• EMEKLİLİK DİLEKÇESİ SORGULAMA


  SGK İŞYERİ NO SORGULAMA

  Çalışmakta olan bireylerin belli bir kurum üzerinden emekli olabilmeleri için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Emekli olabilmeniz için gereken şartlar belirli bir hizmet süresini doldurmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra belirli bir yaşı doldurmanı ve belirli bir prim ödemesi yapmanız gerekmektedir. Bu koşulları sağladığınız takdirde emeklilik için başvuruda bulunabilirsiniz. Yapacak olduğunuz başvurunuzu Sosyal Güvenlik Kurumu’na göndermeniz gerekmektedir. Gönderme işleminizden sonra ise SGK’nın bizlere sunmuş olduğu online imkanlar sayesinde emeklilik dilekçesi sorgulama işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Yapacak olduğunuz emeklilik dilekçesi sorgulama işlemi sayesinde bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler sayesinde emeklilik dilekçe sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

  Emeklilik Dilekçesi Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

  Emeklilik dilekçesi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan SGK ekranı üzerinden;;

  • TC kimlik numaranızı giriniz.
  • Kayıt yılı bilgisini giriniz.
  • ‘Evrak ara’ butonuna tıklayınız.

  Bu gerçekleştireceğiniz basit işlemlerden sonra emeklilik dilekçesi sorgulama işleminizi yapabilir ve konuyla ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Emeklilik Dilekçesi Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  EMEKLİLİK DİLEKÇESİ SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ali dedi ki:

   size bir sorum olacak sgkda dosya kaybolurmu veya baska bir sey dilekçe vereli 7 ay oldu kadıköy sgk

  2. ali dedi ki:

   teşekkür ederim yanlız ben dilekçeyi vereli 6 ay doldu edevletten ve kendilerine sorduğumda 3 aydır imzayı bekliyor

  3. ali dedi ki:

   26.06.2017 tarihinde e evletten dilekçemi verdim 7.aya girdi sonuç açıklanmadı sgk ya sorunca sürekli bu alıcaksın diye 3 aydır oyalıyorlar acaba kaç ayda sonuçlanır veya ne yapmalıyım

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Ali Bey merhaba,

    Emeklilik maaşınız hak ettiğiniz tarihten itibaren işliyor. Ancak emeklilik işlemleri maksimum 60-90 gün içinde sonuçlanmaktadır. E devletten kontrol edebiliyorsanız. Başvurunuzun adımlarını görebilirsiniz. Eğer şifreniz yok ise ptt den alın. Bir yakınınızdan yardım alarak emeklilik başvuru sorgulama adımından kontrol edebilirsiniz.

  4. Mustafa Yılmaz dedi ki:

   Emeklilik dilekçesini verdikten sonra sağlık hizmetinden ne zaman yararlanabilecegim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Mustafa Bey merhaba,

    Dilekçe verdikten sonra maaşını 45-60 gün içinde bağlanarak emekli statüsüne geçiyorsunuz. Bu süre zarfında zaten 100 gün daha sağlık hizmetinden yararlanma hakkınız var. Bu nedenle sağlıktan yararlanma sıkıntınız olmaz.

    1. Mustafa Yılmaz dedi ki:

     Tahsis talep ve beyan taahhüt belgesini verdiğim halde Genel Sağlık Sigortası açılmış. 90 tl borcum görünüyor. Sağlıktan yararlanamıyorum. Normal mi?

  5. osman yavuz akman dedi ki:

   evrak varide numarası ve 14.12 2016 varı de tarihi ile sisteme kaydedildi. 40 gün geçmesine rağmen bir sonuç bilgisi gelmemiştir.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Lütfen T.C. Kimlik numaranız ile EVRAK ARAMA SAYFASI na giderek arama yapınız.
    AYRICA diğer sorularınız için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  6. fatih dedi ki:

   30.04.2015 tarihinde izmirde dilekçe verdik. birkaç hafta sonra bazı günlerin eksik çıkmış diyerek 650 tl para yatırmamızı istediler. bankaya yatırıp dekontu onlara götürdük. halen bir sonuç yok. geçen hafta sigortaya gittim. henüz belli değil. muğlaya yazı yazılmış ondan uzamıştır ay sonu tekrar gel dedi.
   bu kadar uzun sürmesi normal mi?

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Bu tür işlemler maalesef uzun sürebiliyor.

  7. ahmet dedi ki:

   1 haziranda emeklilik dilekcemi verdim bir sonuc alamdım

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    İşlemler birkaç ay sürebilir.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.