• EMEKLİLİK MAAŞI ÖĞRENME

  Gelişen internet ağıyla ve internet kullanımının gün geçtikçe artmasıyla birçok işlemimizi online olarak yapabilme şansına sahibiz. İnternet üzerinden emeklilik konuları dahilinde de birçok işlemi halledebiliyoruz. Bu işlemlerden biri ise emeklilik maaşı öğrenme işlemidir. Emeklilik maaşını öğrenme işleminizi sayesinden ne kadar maaşınızı yattığını, ne zaman yattığını veya ne zaman yatacağını kontrol edebilirsiniz.


  Bu yazımızda sizlere emeklilik maaşını öğrenme işleminizi nasıl gerçekleştirmeniz gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Emeklilik maaşını öğrenme işleminizi tek bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bağlı olduğunuz SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kurumlara göre işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Emeklilik maaşını öğrenme işlemi kısa bir süre önceye kadar Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak istenen bilgilerin girilmesi ile gerçekleşmekteydi. Fakat artık E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte işlemlerinizi şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Uzun süredir hizmet veren ve hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapmanız için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Emeklilik maaşı öğrenme işleminizi gerçekleştirerek emekliliğiniz ile ilgili gerekli bilgilerinin detaylarını erişebilirsiniz. Yazımızın devamında sorgulama işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusundaki bilgileri siz değerli okurlarımızın ile paylaşacağız.

  E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Maaşı Öğrenme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

  E-Devlet sistemi üzerinden yapacak işlem için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerine yapacak olduğunuz başvuru ile öğrenebilirsiniz. Bu başvuru için kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti vermeniz yeterli olacaktır. E-devlet şifrenizi aldıktan sonra emeklilik maaşını öğrenme işleminiz için yazımızın sonunda bulunan ve bağlı olduğunuz kuruma göre bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

  • Açılan sayfa üzerinden ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız.
  • Sonrasında TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Bu işlemlerinizden sonra emeklilik maaşını öğrenme işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

  E-Devlet Şifresi İle SSK (4A) Emeklilik Maaşı Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR (4B) Emeklilik Maaşı Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı (4C ) Emeklilik Maaşı Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  EMEKLİLİK MAAŞI ÖĞRENME İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. yaşar hocaoğlu dedi ki:

   maaş bodrom un dökümanını
   istiyorum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Çalıştığınız iş yeri personel briminden alabilirsiniz.

  2. Nail dedi ki:

   Maaş bodromu görmek istiyorum ama e-devlette bodronuz bulunmamaktadır diyo nasıl bir yol izlemeliyim.
   Teşekkürler.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın