EMEKLİLİK BAŞVURU FORMU | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • EMEKLİLİK BAŞVURU FORMU  Sizlere bu yazımızda emeklilik başvuru formu hakkında bilmeniz gereken bilgiler vereceğiz. Emeklilik başvurusu yapmadan önce, emekli olabilmeniz için gerekli olan koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşullar prim yatırmanız, yaş hadleri gibi şartlardır. Bu koşulları sağladıktan sonra emeklilik başvurusu formunu yapmanız gerekmektedir. Emeklilik başvuru formunu önceden, 2 sayfa olan emekli başvuru formu ve ekleriyle birlikte kargo ile gönderirken, artık günümüzün sağlamış olduğu imkanlar sayesinde online olarak yapabilmeniz mümkündür. Yazımızın devamında emeklilik başvurusu formu ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Emeklilik Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirim?

  Emeklilik başvuru formunuza ulaşmak için işlemlerinizi E-Devlet sistemi üzerinden yapmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz işlemleriniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır.E-Devlet şifrenizi PTT şubelerine giderek, kimlik bilgilerinizle birlikte başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu işlem için 2 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi bu şekilde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra ise online olarak emeklilik başvurusu formu doldurabilir ve SGK’ya gönderebilirsiniz.

  • Öncelikle yazımızın sonunda emekli başvuru formu için bulunan, sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfa üzerinden ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.
  • Sonrasında TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ekrandaki ilgili yerlere giriniz.
  • Sisteme giriş yaparak emeklilik başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu yapacak olduğunuz adımlardan sonra emeklilik başvurusu formunuzu gönderebilirsiniz.

  Emeklilik Başvuru Formu İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  Memur Vatandaşlarımız İçin Emeklilik Başvuru Formu

  Memur olarak çalışmakta olan bireyler, aşağıda paylaşmış olduğumuz kendilerine uygun olan bağlantılara tıklayarak, emeklilik başvurusu formuna ulaşabilirler.Bu aşamadan sonra bireylerin emeklilik başvuru formlarını doldurmaları gerekmektedir.

  Açıkta Olan Emekli Sandığı Mensubu Vatandaşlarımız Emeklilik Başvuru Formu için (Kadın 20, Erkek 25 yıl hizmeti olanlar) Lütfen TIKLAYINIZ!

  Açıkta Olan Emekli Sandığı Mensubu Vatandaşlarımız Emeklilik Başvuru Formu İçin (15 yıl hizmeti olanlar) Lütfen TIKLAYINIZ!

  2022 Sayılı Kanuna Göre Emeklilik Başvuru Formu – 2 İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  2022 Sayılı Kanuna Göre Emeklilik Başvuru Formu – 1 İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  2022 Sayılı Kanuna Göre Emeklilik Başvuru Formu İçin Lütfen TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  EMEKLİLİK BAŞVURU FORMU İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.