Emekli Sandığı

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ BORDROSU SORGULAMA

Emekli Sandığı, memur statüsündeki devlet personelinin malullük, ihtiyarlık ve ölüm sigortalarını karşılamak üzere 1950 yılında etkinliğe başlayan tüzel kişiliğe sahip Sosyal Güvenlik Kurumu olarak hizmet vermektedir. Emekli Sandığı maaş bordrosu ise; kredi çekme durumunuzda bankanız tarafından istenen ve ayrıca düzenli olarak çalıştığınıza dair bir belge isteniyorsa bu istenen belgeye maaş bordrosu denir. Peki Emekli Sandığı maaş bordrosu sorgulama nasıl yapılır;


Emekli Sandığı Maaş Bordrosu Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

4C maaş bordrosu sorgulama için önünüzde 2 seçenek vardır. Bu işlemlerden ilki E-Bordro sorgulama diğeri ise E-Devlet kapısı üzerinden 4C maaş bordrosu sorgulama işlemidir. Bu işlemleri internet çağının bir kolaylığı olarak sanal ortam üzerinden yapabilirsiniz.

 • E-Bordro Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Bordro ile E-Bordro sorgulama işlemi için aşağıdaki linke tıklayıp ardından sırasıyla TC kimlik numarası, memuriyet sicil no, emekli sicil no, yıl, ay ve istihdam tipi bilgilerini girerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Bordro İle Emekli Sandığı Maaş Bordrosu Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

 • E-Devlet Kapısı Üzerinden Emekli Sandığı Maaş Bordrosu Sorgulama

İkinci bir sorgulama tipi olan E-Devlet kapısı üzerinden 4C maaş bordrosu sorgulama için sizlere E-Devlet şifresi gerekecektir. E-Devlet şifrenizi sizlere en uygun herhangi bir PTT şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel bir şifre olduğu için muhakkak ki TC kimlik bilgileriniz istenecektir. Şifreyi aldıktan sonra lütfen kimseye göstermeyiniz ve bir yere not ediniz. Ayrıca E-Devlet şifresiyle tüm E-Devlet işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

E-Devlet üzerinden 4C maaş bordrosu sorgulama için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız. Açılan sayfada sırasıyla TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak bu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Maaş Bordrosu Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. merhaba, emekli maaşımın ne kadar olduğu, ne kadar kesinti olduğunu sistemden göremiyorum, e-devlet şifresiyle girdiğimde sistemde kayıtlı görünmüyorsunuz diyor ne yapabilir nasıl öğrenebilirim, telefon desteği veriyor musunuz?

 2. kardeşim infaz koruma memuruyken şehitoldu annem ve babama maaş bağlanmıştı 02/10/2015 tarih ihtibarıyla annemin maşı yatmamış nedenini ögrenmekistiyoru

 3. 46.887.061.0 emekli sicil numarama tahakkuk eden aylık emekli maaşımı öğrenmek istiyorum

 4. Sadece vatandaşlık numaramla emekli maaş bordromu neden göremiyorum.
  Adam emekli olmuş,nereden bulacak memuriyet sicil numarasını.
  İlk emekli olduğum yıllarda kolayca girip görüyorduk.
  Farklı farklı rakamlar banka kartıma geliyor,nedir ne değildir bilemiyorum.
  Selamlar

  1. E-Devletten kolayca öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu