• 2019 Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

  2019 Emekli maaşına en uygun kredi almak, ülkemizde yaşamını 12 milyon emekli için bankalar tarafından sunulan uygun faizler ve geri ödeme seçenekleriyle mümkün olmaktadır. Emekli olan vatandaşlar için ülkemizde faaliyet gösteren birçok banka özel kampanyalarla kredi seçenekleri sunmaktadır. Bankalar emekli maaşlarını kendilerinden almaları şartı ile emekli müşterilerine özel kredi seçenekleri ve bankacılık hizmetleri sunmaktadırlar. Bu fırsatlarda oldukça uygun faiz oranları ile kredi alınabilmesi mümkün hale gelmektedir.


  Emekli maaşınızın bulunduğu bankaya yapabileceğiniz kredi başvurularında gerekli olan tek evrak nüfus cüzdanı olacaktır. İşlemler günümüzde oldukça hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Evraksız şekilde yapılan kolay başvurular hızla sonuçlanmakta ve sonuç olumlu ise kredi miktarı hızlı bir şekilde hesabınıza yatırılmaktadır. Emekli vatandaşlar için sunulan kredi fırsatları ev ya da araba sahibi olmak isteyen ya da ihtiyaçları için nakit para lazım olan tüm emeklilere verilmektedir.

  Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredisi

  Ziraat Bankası emekliler için hem konut hem de tüketici kredisi olmak üzere emeklinin artısı kampanyasını sunmaktadır. Ziraat Bankası kredi kampanyası emekliler için oldukça uygun faiz oranlarıyla ve geri ödeme seçenekleriyle verilmektedir. Emeklilerin bu kredi kampanyasından faydalanabilmesi için emekli maaşı ödemelerini Ziraat Bankası’ndan almaları gerekmektedir. Ziraat Bankası emeklinin artısı kredi seçeneklerine ait olan geri ödeme ve faiz koşulları şu şekildedir;

  • Emekliler için sunulan tüketici kredisi seçeneğinde 36 aya varan vadelerle %1,69’dan başlayan faiz oranları sunulmaktadır. Emekli bir kişinin bu krediden faydalandığında ödeyeceği örnek hesaplama tablosu şu şekilde olacaktır;
   • 20 bin TL’lik bir tüketici kredisi için %1,69 faiz oranından ve 36 ay vadeden faydalanıldığı düşünüldüğünde ödenmesi gereken aylık taksit tutarı 788,19 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı ise %27,7356 olacaktır.
  • Emekliler için sunulan konut kredisi seçeneğinde 120 aya varan vadelerle %1,68’den başlayan faiz oranları sunulmaktadır. Emekli bir kişinin bu krediyi aldığında faydalanacağı faiz oranı ve geri ödeme seçeneği ile ilgili örnek bir hesaplama şu şekilde olacaktır;
   • 100 bin TL’lik bir konut kredisinin 120 ay vade ile ve %1,68 faiz oranı ile alındığı düşünülürse ödenmesi gereken aylık taksit 1.943 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı ise %22,5083 olacaktır.

  Ziraat Bankası emekli kredisi için başvurular Ziraat Bankası şubelerine yapılmalıdır. Emekli maaşınızı Ziraat Bankası’ndan alıyorsanız nüfus cüzdanınızla birlikte size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. İşlemler hızlı bir şekilde yapılmakta ve uygun olduğu takdirde ilgili tutar hesabınıza yatırılmaktadır.

  Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

  Emekliye kredi Denizbank tarafından oldukça uygun şartlarla sunulmaktadır. Denizbank müşterisi olan emekliler için özel faiz oranları ve 36 aya varan vade seçenekleri sunuyor. 55 bin TL’ye kadar ihtiyaçlar için başvurulabilecek olan kredi seçeneğinde %2,29’dan başlayan faiz oranları veriliyor. Denizbank emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvurusu;

  Sponsorlu Bağlantılar


  • İnternet bankacılığı ya da Mobildeniz üzerinden evraksız olarak,
  • Denizbank şubelerine gidilerek nüfus cüzdanı ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

  Denizbank emeklilere özel kredi seçeneği için örnek bir hesaplama şu şekilde olacaktır;

  • 10 bin TL’lik kredi için başvurulduğunda faydalanılabilecek en düşük faiz oranı %2,29’dur. 36 aylık vade seçeneği seçildiği düşünüldüğünde aylık ödenmesi gereken taksit tutarı 440,98 TL olacaktır.
  • 10 bin TL’lik kredi, %2,2 faiz oranı ve 12 ay vade seçeneği seçildiği düşünüldüğünde ödenmesi gereken aylık tutar 989,57 TL’dir.

  Denizbank emekli kredisi için başvurunuzu Denizbank şubelerinden ya da resmî web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Başvurunuz hızlı bir şekilde incelenerek, ihtiyacınız olan tutar hızlı bir şekilde hesabınıza yatırılacaktır.

  Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

  Şekerbank emekliler için özel kredi fırsatları sunmaktadır. 100 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için Şekerbank’a başvuruda bulunabilirsiniz. Bu kredi seçeneğinden faydalanılabilmesi için emekli maaşının Şekerbank’tan alınması gerekmektedir. 36 aya varan vade seçenekleri ve %2,35’ten başlayan faiz oranları ile sunulan kredi seçenekleri için emekli kredisi hesaplama işlemlerini şubelerden ya da www.sekerbank.com.tr adresi üzerinden yapabilirsiniz.

  Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

  Sadece emeklilere özel verilen limit ve faiz oranları seçenekleriyle kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için başvuruda bulunabileceğiniz Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi, 36 aya varan vadelerle verilmektedir. %1,69’dan başlayan faiz oranları ile kullanabileceğiniz kredi seçeneğinde başvurunuzu alternatif yollarla yapabilirsiniz. Bu seçenekler şu şekildedir;

  • halkbank.com.tr adresi üzerinden ‘Hemen Başvur’ seçeneği ile başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Aralarında birer boşluk olacak şekilde; EMEKLI, T.C kimlik numaranız, gelir bilginiz, talep ettiğiniz kredi tutarını yazarak 3452’ye SMS gönderebilirsiniz. Göndermeniz gereken SMS örneği; ‘EMEKLI 12345678901 2500 10000’ şeklinde olmalıdır.
  • Başvurular gerekli evraklarla birlikte Halkbank şubelerinden de yapılabilmektedir.

  Emeklilere özel kredi seçeneklerinde en uygun faiz oranlarından birini sunan Halkbank, bankacılık hizmetleri konusunda da emekliler için özel fırsatlar sunmaktadır.

  Emeklilere Özel PTT Kredisi

  PTT emekli müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla sunulmaktadır. Başvuru için gerekli evraklarla birlikte PTT şubelerine gidilmesi gerekmektedir. Emekliye kredi PTT aracılığıyla oldukça uygun şartlarla verilmektedir. PTT ile anlaşmalı olan bankalar ve kredi şartları şu şekilde sıralanabilmektedir;

  1. Aktifbank: PTT aracılığıyla Aktifbank’tan 60 bin TL’ye kadar kredi çekebilmeniz mümkündür. 36 aylık vade seçenekleri ve yüzde 2,99’dan başlayan faiz oranları ile kullanılabilen bu kredi, yalnızca emekli maaşını PTT’den alan müşteriler için verilmektedir. Başvuru için size en yakın PTT şubesine uğramalı ve başvuru formunu doldurmalısınız. Onaylandığı takdirde kredinizi anında kullanabilirsiniz.
  2. Vakıfbank: Emekliye kredi Vakıfbank tarafından PTT aracılığıyla verilmektedir. 20 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bu kredi için maksimum vade süresi 36 aydır. Oldukça uygun faiz oranlarına sahip olan bu kredi seçeneğinden faydalanılabilmesi için;
   • Emekli maaşının PTT’den alınıyor olması gerekmektedir.
   • Başvuru sahibinin 80 yaşında ve altında olması gerekmektedir.
   • Vade süreleri yaşa göre belirlenmektedir. Örneğin 79 yaşında olan bir emekli yalnızca 1 yıl vade ile kredi alabilmektedir.
  3. Denizbank: Maaşını PTT şubelerinden alan emekliler Denizbank emekli kredisi fırsatlarından faydalanabilmektedir. Denizbank tarafından sunulan PTT emekli kredisi seçeneği 36 bin TL’ye kadar verilmektedir. Kredi tahsis ücreti alınmamakta ve %3,08’den başlayan faiz oranları ile sunulmaktadır. Denizbank emekliye kredi yaş sınırı ise 80’dir. Yani 78 yaşında olan başvuru sahibi yalnızca 2 yıla kadar vade ile kredi kullanabilmektedir.
  4. ING Bank: ING Bank tarafından sunulan kredi seçeneği hem emekli maaşını PTT’den alan emekliler hem de PTT çalışanları için verilmektedir. 45 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için PTT ING Bank kredi seçeneğine başvuruda bulunabilirsiniz. %2,39’dan başlayan faiz oranları ile sunulan bu kredi 36 aya varan vadelerle çekilebilmektedir. Bu kredi için yaş sınır ise 75’tir.
  5. TEB: Türkiye Ekonomi Bankası PTT ile anlaşmalı olan bankalardan bir tanesidir. 40 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için TEB ’e başvuruda bulunabilirsiniz. Bu kredi için başvuru yaş sınırı 70 olarak belirlenmiştir.

  Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır ?

  İhtiyaç Kredilerine 60 Ay Yapılandırma İmkanı

  Kredi Sicili Nedir? Banka Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?  tıkla sorunu sor

  2019 Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Gökhan dedi ki:

   Merhabalar Kafama takılan 1 saat internette araştırıp bulamadığım bir sorunun cevabını size sormak istedim
   Annem Babasından Bağkur aylığı alıyor ve ptt den emekli kredisi çekti
   Evlenmeyi düşünüyor Evlenince babasından maaş aldığı için maaşı kesilecek
   Ve aynı maaşa 2 kişi daha bağlı ( 1 Anne 1 kız kardeş)
   Kalan borcun durumu ne olur kesin şöyle olur diye bir şey söyleyebilirmisiniz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Borç yine annenizin üzerinde devam eder. Diğerlerini etkilemez. Kredi annenizin hesabına bağlı şahsi bir kredi. Ödemeye devam etmesi gerekmektedir.

  Sorunuzu Yazın