emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

EGM Trafik Ceza Sorgulama

EGM Trafik Ceza Sorgulama

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza EGM trafik ceza sorgulama işlemi hakkında bilgileri paylaşacağız. Trafik sabah evden çıktığımız süreden itibaren hayatımızı etkileyen bir durumdur. Sağlıklı bir şekilde ulaşımımızı sağlayabilmemiz için trafikte bazı kurallara uyulması gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü trafik düzeninin denetimini sağlayan kurumdur. Trafikte düzeni ve ulaşımın sorunsuz yaşanmasını sağlamanın yanı sıra kuralları ihlal eden sürücülere ceza yaptırımları uygulama işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Trafikte kural ihlali sonucu yazılan cezaların tebliği de trafik memurlarınca sağlanmakta olup ayrıca mobese kameraları ve radarlarla da ceza yazılabilme durumlarını denetlemektedirler. Trafikte yazılan cezaları size bildirilmesinin yanında artık araç sürücüleri de teknolojinin gelişmesi ve buna binayen internet kullanımının artması ile online olarak trafik cezalarının kontrolünü de yapabilir. İnternet üzerinden güncel olarak aracınızın üzerinde bulunan cezaları Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden verilen online hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz. Sadece sizden istenen bazı bilgilere girerek şifreye ihtiyaç duymadan ona kadar yazılmış olan tüm cezaların ayrıntılı bilgilerine rahatlıkla erişebilirsiniz. Bu işlem için yapacağınız işlemler çok basittir. EGM trafik ceza sorgulama işleminizi düzenli bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü trafik cezalarının birikmesi durumunda gecikme zammı uygulanır ve bu şekilde ödeyeceğiniz miktar daha da artabilir. Eğer ki yazılan cezaları 15 gün içerisinde öderseniz indirim uygulanabilir. Böyle bir durum ile karşılaşıp maddi açıdan olumsuz olarak etkilenmemeniz adına düzenli olarak kontrol yapmanız önemlidir. Yazımızın devamında EGM trafik cezası sorgulama işleminizi nereden yapacağınız konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

EGM Trafik Ceza Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden EGM trafik ceza sorgulama işlemi sayesinde trafik cezalarınızı öğrenebilirsiniz. Sorgulama işlemini yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda yer alan bağlantı linkini tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada sizden bazı bilgiler istenecektir. Resimde belirtilen alanlara adınız, soyadınız, TC kimlik numaranız ve doğum yılınız kimlik doğrulama adımı için girmeniz istenir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra “doğrula” butonuna tıklayınız.

egm trafik borc1

EGM trafik ceza sorgulama listesi butona tıkladıktan sonra karşınıza gelecektir. Size sunulan bu listede araç plakasına yazılan ceza sorgulama, sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama, tüzel kişi ceza sorgulama ve otopark çekilen araç sorgulama seçenekleri bulunur.

egm-1

Sizden sorgulama yapmak istediğiniz trafik cezası türünün üzerine tıklamanız istenir. Bu şekilde EGM trafik ceza sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

EGM Trafik Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.