenme işlemleri için yapması gereken ise, ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantıya tıklamalarıdır. Sonrasında açılan sayfa üzerinde,  doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girmeniz gerekmektedir. işleminizi takiben 4C hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini girmelisiniz. Son olarak eğer varsa 4C dışındaki hizmetlerinizi de giriniz. Tüm bu işlemlerinizden sonra emeklilik tarihi öğrenme işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı İçin Emeklilik Tarihi Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

5 Yorum

    1. Merhaba,

      E devletten veya İkametgahınızın bağlı bulunduğu kuruma başvur yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu