• E-DEVLET ASKERLİK DURUM BELGESİ

  E-Devlet askerlik durum belgesi, askerlik kararı alınan her yedek subay aday adayına askerlik şubeleri tarafından verilen, ilgilinin askerlik bilgilerinin olduğu bir belgedir. Askerlik durum belgesi yeni bir işe başlayacağınız zaman sizden istenilen bilgiler arasında yer alacaktır. Askerlik durum belgenizi almak için şubeye gitmenize gerek yoktur. İnternet ortamı üzerinden de E-Devlet askerlik durum belgesi alma işleminizi yapabilirsiniz.


  E-Devlet üzerinden askerlik durum belgesi, vatandaşların;

  • Lisansüstü eğitim yapmak için üniversitelere sunulması,
  • Silahaltına alınacağı tarihe kadar bir işte çalışması,
  • Kişilerin silahaltına alınacağı tarihin kendilerine bildirilmesiyle, askerlik kararı alındığında verilebilmektedir.

  E-Devlet Askerlik Durum Belgesi Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet birçok devlet kamu işlemlerinin kolay ve hızlı bir şekilde uzun kuyruklar bekleme zorunluluğu olmadan sunulan bir hizmettir. E-Devlet hizmeti sayesinde artık askerlik durum belgesi alma işleminizi de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet hizmeti üzerinden bu ve bunun gibi birçok hizmetinizi yapabilmeniz için kimlik doğrulama sistemini kullanmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi de kimlik doğrulama sistemi arasında yer almaktadır. Şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine başvurarak şifrenizi alabilirsiniz.

  E-Devlet askerlik durum belgesi alma işleminiz için ilk olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  askerlikdurumbelgesi

  Sponsorlu Bağlantılar


  Devamında resimde paylaşılan ilgili alanlara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

  edevlet1

  Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Bilgileri Sorgula” butonuna tıklayınız.

  edevlet2

  E-Devlet sistemi üzerinden askerlik durum belgesi alma işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

  E-Devlet Askerlik Durum Belgesi Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  E-DEVLET ASKERLİK DURUM BELGESİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Emin dedi ki:

   Merhaba, yurtdisindan e-Devlet nasil kullana biliriz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Konsolosluğa başvurabilirsiniz.

  2. ahmet dedi ki:

   ben üniversite öğrencisiyim,askerlik durumumu ögrenmek istiyorum daha önce tecil yaptırmadım okul tecil dosyasını gönderdi mi onu da bilmiyorum,sistemde ne olarak (tecilli,kaçak vs) görünüyorum onu nasıl ögrenebilirim?

   1. Aykut Otu dedi ki:

    E-devlet sistemi üzerinden askerlik durumu sorgulanamamaktadır Ahmet Bey. Bu konuyu askerlik şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

  3. Erkann dedi ki:

   Merhaba;

   Askerlik tecilim Şubeden aldığım bilgiyle Aralık ayındaymış e-devletten bilgiye ulaşamıyorum bir sınıflandırma yoktur gibi bir ibare yazıyor. 1 haftalığına yurtdışına çıkıcam bir problem oluyor mu ülkeye giriş – çıkışta? Bilgilendirmenizi rica ederim

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Bu konuda bir problem olmamaktadır Erkan Bey. Ancak dönüş saatinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Birliğinize katılacağınız tarihi geciktirme gibi bir durumunuz olursa asker kaçağı olarak yargılanırsınız. Diğer türlü hiç bir sorun bulunmamaktadır.

  4. mstfa dedi ki:

   Nerede bu yazının sonundaki link benmi göremiyorum ?

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Mustafa Bey askerlik durum belgesi ile ilgili sonradan bi duzeltme yaptigimizla ilgili yorum yazmistik. Sanirim gormemissiniz. E-devlet uzerinden askerlik durum belgesi alinamamaktadir.

  5. serdar dedi ki:

   askerlik durum belgesi almak çin neler gerekiyor?

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Yerli ve yabancı askerlik şubelerine müracaat etmeniz gerekmektedir.

  6. Aykut Otu dedi ki:

   Yazıda yapılan yanlışlıktan dolayı bütün soru soranlardan özür dileriz, hakkınızı helal etmenizi umuyoruz. Askerlik durum belgesi E-Devlet üzerinden ALINAMAMAKTADIR. Askerlik şubesine giderek bu işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  7. Hüseyin Cahit dedi ki:

   Sayın Aykut Otu bey ben askerliğimi yaptım yaptığıma dair belge almam gerekiyor ancak sistemde bununla ilgili bir bölüme rast gelmedim. Böyle bir hizmet var mı yok mu? Bir cevapta bana yazarsanız sevinirim.

  8. Vedat Taylan dedi ki:

   Aykut bey, insanların farklı sözlerine karşın aynı cevabı kopyala yapıştır yapıyorsunuz ve bu hiç yardımcı olmuyor. Cevabınız hiç tam anlamı ile açıklayıcı değil. Lütfen askerlik durum belgesini e-devlet sitesinde hangi bölümde ve hangi linke tıklayarak sonuç alacağımızı söylerseniz seviniriz. Ben okurken sıkıldım aynı cevaplarınızı okumaktan….

   Saygılar.

  9. arın dedi ki:

   üniversite kayıtı ıcın askerlik durum belgesı almam lazım 1 yıl once tecıl ettırdım bu yıl üniversite başlıyorum sisteme gırıyorum ama bırsey goremıyorum nasıl alabılırım ?

  10. murat dedi ki:

   E devlet uzerinden alinan askerlik durum belgesi ve adli sicil kaydi belgesi öğretmen olarak atanan kisilerin, göreve baslama esnasinda kullabilabilir mi ? Yoksa onaylatmak mi gerekiyor ?

  11. osman ali korkmaz dedi ki:

   askerlik durum belgesi alamıyorum…sisteme giriş yaptıkdan sonra nereden alacağız durum belgesini..

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Sisteme giriş yaptıktan sonra, askerlik durumunuzla ilgili henüz bir açıklama yapılmamışsa işlem yapamazsınız. İlgili bir konu varsa işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  12. kaan gul dedi ki:

   ben e devletten hala belge alamadım , yukarda yorumda yapılan kısımlar bizim istediğimiz belge degil malesef

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Yazıda verilen linke tıkladıktan sonra sağ üst köşeden sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra, askerlik durumunuzla ilgili henüz bir açıklama yapılmamışsa işlem yapamazsınız. İlgili bir konu varsa işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  13. murat mustafa KAYINTI dedi ki:

   merhaba benim sigorta başlangıcım MURAT MUSTAFA KAYINTI 01/01 62179 199003 1A 01/12 askere 1989 03 te askere gittim ve askerden önce sigortam yoktu!ben ne zaman emekli olabilirim şimdiden teşekkürler.

   1. Aykut Otu dedi ki:

    askerden önce sigortanız yoksa, askerlik borçlanması yaparak, borçlandığınız gün sayısı kadar ssk başlangıcını geri çekebilirsiniz. emekliliğiniz de bu şekilde hesaplanır.

   2. Ersel dedi ki:

    ben üniversiteye bu sene kayıt olacam ve 1994 doğumluyum askerlik durum belgenimi e-devlet sitesinden çıkarbilirmiyim. Teşekkürler…

   3. Aykut Otu dedi ki:

    Yazıda verilen linke tıkladıktan sonra sağ üst köşeden sisteme giriş yaparak belgenizi alabilirsiniz.

  14. ahmet dedi ki:

   arkadaşlar e devletten askerlik durum belgesini alan var mı? alınıyorsa adım adım yazılırsqa çok memnun oluruz. çünkü benim gibi sürü arkadaşta e devlette dolanıp dolanıp hiçbirşey bulamıyoruz. yardımlar için şimdiden teşekkürler

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Yazının sonunda verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra sisteme giriş yapınız.

   2. Burak Yıldız dedi ki:

    Tıklıyoruz fakat karşımızı e devlet üzerinden sunulan hizmetler çıkıyor…

   3. Aykut Otu dedi ki:

    Yazının sonunda verilen linke tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  15. Dilaver dedi ki:

   Merhaba,

   Askerlik durum belgesi için Millî Savunma Bakanlığı bölümünden “Personel Sefer Görev Emri Sorgulama” sekmesine mi tıklamamız gerekiyor. Yardımlarınız için teşekkürler

  16. Ali ORAL dedi ki:

   Arkadaşlar, e-devlet üzerinde askerlik durum belgesi (terhis olmuş biri için) alınabiliyor mu ? Sabıka kaydı alınabiliyor mu ?

   Bilgi verirseniz sevinirim…

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Her ikiside alınabiliyor.

  Sorunuzu Yazın