emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Emekli Sandığından Hizmet Dökümü Çıkartmak

Emekli Sandığından Hizmet Dökümü Çıkartmak

Emekli olabilmek için hepimizin ihtiyacı olan şey günlerimizi toplamak ve yaş sınırımızı beklemektir. Emekli olabilmek için gereken gün sayımızı hizmet dökümümüzden öğrenebiliriz. Ne amaçla kullanmak için olursa olsun, SGK hizmet dökümünü alabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri’ne gitmeniz gerekmektedir. Bu işlem oldukça zaman kaybettirir ve hem size hem de çalışana gereksiz bir iş yükü olarak geri döner. Emekli sandığı hizmet dökümü nasıl sorgulanır diye merak ediyorsanız eğer, yazımızın devamını okumanızda yarar vardır.

Bu nedenle e-devlet sistemi üzerinden de bu işlemi yapabilmeniz için sistem uyumlu hale getirilmiştir. E-devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptığınız takdirde, sistem otomatik olarak açılacaktır. Ancak şifrenizi bilmiyorsanız en yakın PTT şubesine gidebilir ve şifrenizi kimliğiniz ile birlikte talep edebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise elektronik imza ile sisteme giriş yapmaktır. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra e-hizmetler kategorisinden Sosyal Güvenlik Kurumu’nu seçmeniz gerekmektedir. Burada açılan ekrandan ise Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tescil ve hizmet dökümünü seçmeniz gerekmektedir. Açılan ekranda SGK bilgilerinize ulaşabilir, gerekli olan sorgulamaları yapabilirsiniz. 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü sorgulama işlemleri de e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. 657 sayılı kanuna göre aynı zamanda memur hizmet dökümü de e-devlet sistemi üzerinden görüntülenebilmektedir. Eğer sizin de hala bir e-devlet şifreniz yoksa bu kısa ve kesin çözüm yönteminden de haberiniz yok demektir. En yakın PTT şubesine giderek şifrenizi almak hem işlemlerinizi kolaylaştıracak hem de zaman kaybınıza engel olacaktır. Böyle bir imkan varken henüz kullanmamış olanlara önerilir.

Ancak, SGK hizmet dökümünüzü görüntülerken 2004 yılı öncesinde olan süreleri e-devlet sistemi üzerinden görüntülemeniz mümkün değildir. 2004 yılı sonrasına ait hizmet dökümleri ise aylık olarak detaylı bir şekilde görüntülenebilmektedir. Ancak sistem üzerinde görüntüleyemediğiniz bilgi veya bilgiler olması halinde en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne gidip talep ettiğiniz sorgulama işlemleri ile ilgili bilgi talep edebilirsiniz.

Yorumlar

 1. funda yılmaz dedi ki:

  01.10.1992.tarihli 240 günlük SSK da hizmetim var.Şuan emekli sandığına bağlı çalışıyorum.Hizmet birleştirme için bağlı olduğum ilçe milli eğitimine 3 yıl önce başvuruda bulundum herhangi bir sonuç alamadım.Tekrar başvurumu yapmak istiyorum.Direk sizin kuruma mı ya da aynı yolla mı yapmalıyım.Gereki evraklar nelerdir.Şimdiden teşekkür ederim.

 2. Erhan ÇEPİK dedi ki:

  Askerliğimi yedek subay olarak yaptım Halen Devlet Kamu kurumunda işçi statüsünde çalışıyorum emekliliğimi hak ettim . Acaba Emekli olacağım zaman yedek subaylıkta gecen 1 yıl için kıdem tazminatı tarafıma ödenir mi.
  NOT.: Yedek Subaylıkta geçen süremi himetime dahil ettirdim

 3. Ismail dedi ki:

  1999 ve 2013 tarihleri arasında emekli sandığında calistigim primlerim gözükmüyor emekli daire başkanlığına dilekçe yazdım bir ay olucak hala cevap yok nasıl bir yol izlemem gerek saygilar

 4. Arzuhan TİMUR dedi ki:

  02.11.1989 tarihinde İstanbul Galata vergi dairesinde işe başladım halen maltepe mal müdürlüğünde vhki olarak çalışmaktayım kayıtlarda işe başlamam 15.12.1993 olarak gözükmektedir Dolayısı ile 02.11.1989-15.12.1993 tarihleri arasındaki hizmetlerim görünmemektedir. Galata vergi dairesi kapandığı için oraya da gidemedim. Sizden ricam magduriyetimin giderilmesi hususunda bana yadımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 5. Mustafa dedi ki:

  Merhaba babam 2009 yılında malulen emekli oldu. Ve aynı yıl vefat etti toplamda aldığı maaş 1ile 3 arası tam hatırlamıyorum belki de yarım aldı. Babamın evli olduğu herhangi biri yoktu bende tek çocuğuydum bende erkeğim. Size sormak istediğim babamın emekli olduğu zamana kadar ödediği primlerini geri alabilmem mümkün mü? Bana e-mail yolu ile bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Maaş bağlandığı için emeklilik için ödediği primleri iade alma hakkınız bulunmuyor.

 6. Aykut Şengöz dedi ki:

  merhaba,

  1995-1996 yılları arasında askerliğimi 1 yıl yedek subay olarak yapım. 1997 de sgk lı olarak özel sektörde işe basladım. askerliğimi sgk ile nasıl birlestirebilirm ve bunun bana avantajı ne olur?

  prim ödeme günlerim doldu. 25 yıl calısma sartını ve yaşı beklemekteyim.

  cevabınızz için şimdiden tesekkürler.

 7. MEHMET COŞKUN dedi ki:

  Emekli Sandığı işe giriş tarihim
  09.05.1979 ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI TEK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AYDIN 6CI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ MUĞLA BAŞ MÜHENDİSLİĞİDİR.HİÇ ARALIKSIZ 15,08,2008 TARİHİNE KADAR ÇALIŞTIM.ÖZELLEŞTİRME NEDENİYLE ÖZEL SEKTÖRE BÜTÜN HAKLARIM SAKLI KALMAK KAYDI İLE DEVİR OLDUM.18.10.2008 TARİHİNDE EMEKLİ SANDIĞINDAN EMEKLİ OLDUM.EMEKLİ SANDIĞI İLE HİÇ BİR BİLGİ YOK NİÇİN? BİLGİLENDİRİLMEK İSTİYORUM. TEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞININ VARLIĞI HALEN DEVAM EDİYOR.BURADAKİ BİLGİLERİMİN E DEVLETTE GÖRÜNMESİNİ İSTİYORUM.SAYGILARIMLA

 8. Hikmet BAĞ dedi ki:

  Merhaba,
  Ben askerliğimi memuriyetten önce yedek subay olarak yaptım.Memuriyete başladıktan sonra askerliğimi hizmetimle birleştirdim. Ancak e-devlet te hizmet dökümünde görünmüyor. Emekli olmaya karar verdim Ne yapmalıyım? Teşekkür ederim.

 9. Zeki yilmaz dedi ki:

  1981 den beri yurtdisinda calisiyorum 1975 de emekli sandigina 90 gün prim ödedim 1956 dogumluyum. emekli sandigina borclanarak türkiyeden emekli olmak istiyorum ne kadar yatirmam gerekiyor vereceginiz cevep icin simdiden tesekürler.

 10. müjgan dedi ki:

  m-erhaba ben 2001 ile 2005 yılları arası emekli sandığına bağlı olarak çalıştım suan prim gun sayım gorunmuyor ne yapabilirim

 11. İHSAN KAVAK dedi ki:

  merhaba
  ben 1998 yılında polisliğe başladım.2016 yılında khk ile ihraç oldum
  ihrac oldugumda fiili hizmet zamlarım görünüyordu toplam 8200 gün pirimim görünüyordu.
  daha SONRA ssk lı işe girdim ve ssk da 2 ay pirimim yatmıs görunuyor.
  ANCAK İŞE GİRDİKTEN SONRA TEKRAR PİRİM GÜNLERİME BAKTIĞIMDA 2008 YLINDAN SONRA FİİLİ ÇALIŞMA ZAMLARIMIN SİLİNDİĞİNİ GÖRDÜM.NEDEN OLABİLİR ACABA.
  SAYGILARIMLA

 12. mahmut kay dedi ki:

  ben 1994 2003 yılları arası uzman çavuşluk yaptım emekli olabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   SGK veya Emekli sandığı kapsamında primleri tamamlayarak emekli olabilirsiniz.

 13. Hüseyin dedi ki:

  1986 yilindan beri Almanya da bulunmaktayim.Borclanarak emekli olmak istiyorum.10/11/1982-11/1986 yillari arasinda Kayseri Saglik Müdürlügünde cevre sagligi teknisyeni olarak görev yaptim.Hizmet yili dökümü gerekmektedir sizinmi bana göndermeniz gerekiyor.Ankara Emekli sandigindanmi temin etmem gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim tesekkürler.

 14. Sule Celik dedi ki:

  Merhaba ben Sule C…. TC 5………. Kimlik Numaram sizden 31.03.2013 – 31.12.2016 kadar dökümümü . Esimin mail adressine göndermenizi rica ediyorum. Tesekürler sayigilar .

  Sule Celik

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Emekli sandığı hizmet dökümünü PTT den alacağınız E devlet şifresi ile Edevlet hizmetinden yararlanarak dökümünü alabilirsiniz.