emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Emekli Vatandaşlar İçin Promosyon Ödemelerinde Taahhüt Geçici Olarak Askıya Alındı!

Emekli Vatandaşlar İçin Promosyon Ödemelerinde Taahhüt Geçici Olarak Askıya Alındı!

Emekli Vatandaşlar İçin Promosyon Ödemelerinde Taahhüt Geçici Olarak Askıya Alındı! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, gerçekleştirdiği konuşmasında korona virüsü nedeni ile alınan tedbirler arasına bir yenisi daha eklendiğini belirtti. Emekli vatandaşlarımızın promosyon döneminde bulunmaları ve korona virüsüne karşı risk grubunda bulunmaları açısından, promosyon ödemelerinden taahhüt işleminin geçici olarak askıya alındığını duyurmuş bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip korona virüsü için almış bulunduğumuz bu önlem karşısında risk gurubunda bulunan emekli vatandaşlarımız ve hak sahiplerinin promosyon taahhüdü için ekstra bir işlem yapmasına ya da bankaya gitmesine gerek kalmayacağını belirtti.

Emekli Vatandaşların Promosyon Ödemesinde Taahhüde Gerek Yok!

Emekli Vatandaşların Promosyon Ödemesinde Taahhüde Gerek Yok! Neredeyse tüm dünya genelinde ve ülkemiz sınırlarında da kendini gösteren korona virüsü için alınan tedbirler her geçen gün arttırılmaya devam etmektedir. Emekli vatandaşlarımızın risk grubunda olmalarından ötürü promosyon ödemelerinde taahhüt şartının kaldırılması için bankalara yazı gönderilmiş bulunulmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 – 2023 dönemi için imzalanan protokol gereğince, emekli vatandaşlarımızın ve hak sahiplerinin taahhüdü alınmaksızın promosyon ödeme işlemleri gerçekleşmemekteydi. Bakan Selçuk, taahhüt şartının kaldırılması için bankalara yazı gönderdiklerini belirterek, emekli vatandaşlarımızın ve hak sahiplerinin promosyon ödemelerini almaları için taahhüde ihtiyaç olmadığı bildirmiş bulunmaktadır.

Emekli vatandaşlardan maaşını farklı bir bankaya taşımak isteyenlerinde, talep ettikleri her bankaya maaşlarını taşıyabileceklerini duyurdu. Diğer yandan Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korona virüsü tedbirlerine karşı alınan önlemlerden biri olan kamu bankalarının, 76 yaş ve üstü emekli vatandaşlarımızın talepte bulunmaları halinde maaş ödemelerini evlerinden alabileceklerinin hatırlattı. Bakan Selçuk korona virüsüne karşı alınan tedbirleri vatandaşlarımız aktarmaya devam edeceklerinin de altını çizdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.