Emeklilik

EMEKLİLİK HİZMET DÖKÜMÜ

Online olarak işlem yapabilme imkanı arttığından bu yana artık kurum ve kuruluşlarda sıra gelmesini beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Online olarak yapılan işlemler oldukça artmıştır ve bunlardan biri de emeklilik hizmet dökümü alma işlemidir. Bu yazımızda sizlere emekli hizmet dökümü alma işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Bu işlem ile birlikte emekliliğiniz için gereken doldurulan gün sayınız, adınıza ödenen prim miktarı gibi şartlar ile ilgili detaylı bilgileri bulunduran belgeyi temin edebilirsiniz. Bu hizmet eskiden Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi sayesinde verilmekteydi. Fakat kısa bir süre önce E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte daha önceden de online hizmet sunulan E-Devlet sistemi üzerinden bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik hizmet dökümünün de içinde bulunduğu bu sistemi üzerinden işlem yapabilmeniz için E-Devlet şifresini temin etmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifresini ve işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.


E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Hizmet Dökümü İşlemini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet sistemi üzerinden emekli hizmet dökümü işleminizi gerçekleştirebilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifrenizi bilmiyor iseniz, herhangi bir PTT şubesine giderek, kimlik bilgilerinizle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifre öğrenmesi için 2 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu işlemlerinden sonra E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz.

  • Emekli hizmet dökümü işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adreslerinden bağlı olduğunuz SSK yani 4A, BAĞ-KUR 4B veya Emekli Sandığı 4C gibi kurumlardan birine tıklamanız gerekmektedir.
  • Açılan ekran üzerinden ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.
  • Sonrasında TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Sisteme giriş yaparak emekli hizmet dökümü işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK (4A) Emeklilik Hizmet Dökümü İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR (4B) Emeklilik Hizmet Dökümü İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı (4C) Emeklilik Hizmet Dökümü İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu