• 2019 Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

  2019 yılı itibarıyla emekli maaşına en uygun kredi almak isteyen emekli vatandaşlar, bankaların kapılarını aşındırmaya devam etmektedir. Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyet gösteren tüm özel ve kamu bankaları, hem müşteri portföylerini genişletmek hem de emekli vatandaşlara uygun faiz oranları üzerinden finansman desteği sunmak için kıyasıya rekabet halindedir. Bu bağlamda 2019 yılında emekli maaşına en uygun kredi veren bankalar ve bu bankalara başvuru yöntemleri hakkında bilinmesi gereken tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.


  Ülkemizde emekli müşterilerine özel en uygun ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyen özel ve kamu bankaları şu şekilde öne çıkmaktadır:

  • Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi
  • Türkiye İş Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi
  • C. Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi
  • Şekerbank Emekli Maaş Müşterisi İhtiyaç Kredisi Kampanyası

  Denizbank Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

  Denizbank emekli aylığına en uygun faiz oranlı kredi almak isteyen kişilerin, öncelikle bankanın emekli müşterileri arasında yer alması gerekmektedir. Dolayısıyla emekli aylığını Denizbank üzerinden almayan kişilerin, bu kampanyadan yararlanması mümkün değildir. Ancak Denizbank’ın emekli müşterilerine sunduğu bu fırsatları kaçırmak istemiyorsanız, emekli aylığınızı Denizbank bünyesine taşıyabilir ve bu sayede promosyonlardan da anında yararlanabilirsiniz.

  Denizbank emekli maaşına kredi başvurusunda bulunmak için şu aşamaları dikkatli bir şekilde yerine getirmeniz önem teşkil etmektedir:

  • İlk olarak bankanın kurumsal internet sitesi olan https://www.denizbank.com/ adresini tarayıcınızda açınız.
  • Daha sonra ekrana gelen sayfa üzerinden hemen hemen bütün bankalarda olduğu gibi “Bireysel Bankacılık” işlemlerini seçiniz ve Bireysel Krediler başlığına tıklayınız.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Emekli maaşına en uygun ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasında yer alan Denizbank’ın bu kredi türüne başvuruda bulunmak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Bir sonraki adımları uygulayarak başvuru işlemlerinizi kolaylıkla yerine getirebilir, böylelikle banka yetkililerine ön başvuru talebinizi ulaştırabilirsiniz.

  Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere başvuru işlemlerinizi başlatmak için “Hemen Başvur” bağlantısına tıklamanız halinde bir sonraki sayfaya yönlendirilmektesiniz. Bu sayfa üzerinde sizden talep edilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek emekli maaşına en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalardan biri olan Denizbank’ın ihtiyaç kredisi ürününe ön başvuruyu tamamlamış olmaktasınız. Dolayısıyla bankanın bütün müşterilerine uyguladığı yasal prosedürler ve kredi notunuz incelendikten sonra banka yetkilileri tarafından değerlendirme sonucu olarak en kısa sürede aranır ve eğer krediniz onaylandıysa sizi en yakın Denizbank şubesine davet edilirsiniz.

  Tüm bu bilgilerin yanında öncelikle Denizbank’ın emekli müşterilerine özel olarak hizmete sunduğu emekli ihtiyaç kredisinde uygulanan faiz oranları ve aylık taksit tutarı gibi bilinmesi gerekenleri de aşağıdaki tabloda kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

  Söz konusu ödeme tablosu 10 bin TL tutarında emekli ihtiyaç kredisi baz alınarak ve maksimum 60 ay vade seçeneği de hesaplanarak oluşturulmuştur. Denizbank’ın emekli müşterilerine özel kullanıma sunduğu bu kredi türünde güncel faiz oranlarında değişiklikler meydana gelebilmektedir.

  Kredi Tutarı (TL) Vade (ay) Aylık Faiz Oranı (%) Aylık Taksit Tutarı (TL) Kredi Tahsis Ücreti (TL) Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı  (TL) Aylık Toplam Maliyet Oranı (%) Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
  10.000 12 1,76 952,11 50,00 123,40 2,4843 29,8115
  10.000 24 1,86 542,71 50,00 197,02 2,5876 31,0512
  10.000 36 1,86 407,09 50,00 279,34 2,5701 30,8409
  10.000 48 1,86 341,60 50,00 371,13 2,5613 30,7352
  10.000 60 1,86 304,06 50,00 473,04 2,5560 30,6723

   

  Şekerbank Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

  Şekerbank’tan emekli maaşına en uygun faiz oranlı ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekli vatandaşların da yapması gerekenler oldukça basittir. Dijital bankacılığa önem veren bankalar arasında yer alan Şekerbank, emekli müşterilerine özel olarak ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlemektedir. Bu bağlamda yapmanız gerekenleri şu şekilde özetlemek mümkün olmaktadır:

  • https://www.sekerbank.com.tr/anasayfa bağlantı adresi ile ilk olarak bankanın kurumsal internet sitesini tarayıcınızda açınız.
  • Daha sonra tüm diğer bankalarda olduğu gibi “Bireysel” menüsü altından emekli kredisine ulaşmak için “Bireysel Krediler” başlığına tıkayınız.
  • Şekerbank müşterilerine kaliteli bankacılık hizmeti sunmak için pek çok ihtiyacı yönelik talepleri karşılamak adına emekli maaşına uygun faiz oranlı kredileri de “İhtiyaç Kredileri” menüsü altında bulundurmaktadır. Bu nedenle açılan sayfada bu bağlantıya tıklayınız.

  Şekerbank, emekli maaşını kendi bünyesinden alan müşterilerine özel kampanyalar düzenleyerek ihtiyaç kredileri arasında bu hizmeti de kullanıma sunmuştur. Eğer bu kredi seçeneğinden yararlanmak istiyor ancak henüz Şekerbank müşterisi değilseniz, emekli maaşınızı Şekerbank’a taşıyarak bankanın emekli müşterileri arasındaki yerinizi alabilir ve fırsatlardan anında yararlanmaya başlayabilirsiniz.

  Şekerbank tarafından güncel olarak sunulan emekli maaşına en uygun ihtiyaç kredisi kampanyasında uygulanan faiz oranları, vade seçenekleri ve diğer detaylara dair tüm bilgileri bu görselimiz üzerinde de göreceğiniz üzere bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

  Şekerbank bu alanda müşterilerinin bilgisine sunduğu bilgilerde güncel olarak değişiklik yapma hakkına sahiptir. Dolayısıyla güncel faiz oranlarını internet sitesi üzerinden takip etmenizde yarar bulunmaktadır.

  Şekerbank emekli müşterilere özel ihtiyaç kredisi kampanyasında yıllık faiz tablosu ise şu şekilde belirtilmiştir:

  Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Aylık Taksit Tutarı(TL) Kredi tahsis
  Ücreti(TL)
  Sigorta ve Vergiler Dahil
  Ücretler Toplamı (TL)
  Aylık Toplam Maliyet Oranı(%) Yıllık Toplam Maliyet Oranı(%)
  10.000 60 2,02 317,95 50 381,96 2,9995 35,9945

   

  T.C. Ziraat Bankası Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

  Ziraat Bankası emekli maaşına en uygun faiz oranlı kredi almak isteyen emekli vatandaşların, öncelikle emekli aylıklarını bu banka üzerinden alıyor olmaları gerekmektedir. Türkiye’nin en çok müşteriye sahip olan kamu bankaları arasında zirvedeki yerini koruyan Ziraat Bankası emekli müşterilerine de benzersiz fırsatlar sunmaya devam etmektedir. Bu kapsamda emekli maaşına en uygun kredi desteği sunan Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredilerine başvuruda bulunmak için şu yöntemlerin izlenmesi gerekmektedir:

  • İlk olarak https://www.ziraatbank.com.tr/tr bağlantı adresine sahip bankanın kurumsal internet sitesine giriş yapınız.
  • Daha sonra her bankada olduğu gibi “Bireysel” menüsü altından “Krediler” başlığına tıklayınız.

  Ziraat Bankası’nın emekli müşterilerine sunduğu uygun faiz oranlı kredi kampanyası, sektördeki diğer rakipleri gibi ihtiyaç kredileri kapsamında değil, ayrı olarak müşterilerin kullanımına sunulmuştur. Bu bağlamda açılan ekranın alt kısmında yer alan ayrı bir bölümden Ziraat Bankası’nın emekli maaşına uygun kredisi detaylarına ulaşabilirsiniz.

  Ziraat Bankası sektördeki diğer rakiplerine nazaran müşterisi olan emekli vatandaşlara hem ihtiyaç kredisi hem de konut kredisi kullandırmasıyla öne çıkmaktadır. Dolayısıyla emekli maaşını Ziraat Bankası aracılığıyla alan kişiler, 20 bin TL’ye varan Tüketici kredisi desteği ile ihtiyaçlarını uygun faiz oranları ile kapatabilecekleri finansmana ulaşabilmektedir.

  Öte yandan emekli vatandaşlar dilerlerse 100 bin TL tutarına varan konut kredisi kampanyasından da yararlanabilmektedir. Ancak söz konusu kampanyalar hakkında bilinmesi gereken detaylar ve başvuru şartları yine bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden şu şekilde açıklanmıştır:

  • Kredi paketine ait faiz oranlarından; Bankkart, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası ve Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az iki tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

  PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

  Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve PTT Şubeleri

  Gelir Belgesiz, Bordrosuz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar  tıkla sorunu sor

  2019 Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Gökhan dedi ki:

   Merhabalar Kafama takılan 1 saat internette araştırıp bulamadığım bir sorunun cevabını size sormak istedim
   Annem Babasından Bağkur aylığı alıyor ve ptt den emekli kredisi çekti
   Evlenmeyi düşünüyor Evlenince babasından maaş aldığı için maaşı kesilecek
   Ve aynı maaşa 2 kişi daha bağlı ( 1 Anne 1 kız kardeş)
   Kalan borcun durumu ne olur kesin şöyle olur diye bir şey söyleyebilirmisiniz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Borç yine annenizin üzerinde devam eder. Diğerlerini etkilemez. Kredi annenizin hesabına bağlı şahsi bir kredi. Ödemeye devam etmesi gerekmektedir.

  Sorunuzu Yazın