Emekli Sandığı

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

Sizler için bu yazımızda da Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemini basit bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Bildiğimiz gibi ülkemizde çalışan bireylerin sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek ve ileride emekli olabilmek için bir sosyal güvenceleri olmalıdır. Emekli Sandığı gibi sigorta kurumlarına prim ödenmektedir. Ve günümüzde en önemli şeylerden biri de maaş konusudur. Emekli Sandığı emekli maaş sorgulama yaparak maaşınızın miktarını veya kesinti olup olmadığını kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi E-Devlet sistemi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemi tek bir şifre ile güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.


Kısa bir süre öncesinden Emekli Sandığı maaş sorgulama gibi bağlı olduğunuz kurumlar ile ilgili sorgulama işlemlerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetlerinin sunduğu E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak yapabilmekteydik. Günümüzde SGK ile ilgili işlemleriniz E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte pek çok sorgulama işlemini bünyesinde bulunduran halen hizmet veren E-Devlet sistemi ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemi kuruma bağlı olarak çalışan vatandaşların emekli olduklarından alacakları maaş ile ilgili detaylı bilgileri verecektir. Tabiki bu maaş çalışan kişi adına çalışma hayatı boyunca ödenen primler doğrultusunda belirlenir. Yazımızın devamında şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğinizi anlattık.

E-Devlet Emekli Sandığı Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu işlem eğer bir E-Devlet şifreniz var ise yukarıda anlattığımıza göre çok basit. Yapmanız gereken sadece aşağıda verilen linke tıklamanız ve ardından açılan yeni sekmede “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanızdır.

4cemekliaylıkbilgisi

Sonrasında ise sizden istenilen T.C. kimlik no ve E-Devlet şifrenizi yazınız.

edevlet1

“Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak Emekli Sandığı Emekli maaşı sorgulama işlemini tamamlayınız.

edevlet2

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

6 Yorum

    1. Detaylı hesaplama işlemi için lütfen ALO 170 SGK danışma hattını arayınız

    1. İlgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçip durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz, Osman Bey.

  1. 2005 yilinda memur olan babam vefat etti ben de 1997 senesinde bosanmistim babam dan dul yetim maasi talebim uzerine maasim baglandi simdi sozlesmeli sgk olarak ise baslamak istiyorum babamdan aldihim dulyetim maasim kesilirmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu