E-Devlet

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA

E-Devlet araç sorgulama işlemi de aynı diğer sorgulama işlemleri gibi internet üzerinden yapılabilmektedir. www.turkiye.gov.tr üzerinden de araç sorgulaması yapabilmektesiniz. Bu adresi girdiğinizde karşınıza gelecek yerler;


  • Öncelikle girmeniz gereken sorgulama ekranına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız veya E-Devlet şifresi ile giriş yapabilmektesiniz. (E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız veya unuttuysanız PTT şubesine gidip 2 TL’lik işlem ücreti karşılığında alabilirsiniz) şifrenizi girdikten ve doğrulattıktan sonra sisteme girişiniz gerçekleşmiş olacaktır.
  • Daha sonra www.turkiye.gov.tr adresine girdiğinizde Emniyet Genel Müdürlüğü başılığını tıkladıktan sonra trafik şube- araç sorgulama kısmını tıkladığınız karşınıza plaka sorgulama çıkacak sadece plaka numarası ile raca ait bilgilere ulaşılabilmektedir.
  • Plakanızı girip sorgulama butonuna bastığınız zaman E-Devlet araç sorgulama işleminde karşınıza aracınız ilgili tüm bilgiler çıkacaktır bu bilgiler,
  • Aracınızın plaka numarası, model, tescil birimi, renk 2, çalıntı olup olmadığı, markası, sahiplik belge tarihi, renk 1, cinsi ve hak mahrumiyeti gibi bilgilerini bu ekranda görmüş olacaksınız.
  • E-Devlet araç sorgulama ile plaka numarası ile sorgulama yaptığınız yerde araç üzerine haciz var mı varsa kim tarafından yapılmış veya kaç kere haciz konduğunu da öğrenebilirsiniz.

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMASINI NASIL YAPABİLİRİM?

  • E-Devlet kapısından içeri girdiğinizde araç sorgu, araç sorgulaması, plaka sorgulama, ehliyet sorgulama, ceza puanı sorgulama, trafik emniyet sorgulamaları işlemlerini E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile yukarıda yazmış olduğumuz yönlendirmeler doğrultusunda çok kolay ve ücretsiz bir şekilde yapmış olacaksınız.

E-DEVLET KAPISI VE E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı