E-Devlet

E-Devlet Askerlik Yeri Öğrenme

Son dönemlerin en fazla tercih edilen resmi uygulamalarından e-devlet uygulaması üzerinden resmi yönden hemen hemen birçok uygulamalar hakkında bilgiler alınabilmektedir. Gerçekleştirilen son düzenlemeler ile birlikte e-devlet uygulaması üzerinden artık askerlik yeri de kolay bir şekilde öğrenilebilecektir. Bu sayede asker adaylarının bağlı bulundukları askerlik şubesine doğrudan başvuruda bulunmadan e-devlet uygulamasına giriş yaparak hangi ilde askerlik yapacağı hakkında bilgilere kolayca ulaşabilecektir. 15 Ocak tarihinde hizmete sunulan uygulama sayesinde asker adaylarının ayrıca askerlik işlemlerini de daha pratik bir yoldan yapabilmesini sağlamaktadır.


E-devlet Uygulaması Üzerinden Askerlik Yeri Öğrenmek Açısından Yapılması Gerekenler Nelerdir?

E-devlet uygulaması üzerinden askerlik yerinin öğrenilmesi açısından sırasıyla gerçekleştirilmesi gereken birkaç basit adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar ise şu şekildedir;

  • Uygulamanın hemen sol üst tarafında yer alan ”e-hizmet” kısmına tıklanması gerekmektedir.
  • Bu aşamadan hemen sonrasında ise, ekrana gelen sayfanın hemen üst kısmında yer alan ”hizmet adı” kısmından, kısa dönemli asker adayları için Yedek Subay Sınıfları Sonucu Sorgulama, uzun dönemli asker adayları için, Er Sınıfları Sonucu Sorgulama yazısının yazının girilmesi gerekmektedir.
  • Bu aşamadan hemen sonrasında ekranda beliren linkin tıklanması yeterli olmaktadır.

Bu aşamadan sonrasında asker adaylarının ekran üzerinden sevk belgesi, teslim olacağı birliğin konum ve detaylı adres ve iletişim bilgileri, yol izinleri ve güzergahlar hakkındaki tüm belgelerini e-devlet sistemi üzerinden temin edebilecektir.

Uygulama, Asker Adayları Tarafından Sevinçle Karşılandı

E-devlet uygulaması üzerinden askerlik yerinin öğrenilmesi düzenlemesi yapılması, asker adayları ve aileleri tarafından sevinçle karşılandı. Buna göre artık asker adayları askerlik şubesine giderek burada saatlerce bekletilmeden askerlik yeri öğrenme işlemleri doğrudan e-devlet uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir.

E-devlet Askerlik Yeri Öğrenme Uygulamasından Faydalanmak İsteyenler Ne Yapmalı?

Kısa ve uzun dönem asker adaylarının e-devlet sistemi üzerinden askerlik yeri öğrenme uygulamasından faydalanabilmesi açısından ilk olarak kendilerine ait olan bir e-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. Herhangi bir ptt şubesi üzerinden 7 türk lirası üzerinden temin edebilecekleri e-devlet şifresi sayesinde e-devlet uygulaması üzerinden askerlik işlemleri hakkında merak ettikleri diğer ayrıntılar hakkında da detaylı olarak bilgiler elde edebilirler.

E-devlet Askerlik Yeri Öğrenme Konusunda Zorluk Çekenler Ne Yapmalı?

Oldukça basit bir işleyişe sahip olan e-devlet uygulaması üzerinden askerlik yeri öğrenme konusunda zorluk çeken asker adayları konu hakkında bilgisi bulunanlardan yardım talep etmelidirler. Bireylerin doğrudan e-devlet resmi web sitesine giriş yapması ve yukarıdaki basit adımları takip etmesi yeterlidir. Birkaç dakika içerisinde askerlik yerini kolayca öğrenebilmekte ve ayrıca tercihleri doğrultusunda askerlik sevk belgesinin çıktısını doğrudan e-devlet uygulaması üzerinden bilgisayar yazıcısına aktarabilmektedirler.

E-devlet Askerlik Yeri Öğrenme Uygulamasından Hemen Faydalanılabilir Mi?

E-devlet askerlik yeri öğrenme uygulamasından asker adayları hemen faydalanabilmektedir. E-devlet şifresini temin ettikten sonra e-devlet uygulaması resmi sitesi ziyaret etmesi yeterlidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu