emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Emekli Vatandaşlarımıza Sevindirici Haber Geldi!

Emekli Vatandaşlarımıza Sevindirici Haber Geldi!

Emekli Vatandaşlarımıza Sevindirici Haber Geldi! Korona virüsü ile yoğun mücadele verdiğimiz şu günlerde emekli vatandaşlarımıza sevindirici haber gelmiş bulunmaktadır. Neredeyse tüm dünya geneline yayılan ve ülkemiz sınırlarında da mevcut olan korona virüsüne karşı mücadelenin hızla sürdüğünü belirtelim. Korona virüsüne karşı ülke olarak pek çok tedbir alınmış ve uygulanmaya koyulmuş bulunmaktadır.

Alınan kararlar içerisinde Ramazan Bayramı kapsamında ödenmesi planlanan bayram ikramiyeleri de erkene alınmış bulunmaktadır. Bu kapsamda Türkiye olarak sevindirici haberler de gelmektedir. Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, ülke genelinde bulunan 12 milyon emekli vatandaşımıza ödenecek olan bayram ikramiyelerinin tarihi belirlenmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk bayram ikramiye ödemelerinin 7 – 11 Nisan 2020 tarihleri arasında verileceğini duyurmuş bulunmaktadır.

Ramazan Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Ramazan Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek? Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından duyurulan habere göre ödenecek olan bayram ikramiyesinin tarihleri belirlenmiş bulunmaktadır. Buna göre de SGK’lı emekli vatandaşlarımıza, 7 – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında, Bağ- Kur ve Emekli Sandığı mensupları için de 11 Nisan 2020 tarihinde ödeme gerçekleşecektir. Bakan Selçuk ödeme tarihlerinin tahsis numarasının son rakamlara göre yapılacağını belirterek, yapılacak olan bayram ikramiye ödemelerinin aşağıdaki gibi gerçekleştirileceğini bildirmiş bulunmaktadır.

SGK Emekli Maaş Ödemeleri;

 • 7 Nisan 2020 – Tahsis No; 17, 18, 19
 • 8 Nisan 2020 – Tahsis No; 20, 21, 22
 • 9 Nisan 2020 – Tahsis No; 23, 24
 • 10 Nisan 2020 – Tahsis No; 25, 26

Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Mensupları;

 • 11 Nisan 2020 Tarihinde ödenecektir.

Bakan Selçuk emekli vatandaşlarımız için yapılacak olan bayrak ikramiye ödemelerinin yukarıdaki tarihlerde olduğunu belirtti. Öte yandan da korona virüsü salgınının en çok yaşlıları etkilediğini hatırlatarak, emekli vatandaşlarımızın talep etmeleri halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın kararını hatırlattı.

Korona virüsü kapsamında alınan ve Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan tedbirler kapsamında kamu bankalarının emekli maaşlarını 76 yaş ve üstü vatandaşlarımız için evinde ödediğini belirtti. Diğer taraftan da emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın talep etmeleri halinde, alacakları emekli maaşı ve ikramiye ödemeleri SGK ve PTT arasında bulunan protokol gereği evlerine teslim edilmektedir. Bakan Selçuk yaşlı vatandaşlarımıza şu şekilde seslendi; Evde kalın, hizmeti kapınıza getirelim.

Emeklilik İkramiyesi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kadınlar İçin Emeklilik Yaşı Tablosu ve Emeklilik Şartları

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve PTT Şubeleri

Yorumlar
 1. Hasmık Chobanyan Dadastanov dedi ki:

  15.04. 2020-de 65yaşı tamamliyorum. Çalışmiyorum. kirada oturuyorum.hiç bir yerden gelirim yok. TC kimlik.no: ……… nasıl emekli olabilerım. zaten çok zordayim. yardım almamişım. kirah ödemedim. elektrik hatırlatma geldi, kesilecek. kuatro.- tansyon hastayim. her allahın günü illacdan başliyorum. yardımın ihtycım var. lütfen yardım eden….

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Hiç priminiz var mı ? Var ise heyete girip engelli raporu ile erken emekli olabilirsiniz. Priminiz yok ise Kaymakamlıklarda bulunan sosyal hizmet brimlerine bizzat giderek veya https://www.acikkapi.gov.tr/ adresinden 65 yaş maaşına 1504/2020 tarihinden itibaren başvuru yapabilirsiniz.

 2. Yilmazgmail.com dedi ki:

  50. yas ustu is yok emeklilik yok elekitirik kesik dogalgaz kesilerek yeymiyeli is yok yardim kimenasil gidiyorsa benim gibi o kadar insanin halini kim bilip gorecek aile sosyal yardim bakanligina internet uzerinden form doldurdum biray icinde basvurunuz incelenip arastirilacak size donecegiz deniyo elektirik kesik bagladim kacak elektirik kullaniyorum diye birde ceza keserler tam olur