E-Devlet

E-DEVLET TAPU SORGULAMA

E-Devlet sistemi uygulanmaya başladığından beri artık çoğu işleminizi İnternet üzerinden kolay bir şekilde yapabilmektesiniz. Bu işlemlerden biri de E-Devlet tapu sorgulama uygulamasıdır. Ev alacaksanız veya satacaksanız tapu bilgilerine ihtiyaç duyarsınız. Önceleri tapu sorgulama işlemleri İnternet üzerinden yapılmıyordu. Tapu bilgileri için Tapu ve Kadastro İl yada İlçe Müdürlüklerine giderek bu işlemi yapıyordunuz. Ancak bu işlemi yaparken devlet dairelerinde sıra bekleyip zaman kaybediyordunuz. E-devlet üzerinden tapu sorgulama hizmeti sayesinde artık tapu bilgilerinizi sorgulamanız çok kolay. Biz size E-devlet tapu sorgulamayı nasıl yapacağınızı açıklayıcı bir şekilde anlatacağız.


E-Devlet Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet ile ilgili tüm işlemleriniz için bir e-devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifreniz yoksa eğer size en yakın bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuru da bulunmalısınız. Başvurunuz dahilinde size 2 TL karşılığında bir e-devlet şifresi verilecektir. Bu şifreyi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla lütfen yapınız.

E-Devlet üzerinden tapu sorgulama işleminiz için ilk olarak yazının sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda resimde de belirtmiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

tapusorgulama

Kimliğinizi doğrulamak için sizden istenilen bilgileri giriniz. Bunun için resimde de belirtilen yere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

edevlet1

Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet şifresiyle tapu sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

edevlet2

E-Devlet Tapu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu