• Ehliyet Ceza Sorgulama

  Ehliyet ceza sorgulama işleminizi artık internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Teknolojinin hayatımıza girmesi ile birlikte internet artık elinizin altındadır. Her yerde interneti bulmak mümkün olup artık işlemlerinizi online olarak gerçekleştirmekte çok olağandır.  Kurumlarda işlemlerini bu yönde şekillendirerek yapılan çalışmalar doğrultusunda işlemlerin internet üzerinden yürütülmesine olanak sağlamaktadır. Bu durumlara ayak uyduran kurumlardan bir tanesi de Emniyet Genel Müdürlüğü olup trafik ile ilgili pek çok işlemi internet üzerinden yapabilmemiz için olanak sağlanmıştır. Bu sayede kurumlara gitmemize gerek kalmadan işlemlerimizi daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Online olarak yapabileceğimiz işlemlerden biri de ehliyet ceza sorgulama işlemidir. Bu işlem ile birlikte ehliyetiniz üzerinde ceza olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca eğer ki bir cezanız var ise önceden tespit ederek önleminizi alabilirsiniz. Bu sayede gecikme zammı gibi borcunuza ek ödemelerde bulunmaktan kurtulmuş olursunuz.


  Günümüzde pek çok işlem bünyesinde kurumlar ile anlaşmaları ile sorgulamalar bulunduran E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi üzeriden yapacağınız işlemlerde E-Devlet şifrenizin olması yeterli olacaktır. E-Devlet sistemi üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü ile anlaşmalı olarak gerçekleştirilen sorgulama işlemlerinden biri de ehliyet ceza sorgulama işlemidir. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden ehliyet ceza sorgulama işlemi ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

  Ehliyet Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden ehliyet ceza sorgulama işleminizi tek bir şifre ile güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan tüm işlemlerde olduğu bu işlem içinde E-Devlet şifrenizin olması zorunludur. E-Devlet şifresini temin etmek için en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz sonucunda 2 TL ücret karşılığında size özel bir zarf içerisinde E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Ceza sorgulama için ilk yapmanız gereken paylaştığımız bağlantı linkine tıklamaktır. Açılan sayfada sisteme giriş için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  sürücü belgesi ceza puanı sorgu

  Sonrasında resimde gösterilen alanlara T.C kimlik numaranızı ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklamanız sorgulama işlemi için yeterli olacaktır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  e-devlet1111

  E-Devlet istemi üzerinden ehliyet ceza sorgulama işleminizi bu adımları uygulamanız durumunda tamamlamış olursunuz. Açılan sistem içerisinde ehliyet üzerindeki cezaların detaylı bilgisini öğrenmek için gerekli bazı bilgiler bulunmaktadır. Bunun için sürücünün ehliyet belge numarası ve kimlik numarasını istene. Bu sistemi sayesinde eğer ceza puanına sahipseniz bunun hangi sebepten kaynaklandığının da bilgisine sahip olacaksınız sonrasında ise daha dikkatli olmanızı sağlayacaktır. Şunu unutmayın ki eğer ceza puanı sınırını aşmanız durumunda ehliyetine el konulacaktır.

  Ehliyet Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  Ehliyet Ceza Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın