Emeklilik

2020 Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

2020 yılı itibarıyla emekli maaşına en uygun kredi almak isteyen emekli vatandaşlar, bankaların kapılarını aşındırmaya devam etmektedir. Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyet gösteren tüm özel ve kamu bankaları, hem müşteri portföylerini genişletmek hem de emekli vatandaşlara uygun faiz oranları üzerinden finansman desteği sunmak için kıyasıya rekabet halindedir.

Bu bağlamda 2020 yılında emekli maaşına en uygun kredi veren bankalar ve bu bankalara başvuru yöntemleri hakkında bilinmesi gereken tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde emekli müşterilerine özel en uygun ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyen özel ve kamu bankaları şu şekilde öne çıkmaktadır:

 • Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi
 • Türkiye İş Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi
 • T.C. Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi
 • Şekerbank Emekli Maaş Müşterisi İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Denizbank Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

Denizbank emekli aylığına en uygun faiz oranlı kredi almak isteyen kişilerin, öncelikle bankanın emekli müşterileri arasında yer alması gerekmektedir. Dolayısıyla emekli aylığını Denizbank üzerinden almayan kişilerin, bu kampanyadan yararlanması mümkün değildir. Ancak Denizbank’ın emekli müşterilerine sunduğu bu fırsatları kaçırmak istemiyorsanız, emekli aylığınızı Denizbank bünyesine taşıyabilir ve bu sayede promosyonlardan da anında yararlanabilirsiniz.

Denizbank emekli maaşına kredi başvurusunda bulunmak için şu aşamaları dikkatli bir şekilde yerine getirmeniz önem teşkil etmektedir:

 • İlk olarak bankanın kurumsal internet sitesi olan https://www.denizbank.com/ adresini tarayıcınızda açınız.
 • Daha sonra ekrana gelen sayfa üzerinden hemen hemen bütün bankalarda olduğu gibi “Bireysel Bankacılık” işlemlerini seçiniz ve Bireysel Krediler başlığına tıklayınız.

Emekli maaşına en uygun ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasında yer alan Denizbank’ın bu kredi türüne başvuruda bulunmak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Bir sonraki adımları uygulayarak başvuru işlemlerinizi kolaylıkla yerine getirebilir, böylelikle banka yetkililerine ön başvuru talebinizi ulaştırabilirsiniz.

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere başvuru işlemlerinizi başlatmak için “Hemen Başvur” bağlantısına tıklamanız halinde bir sonraki sayfaya yönlendirilmektesiniz. Bu sayfa üzerinde sizden talep edilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek emekli maaşına en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalardan biri olan Denizbank’ın ihtiyaç kredisi ürününe ön başvuruyu tamamlamış olmaktasınız. Dolayısıyla bankanın bütün müşterilerine uyguladığı yasal prosedürler ve kredi notunuz incelendikten sonra banka yetkilileri tarafından değerlendirme sonucu olarak en kısa sürede aranır ve eğer krediniz onaylandıysa sizi en yakın Denizbank şubesine davet edilirsiniz.

Tüm bu bilgilerin yanında öncelikle Denizbank’ın emekli müşterilerine özel olarak hizmete sunduğu emekli ihtiyaç kredisinde uygulanan faiz oranları ve aylık taksit tutarı gibi bilinmesi gerekenleri de aşağıdaki tabloda kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Söz konusu ödeme tablosu 10 bin TL tutarında emekli ihtiyaç kredisi baz alınarak ve maksimum 60 ay vade seçeneği de hesaplanarak oluşturulmuştur. Denizbank’ın emekli müşterilerine özel kullanıma sunduğu bu kredi türünde güncel faiz oranlarında değişiklikler meydana gelebilmektedir.

Kredi Tutarı (TL) Vade (ay) Aylık Faiz Oranı (%) Aylık Taksit Tutarı (TL) Kredi Tahsis Ücreti (TL) Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı  (TL) Aylık Toplam Maliyet Oranı (%) Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
10.000 12 1,41 927,80 50,00 158,08 1,9615 23,5376
10.000 24 1,41 510,44 50,00 194,31 1,9139 22,9670
10.000 36 1,41 373,19 50,00 273,11 1,8973 22,7682
10.000 48 1,41 305,93 50,00 359,88 1,8890 22,6676
10.000 60 1,41 266,63 50,00 455,26 1,8839 22,6073


Şekerbank Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

Şekerbank’tan emekli maaşına en uygun faiz oranlı ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekli vatandaşların da yapması gerekenler oldukça basittir. Dijital bankacılığa önem veren bankalar arasında yer alan Şekerbank, emekli müşterilerine özel olarak ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlemektedir. Bu bağlamda yapmanız gerekenleri şu şekilde özetlemek mümkün olmaktadır:

 • https://www.sekerbank.com.tr/anasayfa bağlantı adresi ile ilk olarak bankanın kurumsal internet sitesini tarayıcınızda açınız.
 • Daha sonra tüm diğer bankalarda olduğu gibi “Bireysel” menüsü altından emekli kredisine ulaşmak için “Bireysel Krediler” başlığına tıkayınız.
 • Şekerbank müşterilerine kaliteli bankacılık hizmeti sunmak için pek çok ihtiyacı yönelik talepleri karşılamak adına emekli maaşına uygun faiz oranlı kredileri de “İhtiyaç Kredileri” menüsü altında bulundurmaktadır. Bu nedenle açılan sayfada bu bağlantıya tıklayınız.

Şekerbank, emekli maaşını kendi bünyesinden alan müşterilerine özel kampanyalar düzenleyerek ihtiyaç kredileri arasında bu hizmeti de kullanıma sunmuştur. Eğer bu kredi seçeneğinden yararlanmak istiyor ancak henüz Şekerbank müşterisi değilseniz, emekli maaşınızı Şekerbank’a taşıyarak bankanın emekli müşterileri arasındaki yerinizi alabilir ve fırsatlardan anında yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Şekerbank tarafından güncel olarak sunulan emekli maaşına en uygun ihtiyaç kredisi kampanyasında uygulanan faiz oranları, vade seçenekleri ve diğer detaylara dair tüm bilgileri bu görselimiz üzerinde de göreceğiniz üzere bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Şekerbank bu alanda müşterilerinin bilgisine sunduğu bilgilerde güncel olarak değişiklik yapma hakkına sahiptir. Dolayısıyla güncel faiz oranlarını internet sitesi üzerinden takip etmenizde yarar bulunmaktadır.

Şekerbank emekli müşterilere özel ihtiyaç kredisi kampanyasında yıllık faiz tablosu ise şu şekilde belirtilmiştir:

Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Aylık Taksit Tutarı(TL) Kredi tahsis
Ücreti(TL)
Aylık Toplam Maliyet Oranı(%) Yıllık Toplam Maliyet Oranı(%)
10.000 60 1,24% 253,15 0 1,6160 19,3923


T.C. Ziraat Bankası Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası emekli maaşına en uygun faiz oranlı kredi almak isteyen emekli vatandaşların, öncelikle emekli aylıklarını bu banka üzerinden alıyor olmaları gerekmektedir. Türkiye’nin en çok müşteriye sahip olan kamu bankaları arasında zirvedeki yerini koruyan Ziraat Bankası emekli müşterilerine de benzersiz fırsatlar sunmaya devam etmektedir. Bu kapsamda emekli maaşına en uygun kredi desteği sunan Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredilerine başvuruda bulunmak için şu yöntemlerin izlenmesi gerekmektedir:

 • İlk olarak https://www.ziraatbank.com.tr/tr bağlantı adresine sahip bankanın kurumsal internet sitesine giriş yapınız.
 • Daha sonra her bankada olduğu gibi “Bireysel” menüsü altından “Krediler” başlığına tıklayınız.

Ziraat Bankası’nın emekli müşterilerine sunduğu uygun faiz oranlı kredi kampanyası, sektördeki diğer rakipleri gibi ihtiyaç kredileri kapsamında değil, ayrı olarak müşterilerin kullanımına sunulmuştur. Bu bağlamda açılan ekranın alt kısmında yer alan ayrı bir bölümden Ziraat Bankası’nın emekli maaşına uygun kredisi detaylarına ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası sektördeki diğer rakiplerine nazaran müşterisi olan emekli vatandaşlara hem ihtiyaç kredisi hem de konut kredisi kullandırmasıyla öne çıkmaktadır. Dolayısıyla emekli maaşını Ziraat Bankası aracılığıyla alan kişiler, 20 bin TL’ye varan Tüketici kredisi desteği ile ihtiyaçlarını uygun faiz oranları ile kapatabilecekleri finansmana ulaşabilmektedir.

Öte yandan emekli vatandaşlar dilerlerse 100 bin TL tutarına varan konut kredisi kampanyasından da yararlanabilmektedir. Ancak söz konusu kampanyalar hakkında bilinmesi gereken detaylar ve başvuru şartları yine bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden şu şekilde açıklanmıştır:

 • Kredi paketine ait faiz oranlarından; Bankkart, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası ve Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az iki tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve PTT Şubeleri

Gelir Belgesiz, Bordrosuz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Merhaba

  Ben emekliyim hem rahmetli eşimin iş kazası dosyasından hemde kendi emekli maaşım var ve maaşımın üzerinde iki adet kredi mevcut maaşımı aldığım bankada kredilerim olduğu halde maaşımı başka bir bankaya taşıyabilirmiyim bununla ilgili bilgi verebilirmisiniz rica etsem

 2. Merhabalar Kafama takılan 1 saat internette araştırıp bulamadığım bir sorunun cevabını size sormak istedim
  Annem Babasından Bağkur aylığı alıyor ve ptt den emekli kredisi çekti
  Evlenmeyi düşünüyor Evlenince babasından maaş aldığı için maaşı kesilecek
  Ve aynı maaşa 2 kişi daha bağlı ( 1 Anne 1 kız kardeş)
  Kalan borcun durumu ne olur kesin şöyle olur diye bir şey söyleyebilirmisiniz

  1. Merhaba,

   Borç yine annenizin üzerinde devam eder. Diğerlerini etkilemez. Kredi annenizin hesabına bağlı şahsi bir kredi. Ödemeye devam etmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu