• EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA


  Bireyler belli bir yaşa geldiklerinde daha rahat bir yaşam sürmek için emekli olurlar. Emekli olmak için de herhangi bir sigorta kurumuna prim yatırmaları gerekir. Bu primleri yatırdıktan sonra emekli maaşınızın ne kadar olacağını öğrenmek istersiniz. Biz size bu yazımızda Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulamanızı nasıl yapacağınızı açıklayacağız. Emekli Sandığı emekli aylığı sorgulama işlemi bir süre öncesine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi içerisinde online hizmetlerin verildiği E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirilmekteydi. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık SGK ile ilgili işlemlerinizi E-SGM sistemi üzerinden gerçekleştirilmemektedir.


  Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işlemi uzun bir süredir pek çok kamu kurumu ile anlaşmalı olarak online hizmet veren E-Devlet sistemi üzerinden tek bir şifre ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmak için E-Devlet şifresi gerekmektedir. Emekli olduktan sonra çalışma hayatınız boyunca adınıza ödenen primler miktarına bağlı olarak emekli aylığı alınır. Emekli Sandığı emekli aylığı sorgulama işlemi ile alacağınız aylığı ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz. Yazımızın devamında sorgulama işleminin nasıl ve nereden gerçekleştirileceği konusunda siz değerli okurlarımız ile gerekli bilgileri paylaşacağız.

  E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulamak için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Ardından E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı giriniz. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Sonrasında bilgileri tamamladıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Daha sonra Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulamanızı yapabilirsiniz.

  E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Ahmet özkeskin dedi ki:

   Emekli sandığı emeklisiyim, maaşlarımızın ne kadar olduğunu bir türlü öğrenemiyoruz lütfen yardımcı olurmusunuz,bu kadar emekli mağdur kaç aydır yok e devlet şifresi alıyoruz bir ay sürmeden of oluyor birileri ilgilenirse sevineceğiz ama kimsenin pek umrunda değil,şunu unutmayın bir gün sizde emekli olacaksınız

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    E-Devletten öğrenebiliyorsunuz. Şifreniz ile giriş yaptıktan sonra şifre değişikliği işlemini gerçekleştirirseniz bir sıkıntı olmayacaktır. Profil bilgilerinizi ve şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

  2. yaser alı aydın dedi ki:

   BEN 19 YAŞİNDAYIM.BABAMDAN YETIMAYLIGI ALMAKTAIDIM ÖZEL BIR ÜNÜVERSITEDE YÜZDEELLI BURSLU OKUMAKTAYIM ŞİMDI SGK YA ÖGRENCI BELGESI VE DILEKCEYI GÖNDERDIM FAKAT 3 AYDAN BERI BANA ODEME YAPILMADI 2 KEZ BELGE GÖNDERDIM NEDENENI ÖGRENMEK ISTIYORUM TEKKÜREDERIM

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Ali Bey biz resmi kurum değiliz bu konuda sorunun neden kaynaklandığı hakkında herhangi bir bilgimiz bulunmamaktadır. Tekrar başvurabilirsiniz.

  3. nevzat çiftci dedi ki:

   iyi günler ben 1988 yılndan beri sigortalıyım yaklaşık 7200 günüm oldu emekliliğime 5 yıl var yaşı bekliyorum askerliği borçlansam 18 ay geri çekilirmi .
   saygılarımla

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Nevzat Bey askerliğinizi SSK giriş tarihinizden önce yaptıysanız geri çeker.

  4. ekrem bürkük dedi ki:

   emelı ıkramıyem ve aylık emeklı tutarım

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Maaş hakkında bilgilendirme yapamıyoruz Ekrem Bey.

  5. Servet yılmaz dedi ki:

   2013 yılı aylık maaş tutarım

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Maaş ile alakalı herhangi bir şey soyleyemiyoruz Servet Bey.

  Sorunuzu Yazın