emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Emekliler Artık Emekli Maaşlarını Evlerinden Alabilecekler!

Emekliler Artık Emekli Maaşlarını Evlerinden Alabilecekler!

SGK Emekli Vatandaşları Sevindirecek Karar Aldı! Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emeklileri sevindirecek son dakika kararı açıklandı. Emekli vatandaşlarımız için promosyon dönemi olmasından ötürü Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından korona virüsüne karşı aldığı tedbirler arasında, promosyon başvurusunun e-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmesi ve talep etmeleri halinde de maaş ödemelerini de evden alabilme imkanı tanınmış bulunmaktadır.

Her geçen gün korona virüs tedbirleri artarken bir yenisini de Sosyal Sigortalar Kurumu eklemiş bulunmaktadır. Emekli vatandaşlarımızın dışarı çıkmada talep etmeleri halinde maaş ödemeleri evden gerçekleştirilebilecek. Korona virüs tedbirleri adına emekli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına emekli maaşları evden ödenme imkanı tanınacaktır. Korona virüsü için alınan tedbirlerden bir tanesi, yüksek risk gurubunda olan yaşlılar için her geçen gün elektronik ortam üzerinde işlemler genişletilmeye devam edilmemektedir.

Emekli Vatandaşlar Maaşlarını Evden Alabilecekler!

Emekli Vatandaşlar Maaşlarını Evden Alabilecekler! Ülkemiz sınırları içerisinde de korona virüsü olan vaka tespitinin ardından, virüs tedbirleri en üst seviyeye alınmış bulunmaktadır. Ülke olarak korona virüsünü mümkün olan en az risk ile atlatabilmek adına tedbirlere her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Alınan tedbirler arasında da Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından gerçekleştirilen emekli vatandaşlarımızın talep etmeleri halinde emekli maaşlarını evden alabileceklerdir.

Emekli vatandaşlarımız promosyon başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunabileceklerdir. Promosyon başvurusunu evden gerçekleştirebildiği gibi talep ederse eğer emekli maaş ödemesini de evden alabilecek. Korona virüsü dönemindeki tehlike sınırı atlatılana kadarda maaş ödemesini evden alabileceklerdir.

Maaşların Evden Alınabilmesi İçin Başvuru Nereye Yapılacaktır?

Maaşların Evden Alınabilmesi İçin Başvuru Nereye Yapılacaktır? Emekli maaş vatandaşlarının, maaş ödemelerinin ikamet ettikleri konutta alabilmeleri için talep eden emekli maaş hak sahipleri hiçbir şarta bağlı olmaksızın vatandaşların Sosyal Sigortalar Kurumu’na yazılı olarak dilekçe ya da turkiye.gov.tr adresinden online olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kurum tarafından manyetik ortamda verilen bilgiler doğrultusunda hiçbir şarta bağlı olmaksızın, emekli hak sahipleri için ödeme günlerinde olmak üzere, bildirmiş oldukları adres üzerinde geçerli bir kimlik belgesi sunmaları halinde imza karşılığı olmak şartı ile teslim edilmektedir. İkamet adresi üzerinde evden maaş ödemesi için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Kadınlar İçin Emeklilik Yaşı Tablosu ve Emeklilik Şartları

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve PTT Şubeleri

Emeklilik Aylığı (Maaşı) Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.