• EMEKLİLİK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

  Sigortalı olarak belirli bir kurum çatısı altında çalışan bireyler, emekli olabilmeleri için gereken bazı koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu koşullar gereken yaşı doldurmanız, belirlenen süre kadar hizmet vermiş olmanız ve prim ödemeleridir diyebiliriz. Bu koşullar sağlandıktan sonra bireyler emeklilik için başvuruda bulunabilirler. Emeklilik başvurusunda bulunulabilmesi için bireylerin emeklilik için gerekli evrakları temin etmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere emeklilik için gerekli evraklar hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın devamında verecek olduğumuz bilgiler sayesinde emeklilik için gerekli evraklarınızı tamamlayabilir ve emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz.


  Emeklilik İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  Emeklilik için gerekli evraklar şunlardır;

  • Emeklilik Belgesi. Alacak olduğunuz emeklilik belgenizin sağ üst köşesinde fotoğrafınızın olması ve belgenizin mühürlenmiş olması gerekmektedir.
  • Emeklilik için gerekli evraklar kapsamında 3 vesikalık fotoğrafınızın olması gerekmektedir.
  • Maaş ve emekli ikramiyesini alacak olduğu banka şubesini belirten bir dilekçenizi olması gerekmektedir.
  • Vukuatlı nüfus cüzdanı örneği.
  • Erkekler için askerliğini yapmış olduğunu gösteren belge. Eğer birey askerlik hizmetini borçlanma ile yaptıysa, bu konuyla ilgli belgesini ve ödeme çizelgesini gösteren belgenin olması gerekmektedir.
  • Kişinin memuriyete başladığı tarihte mezun olmuş olduğu okul ve mezun olduğu okula ait olan tasdikli diploma belgeleri.
  • Bireyin sigortalı olarak çalıştığı süre içerisinde vermiş olduğu hizmet ve memuriyet hizmetleri birleştirilmiş ise konuyla ilgili belgenin olması ve oluşan kesenek farklarının ödendiğine dair kanıt niteliğinde olan dekont bilgileri
  • Ve son olarak, ikametgah belgesi ve kurum kimliği belgeleri emeklilik için gerekli evraklar listesinde yer almaktadır.

  Vermiş olduğumuz bu maddelerdeki belgeler emeklilik için gerekli evraklardır, bunları temin ettikten sonra emeklilik için başvuruda bulunabilirsiniz.  tıkla sorunu sor

  EMEKLİLİK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın