Emekli Sandığı

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Bireyler belli bir yaşa geldiklerinde daha rahat bir yaşam sürmek için emekli olurlar. Emekli olmak için de herhangi bir sigorta kurumuna prim yatırmaları gerekir. Bu primleri yatırdıktan sonra emekli maaşınızın ne kadar olacağını öğrenmek istersiniz. Biz size bu yazımızda Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulamanızı nasıl yapacağınızı açıklayacağız. Emekli Sandığı emekli aylığı sorgulama işlemi bir süre öncesine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi içerisinde online hizmetlerin verildiği E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirilmekteydi. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık SGK ile ilgili işlemlerinizi E-SGM sistemi üzerinden gerçekleştirilmemektedir.


Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işlemi uzun bir süredir pek çok kamu kurumu ile anlaşmalı olarak online hizmet veren E-Devlet sistemi üzerinden tek bir şifre ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmak için E-Devlet şifresi gerekmektedir. Emekli olduktan sonra çalışma hayatınız boyunca adınıza ödenen primler miktarına bağlı olarak emekli aylığı alınır. Emekli Sandığı emekli aylığı sorgulama işlemi ile alacağınız aylığı ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz. Yazımızın devamında sorgulama işleminin nasıl ve nereden gerçekleştirileceği konusunda siz değerli okurlarımız ile gerekli bilgileri paylaşacağız.

E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulamak için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Ardından E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı giriniz. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Sonrasında bilgileri tamamladıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Daha sonra Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Emekli sandığı emeklisiyim, maaşlarımızın ne kadar olduğunu bir türlü öğrenemiyoruz lütfen yardımcı olurmusunuz,bu kadar emekli mağdur kaç aydır yok e devlet şifresi alıyoruz bir ay sürmeden of oluyor birileri ilgilenirse sevineceğiz ama kimsenin pek umrunda değil,şunu unutmayın bir gün sizde emekli olacaksınız

    1. E-Devletten öğrenebiliyorsunuz. Şifreniz ile giriş yaptıktan sonra şifre değişikliği işlemini gerçekleştirirseniz bir sıkıntı olmayacaktır. Profil bilgilerinizi ve şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

  2. BEN 19 YAŞİNDAYIM.BABAMDAN YETIMAYLIGI ALMAKTAIDIM ÖZEL BIR ÜNÜVERSITEDE YÜZDEELLI BURSLU OKUMAKTAYIM ŞİMDI SGK YA ÖGRENCI BELGESI VE DILEKCEYI GÖNDERDIM FAKAT 3 AYDAN BERI BANA ODEME YAPILMADI 2 KEZ BELGE GÖNDERDIM NEDENENI ÖGRENMEK ISTIYORUM TEKKÜREDERIM

    1. Ali Bey biz resmi kurum değiliz bu konuda sorunun neden kaynaklandığı hakkında herhangi bir bilgimiz bulunmamaktadır. Tekrar başvurabilirsiniz.

  3. iyi günler ben 1988 yılndan beri sigortalıyım yaklaşık 7200 günüm oldu emekliliğime 5 yıl var yaşı bekliyorum askerliği borçlansam 18 ay geri çekilirmi .
    saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu