• E-devletten Sgk Hizmet Dökümü Çıkartma

  Gelişen teknolojinin artık her imkanı parmak uçlarımıza getirdiği modern dönem ile beraber, ihtiyacımız olan her türlü işlem saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Son yıllarda devletlerinde, sağladıkları hizmetleri sanal ortama taşıması ile birlikte vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlanmıştır.


  Ülkemizde devletin oluşturduğu ve tüm resmi daireleri bir araya getirdiği e-Devlet (devlet kapısı) sistemi sayesinde artık devlet dairelerinde uzun kuyrukları beklemek, evrak/dosya karışıklığı yaşamak, işlem gecikmeleri gibi sorunlar tarihe karışmıştır. e-Devlet sistemi sayesinde artık devlet dairelerinde gerçekleştirmemiz gereken tüm işlemleri saniyeler içerisinde online olarak halledebiliyor ve gerekli belgelerin çıktısını alabiliyoruz.

  Başvurularınız İçin Gereken Hizmet Dökümü

  Bir işe başvuracağınızda, kimi zaman geçmiş deneyimleriniz görülmek istenebilir. Bu durumda hizmet belgenizi kuruma sunmanız gerekir. Hizmet belgenizi ise e-Devlet aracılığı ile saniyeler içerisinde edinebilmektesiniz. Eğer kadrolu bir çalışansanız 4A hizmet dökümünüzü almak üzere e-Devlet’ten faydalanabilirsiniz.

  Bu sgk hizmet dökümü 4a belgenizi alabilmek için ilk olarak e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. İlk defa giriş yapacaksanız, ilk olarak size en yakın PTT şubesine giderek şifre temin etmeniz gerekir. Şifrenizi almak için belirli miktarda bir ücret ödersiniz ve şifreniz size özel bir zarfta size teslim edilir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  T.C. Kimlik numaranız ve PTT’den edindiğiniz tek kullanımlık şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra ilk aşamada yeni bir şifre belirlersiniz ve bu işlemin ardından hizmet ekranına yönlendirilirsiniz. Hizmet ekranının üst kısmında yer alan arama çubuğuna 4A Hizmet Dökümü yazdığınızda çıkan ilk seçenek sizi hizmet dökümünüze götürecektir. Bu ekranda çalışma (işe giriş ve çıkış) süreleriniz, yatırılan primler ve sigorta kapsamınız detaylı bir şekilde yer almaktadır. 6 aylık özet sekmesinin yanındaki geniş kapsamlı hizmet dökümünden tüm detayları da görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz bu ekranı yazdırabilirsiniz.

  Şifresiz Alımlar

  Eğer e-Devlet’e giriş yapmadan doğrudan ssk hizmet dökümü isimden sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız SGK’nın resmi web sitesi aracılığı ile bu işleminizi tc kimlik no ile ssk sorgulama şifresiz sekmesini seçerek gerçekleştirebilir ve anında hizmet dökümünüze ulaşarak, gerekli belgenin çıktısını alıp, bu belgeyi talep eden kuruma ibraz edebilirsiniz.

     tıkla sorunu sor

  E-devletten Sgk Hizmet Dökümü Çıkartma İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın