• E-DEVLET ŞİFRESİ

  E-Devlet portalı, T.C. kimlik numarası ile, kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan pek çok işlemi tek bir web adresi üzerinden bireylere iletmek amacıyla hayata geçirilmiş olan bir yapıdır. 2005 yılında ihalesi yapılan E-Devlet projesi hayata geçti.


  E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

  E-Devlet şifresinden faydalanmak isteyenler PTT şubelerinden 2 TL’lik işlem ücreti karşılığında alabilirler. Aşağıda vereceğimiz linkten E-Devlet şifrenizi alacağınız size en yakın PTT şubelerini görmek için linke tıklayıp karşınıza çıkan ekrana ikamet ettiğiniz İli ve ilçeyi yazarak E-Devlet şifresi alabileceğiniz PTT şubeleri listelenecektir. İl ve ilçeyi yazdıktan sonra sorgula butonuna tıklayarak PTT şubelerini görebilirsiniz.

  E-Devlet Şifresini Almak İçin Neler Gereklidir?

  • E-Devlet şifresi alabilmek için T.C. numaranızın bulunduğu kimliğiniz (Nüfus cüzdanı) gereklidir.
  • PTT tarafından belirlenmiş olan işlem ücreti ilk şifre alımı için 2 TL iken ikinci veya daha fazla şifre alındığı durumlarda artık her şifre için 4 TL olarak ücretlendirilmektedir.
  • İnternet üzerinden değiştirilen E-Devler şifresinin unutulması durumda 1 TL haricinde başka bir bedel ödemeyeceklerdir.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak şartıyla PTT şubelerinden E-Devlet kapısı şifre zarfınızı kendinize verilecektir.

  E-DEVLET ŞİFRESİNİ UNUTTUĞUNUZ DURUMLARDA YAPMANIZ GEREKENLER

  Günlük hayatımızda E-Devlet şifresini çok sık kullanmadığımız için unutma gibi durumlar olabiliyor. E-Devlet şifresinin başkaları tarafından bilinmemesi ve 3. kişilerin eline geçmemesi gerekir. E-Devlet şifresi kişisel bir şifredir, sorumluluk o kişinin üzerindedir. E-Devlet şifresi kişisel olduğundan ve başkalarının eline geçmesi durumunda olumsuz sonuçlar doğurma ihtimali olduğundan dolayı unuttuğunuz durumlarda en yakın PTT şubesine gidip yeni değişiklik ile birlikte tekrar 2 TL işlem ücreti karşılığında alabilirsiniz.

  SİZE EN YAKIN PTT ŞUBELERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

  E-DEVLET ŞİFRESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN UYGULAMALARI ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.  tıkla sorunu sor

  E-DEVLET ŞİFRESİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Sinem dedi ki:

   2010 yili ve 2014 yilinda toplamda 2 dogum yaptim bu gune kadarda hic dogum parasi almadim ve 10 yil icinde alinabiliyormus diye duydum dogrumu alabilirmiyim?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Sinem Hanım merhaba,

    Doğum yardımı olan Birinci çocuk için 300 TL, İkinci çocuk için 400 TL, Üçüncü çocuk için 600 TL olarak ödenir Ancak bu yardım 2015 Mayıs ayından sonra doğan çocuklar için verilmektedir.

  2. Nihal dedi ki:

   Benim 1 yıl içinde 90 gün pirimim var. Ama işimden 3 aylık hamileyken ayrılmak zorunda kaldım. Doğum yardımından faydalanabilirmiyim.

  3. Asli dedi ki:

   Ben suanda 2 aydir calisiyorum daha önce türkiyede calismisligim yok almanyada
   Calisdim nisanda dogum yapicam hakkim olurmu benimde annelik parasina türkiyede ????

  4. Levent inal dedi ki:

   26 08 1968 doğumluyum 01-05-1988 sigorta girişim var emeklilik dilekçemi ne zaman verebilirim?

  5. Dürdane dedi ki:

   Merhaba ben 03.07.2010 yılında özel sektör de çalıştım 07.07.2016 yılında doğum iznine ayrıldım bugün beni arayıp 4ka yasaya göre iş fesih olmuş tur dediler beni ne yapmam gerekiyor ve doğum parası alabilir iyim e nereye müracaat edebilirim şimdi den teşekkürler

  6. nesim dedi ki:

   e-devlet sifresini kaybettim nasıl alabilirim tekrar yardımcı olursanız sevinirim

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    PTT şubelerine başvurunuz.

  7. Eren dedi ki:

   Ben ingilterede yasiyorum ama e devlet sifrem yok nasil alabilirim

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Konsolosluğa giderek başvuruda bulunmalısınız. Yardımcı olacaklardır.

  8. derya dedi ki:

   ben haziranın 24unde işe girdım hamıle oldugumdan dolayı beni işten çıkardılar kasımda ocakgında 4unde dogum yaptım doktora gıttım dogum kagıdını istedımde oda iş yerıne gondeririz dedi iş yerikabul etmezse dogum para sı alabılcek mıyım

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Derya Hanım öncelikle şöyle bir durum var, sizi hamile olduğunuz için işten çıkarma hakları yok. Eğer bu şekilde olduğunu ispat edebileceğiniz bir şahit ya da bir belge varsa iş mahkemesine şikayet edebilirsiniz. Doğum parası alabilmeniz için , doğumdan önceki 1 yıl içerisinde en az 90 iş günü prim ödemesi yapmış olmanız, ve doğum izni süresi içinde çalışmamış olmanız gerekiyor.Bu şartları sağlıyorsanız alabilirsiniz.

  9. mehmet bilgi dedi ki:

   ssk aylık dogrum ödeniyor

  10. EYUP KENDİRLİ dedi ki:

   adres değişikliğinde mevcud araçlarım için adres değişikliği yapmam lazımmı

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Mutlaka bilgilerinizi güncellemelisisniz.

  11. EYUP KENDİRLİ dedi ki:

   Mernis kayıdımı nasaıl öğrenebilirim

  Sorunuzu Yazın