• Emeklilik Başvurusu Sorgulama


  Emeklilik Başvurusu Sorgulama

  Emeklilik, kişilerin çalışma hayatları boyunca hayallerini kurduğu çalışma süreleri bitince emeklerinin karşılıklarını alacakları bir dönemdir. Emeklilik dönemine kadar yapılan düzenlemeler ile o dönemin şartlarına göre emeklilik durumu belirlenir. Belirli bir gün sayısına ulaşmak, belirli bir yaşı doldurmak ve belirli bir prim gününe ulaşmak gibi şartları bulunan bir durumdur. Bu şartların bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir. Özellikle adınıza yatan primlerin takibi önemlidir. Yatılmaması durumunda emekli olamazsınız. Ayrıca adınıza yatırılan primler emekli aylığının miktarının belirlenmesinde önemli rol oynar. Belirttiğimiz şartların sağlanmaması durumunda emeklilik başvurusu yapılamaz. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan kişiler emeklilik şartlarını gerçekleştirdikten sonra başvuruda bulunabilirler. Emeklilik başvurusu için gerekli olan evrakları SGK’ya teslim ederek başvuru işlemlerini başlatmış olurlar. Başvuru işlemlerini takibi önemli olup Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağladığı online hizmet sayesinde internet üzerinden emeklilik başvurusu sorgulama işlemi sayesinde birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilir. SGK resmi sitesi üzerinden yapacağınız emeklilik başvurusu sorgulama işlemi için gerekli bazı bilgileri girmeniz gerekir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girerek sorgulamanızı tamamlamış olursunuz. Bu işlem ile başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgileri bulabilirsiniz. Yazımızın devamında emeklilik başvurusu sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.


  Emeklilik Başvurusu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Emeklilik başvurusu sorgulama işleminizi güvenli bir şekilde SGK resmi sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İşlemler sırasında sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde gidip adımları bir şekilde gerçekleştirmenizdir. Sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda paylaştığımız bağlantı linkine tıklayınız. Devamında gelecek olan sayfada resimde ok ile belirtilen evrak kayıt ve takip sistemi yazan yere tıklayınız.

  emeklilik başvuru1

  Daha sonra ise yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızı giriniz. Sonrasında sağ tarafta bulunan kayıt yılı kısmında doğru bir şekilde belirtiniz. İstenilen bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra ise “Evrak Ara” butonuna tıklayınız.

  emeklilik başvuru2

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bu adımlar doğru bir şekilde uyguladığımız takdirde emeklilik başvuru sonucu sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz. Bu şekilde başvuru da bulunduğunuz emeklilik işlemleri hakkında detaylı bilgileri edinebilir, işlemlerin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

  Emeklilik Başvurusu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  Emeklilik Başvurusu Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.