EMEKLİLİK DİLEKÇESİ SORGULAMA | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • EMEKLİLİK DİLEKÇESİ SORGULAMA  SGK İŞYERİ NO SORGULAMA

  Çalışmakta olan bireylerin belli bir kurum üzerinden emekli olabilmeleri için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Emekli olabilmeniz için gereken şartlar belirli bir hizmet süresini doldurmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra belirli bir yaşı doldurmanı ve belirli bir prim ödemesi yapmanız gerekmektedir. Bu koşulları sağladığınız takdirde emeklilik için başvuruda bulunabilirsiniz. Yapacak olduğunuz başvurunuzu Sosyal Güvenlik Kurumu’na göndermeniz gerekmektedir. Gönderme işleminizden sonra ise SGK’nın bizlere sunmuş olduğu online imkanlar sayesinde emeklilik dilekçesi sorgulama işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Yapacak olduğunuz emeklilik dilekçesi sorgulama işlemi sayesinde bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler sayesinde emeklilik dilekçe sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

  Emeklilik Dilekçesi Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

  Emeklilik dilekçesi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan SGK ekranı üzerinden;;

  • TC kimlik numaranızı giriniz.
  • Kayıt yılı bilgisini giriniz.
  • ‘Evrak ara’ butonuna tıklayınız.

  Bu gerçekleştireceğiniz basit işlemlerden sonra emeklilik dilekçesi sorgulama işleminizi yapabilir ve konuyla ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Emeklilik Dilekçesi Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  EMEKLİLİK DİLEKÇESİ SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ahmet dedi ki:

   1 haziranda emeklilik dilekcemi verdim bir sonuc alamdım

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    İşlemler birkaç ay sürebilir.

  2. fatih dedi ki:

   30.04.2015 tarihinde izmirde dilekçe verdik. birkaç hafta sonra bazı günlerin eksik çıkmış diyerek 650 tl para yatırmamızı istediler. bankaya yatırıp dekontu onlara götürdük. halen bir sonuç yok. geçen hafta sigortaya gittim. henüz belli değil. muğlaya yazı yazılmış ondan uzamıştır ay sonu tekrar gel dedi.
   bu kadar uzun sürmesi normal mi?

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Bu tür işlemler maalesef uzun sürebiliyor.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.