• Emekli Sandığından Hizmet Dökümü Çıkartmak


  Emekli olabilmek için hepimizin ihtiyacı olan şey günlerimizi toplamak ve yaş sınırımızı beklemektir. Emekli olabilmek için gereken gün sayımızı hizmet dökümümüzden öğrenebiliriz. Ne amaçla kullanmak için olursa olsun, SGK hizmet dökümünü alabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri’ne gitmeniz gerekmektedir. Bu işlem oldukça zaman kaybettirir ve hem size hem de çalışana gereksiz bir iş yükü olarak geri döner. Emekli sandığı hizmet dökümü nasıl sorgulanır diye merak ediyorsanız eğer, yazımızın devamını okumanızda yarar vardır.


  Bu nedenle e-devlet sistemi üzerinden de bu işlemi yapabilmeniz için sistem uyumlu hale getirilmiştir. E-devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptığınız takdirde, sistem otomatik olarak açılacaktır. Ancak şifrenizi bilmiyorsanız en yakın PTT şubesine gidebilir ve şifrenizi kimliğiniz ile birlikte talep edebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise elektronik imza ile sisteme giriş yapmaktır. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra e-hizmetler kategorisinden Sosyal Güvenlik Kurumu’nu seçmeniz gerekmektedir. Burada açılan ekrandan ise Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tescil ve hizmet dökümünü seçmeniz gerekmektedir. Açılan ekranda SGK bilgilerinize ulaşabilir, gerekli olan sorgulamaları yapabilirsiniz. 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü sorgulama işlemleri de e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. 657 sayılı kanuna göre aynı zamanda memur hizmet dökümü de e-devlet sistemi üzerinden görüntülenebilmektedir. Eğer sizin de hala bir e-devlet şifreniz yoksa bu kısa ve kesin çözüm yönteminden de haberiniz yok demektir. En yakın PTT şubesine giderek şifrenizi almak hem işlemlerinizi kolaylaştıracak hem de zaman kaybınıza engel olacaktır. Böyle bir imkan varken henüz kullanmamış olanlara önerilir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ancak, SGK hizmet dökümünüzü görüntülerken 2004 yılı öncesinde olan süreleri e-devlet sistemi üzerinden görüntülemeniz mümkün değildir. 2004 yılı sonrasına ait hizmet dökümleri ise aylık olarak detaylı bir şekilde görüntülenebilmektedir. Ancak sistem üzerinde görüntüleyemediğiniz bilgi veya bilgiler olması halinde en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne gidip talep ettiğiniz sorgulama işlemleri ile ilgili bilgi talep edebilirsiniz.  tıkla sorunu sor

  Emekli Sandığından Hizmet Dökümü Çıkartmak İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. mahmut kay dedi ki:

   ben 1994 2003 yılları arası uzman çavuşluk yaptım emekli olabilirmiyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    SGK veya Emekli sandığı kapsamında primleri tamamlayarak emekli olabilirsiniz.

  2. Hüseyin dedi ki:

   1986 yilindan beri Almanya da bulunmaktayim.Borclanarak emekli olmak istiyorum.10/11/1982-11/1986 yillari arasinda Kayseri Saglik Müdürlügünde cevre sagligi teknisyeni olarak görev yaptim.Hizmet yili dökümü gerekmektedir sizinmi bana göndermeniz gerekiyor.Ankara Emekli sandigindanmi temin etmem gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim tesekkürler.

  3. Sule Celik dedi ki:

   Merhaba ben Sule C…. TC 5………. Kimlik Numaram sizden 31.03.2013 – 31.12.2016 kadar dökümümü . Esimin mail adressine göndermenizi rica ediyorum. Tesekürler sayigilar .

   Sule Celik

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Emekli sandığı hizmet dökümünü PTT den alacağınız E devlet şifresi ile Edevlet hizmetinden yararlanarak dökümünü alabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.