• Emekli Maaşı Sorgulama


  Emekli Maaşı Sorgulama

  Emekli olmak günümüzde bütün çalışan insanların hayalidir. Emekli olabilmek için ise temel 2 şart bulunmaktadır. Birincisi belirlenen süre boyunca bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmak, ikincisi ise bu çalışılan süre boyunca belirli bir miktarda devlete prim ücreti ödemektir. Bu şartları yerine getirip, çalışma yılınızı doldurduğunuzda emekli maaşınız hesabınıza yatmaya başlayacaktır. Bunun öncesinde ne kadar emekli maaşı alacağınızı merak ediyorsanız, bu sorgulama işlemi sorunuzun cevabı olacaktır.


  Emekli maaşı sorgulama işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Yazımızın devamında her kurum için ayrı ayrı nasıl sorgulama işlemi yapacağınızı sizler için detaylı olarak anlatacağız. Günümüzde internet uygulamaları sayesinde artık sorgulama işlemleri veya diğer birçok işlemi kolaylıkla herhangi bir yere gitmeden dakikalar içerisinde yapabiliyoruz. İnternet uygulamaları ağına devlet uygulamaları da dahil edildiğinden beri artık kurum ve kuruluşlarda kalabalık bir sıra boyunca uzanan kuyruklardan kurtulmuş durumdayız.

  Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Emekli maaşınızı sorgulayabileceğiniz daha önceden iki resmi site bulunmaktaydı. Şifreli ve şifresiz olarak bağlı olduğunuz kurumun emekli maaşını sorgulama işlemini iki site üzerinden de yapabilmeniz mümkündü. Ancak şifresiz işlem yapabildiğimiz E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile artık bu işlemleri yalnızca şifreli olarak yapabiliyoruz. Şifreli işlem sayfası olan E-Devlet güvenlik açısından şifreli olarak uygulama yapmaktadır.

  Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa şifrenizi alabilmek için size en yakın PTT şubesine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Şifre alma başvurusunu yaptıktan sonra kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel E-Devlet şifrenizi teslim alabilirsiniz. Aldığınız E-Devlet şifrenizi, E-Devlet sistemi üzerinde yapacağınız her işlem için kullanabilirsiniz.

  SSK (4A), BAĞ-KUR (4B) ve Emekli Sandığı (4C) kurumlarının sorgulama işlemleri ayrı ayrı olarak aynı site üzerinden yapılmaktadır. Yazımızın devamında her üç kurum içinde emekli maaşı sorgulama işlemini internet üzerinden nasıl yapacağınızı sizlere detaylı bir şekilde anlatmış bulunmaktayız.

  Sponsorlu Bağlantılar

  SSK (4A) Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  SSK’ya bağlı olup, emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle ilgili yazımızın sonundaki kurumunuza uygun bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir.

  4A Emeklilik Aylık Bilgisi

  Bu resimde bulunan ve daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayıp işlemine başlayabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkacak olan kimlik doğrulama sayfası aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan bölümlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra bilgilerinizi kontrol etmenizi öneririz. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra resimde daire içerisine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine sayfa üzerinde tıklayınız. Böylelikle SSK’ya bağlı emekli maaşınızı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

  SSK (4A) Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  BAĞ-KUR (4B) Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  BAĞ-KUR’a bağlı olan vatandaşlarımız emekli maaşı sorgulama işleminizi yapabilmek için ilgili yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz kurumunuza uygun bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir.

  4B Emeklilik Aylık Bilgisi

  Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirileceğiniz sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  Yukarıda bulunan resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan bölümü sayfa üzerinde sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazarak doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi yazdıktan sonra kontrol etmenizi öneririz. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra hemen alt tarafta bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle BAĞ-KUR yani 4B emekli maaşı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Açılan sayfada bilgilerinizi görebilirsiniz.

  BAĞ-KUR (4B) Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  Emekli Sandığı (4C) Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Emekli Sandığı kurumuna bağlı olup emekli maaşı sorgulama işlemi de diğer kurumlarda olduğu gibi kolay bir şekilde yapılmaktadır. Emekli Sandığı kurumu için emeklilik maaşı sorgulama işlemi yapabilmek için ilk olarak ilgili yazımızın sonunda bulunan kurumunuza uygun bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir.

  4C Emeklilik Aylık Bilgisi

  Bu sayfada bulunan ve resim üzerinde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama işlemini yapmanız için açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  Bu resimde bulunan ve ok işaretleri ile gösterilmiş olan alanlara sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi yazıp, kontrol etmenizi öneririz. Kontrol edip, doğruluğundan emin olduktan sonra hemen alt tarafta bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle Emekli Sandığı kurumu için emekli maaşı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

  Emekli Sandığı (4C) Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  Emekli Maaşı Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın